Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

To nie są moje pomidory tylko koleżanki z za płota . :)
Zapytam się i dam znac. One z ziemi wystają około 5 cm , a jak głęboko wkopane są , nie wiem
Asia
Awatar użytkownika
naklejka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 lip 2018, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Viola K pisze:Kasia, suche to jest
U mnie też. Może ktoś się spotkał i podpowie.
Kasia
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

To może być uszkodzenie mechaniczne od palików , chodzi mi o te przebarwienia na łodygach .
Na pewno nie jest to zaraza.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1490
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

To może być pozostałość po zz, niesprzyjające chorobie warunki jak np. wysoka temperatura mogły ja zahamować.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
efta18
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 mar 2019, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

U mnie też pojawiły się na krzaczkach takie plamki jak u Violi.
Tyle że u mnie są nawet na pomidorach. Na tych dopiero zawiązanych maleńkich. Pomidorki takie zrobiły się brązowe jakby zgnite. Takie miękki i brązowy. Oberwalam wszystkie z objawami. Pogoda nie rozpieszcza w tym roku szczerze mówiąc ,2 dni temu w tunelu było ok 40 stopni A dziś już w dzień jest 12
Emejcz
50p
50p
Posty: 77
Od: 22 cze 2019, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź/Wolbórz

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Ja zacieniłem dwie ściany foliaka białą farbą i temperatura nie przekroczyła mi w ostatnie ciepłe dni 32 stopni, także robi to dużą różnicę.
Awatar użytkownika
efta18
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 mar 2019, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Też mam zamiar zacienić tunel. Temperatury miały nie przekraczać 25 stopni A było grubo ponad 30 w cieniu . Pogoda całkiem inna niż pokazują w prognozach nawet na ten sam dzień.
Można zacienić foliak fizeliną białą? Da to coś?
Awatar użytkownika
Tomatoes_Lord
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 26 maja 2020, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Co jakiś czas ktoś wspomina o opryskiwaniu pokrzywą jakby to miało być remedium na wszelakie problemy - a jak to ma się do zasady że liście pomidora powinny być suche, w końcu wilgotne liście to zaproszenie dla chorób :roll:
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Tomatoes_Lord Nie chciałbym robić reklamy ale z mojej okolicy ogrodnik (prowadzi kanał na Youtube ogrodnik news tv) niedawno dodał film z testowaniem pokrzywy gdzie najlepsze rezultaty osiągnął bez rozwadniania gnojówki i wspomina w nim także by nie pryskać tym po pomidorach nie tylko ze względu na to, że pomidory tego nie lubią ale też z uwagi na groźne dla nas w tym bakterie i wirusy które mogą w niej być. Dodatkowo rozwiewa w nim mity jakoby gnojówka działała na mszycę czy zarazę ziemniaczaną.

U mnie tylko służy do podlewania i wtedy działa bardzo dobrze i tylko to polecam z nią robić.
Monia27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 10 maja 2019, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Poradźcie co to może być??
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
efta18
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 mar 2019, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Merkor ja też nie rozwadniam gnojówki z pokrzywy i tylko gdy podleje właśnie taką widzę jakieś efekty. W ogóle Ci których znam i hodują pomidory dziwią się że trzeba rozcienczac bo też od zawsze podlewaja taką skoncentrowaną
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1490
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Tomatoes_Lord pisze:Co jakiś czas ktoś wspomina o opryskiwaniu pokrzywą jakby to miało być remedium na wszelakie problemy - a jak to ma się do zasady że liście pomidora powinny być suche, w końcu wilgotne liście to zaproszenie dla chorób :roll:
Jest tego więcej: cebula, skrzyp, czosnek, drożdże, mleko, etc., są też patenty jak wbijanie miedzianych drucików w łodygi. Choroba grzybowa, bakteryjna, wirusowa, niedobory, szkodniki - trochę chwastów namoczyć i temat załatwiony! Jest na FB parę grup związanych z ogrodami, polecam się dodać bo naprawdę można się popłakać ze śmiechu co tam zalecają np. na problemy z pomidorami. W dodatku tam każdy jest "kozulą" i wpadają setki skrajnie różnych instrukcji.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
naklejka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 lip 2018, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

efta18 pisze:Też mam zamiar zacienić tunel. Temperatury miały nie przekraczać 25 stopni A było grubo ponad 30 w cieniu . Pogoda całkiem inna niż pokazują w prognozach nawet na ten sam dzień.
Można zacienić foliak fizeliną białą? Da to coś?
Polecam siatki cieniujące. Mam taką 62% i dzięki niej temperatura utrzymuje się na poziomie +1,5 stopnia w porównaniu z temperaturą na zewnątrz.

-- 15 cze 2020, o 23:47 --
Tomatoes_Lord pisze:Co jakiś czas ktoś wspomina o opryskiwaniu pokrzywą jakby to miało być remedium na wszelakie problemy - a jak to ma się do zasady że liście pomidora powinny być suche, w końcu wilgotne liście to zaproszenie dla chorób :roll:
No też nie przesadzajmy, opryski to nie tylko pokrzywa, ale i uzupełnianie niedoborów czy nawożenie. Nie ma innej opcji przy nawożeniu dolistnym, jak zmoczyć liście.
Kasia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”