Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Numak
50p
50p
Posty: 61
Od: 12 kwie 2020, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Janikowo/Wielkopolskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Witam,

Mam kilka sztuk pomidorów "kapturek malinowy", część w gruncie a część w donicach. Z tego co wyczytałem są to pomidory samokończące.
Mam pytanie, skoro nie będę już więcej rosnąć (mają około 1,2 m) I na szczycie mają pełno owoców to zostawić wilki żeby grona też były w innych miejscach ?
Pomidory siałem i sądziłem pierwszy raz. Inne odmiany prowadzę na jeden lub dwa pędy a odnośnie tych mam dylemat.
Awatar użytkownika
atymtym
100p
100p
Posty: 112
Od: 18 sie 2019, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Wydaje mi się że możesz zostawić, jest początek lata, pęd główny nie wyda już owocu więc powinien wykarmić wilki , ale może wypowie się ktoś bardziej doświadczony
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

:wit
W przypadku pomidorów samokończących zostawiamy wilki. Warto jednak część usunąć by nie powodować zbytniego zagęszczenia i poprawić przepływ powietrza.
Ewa
Numak
50p
50p
Posty: 61
Od: 12 kwie 2020, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Janikowo/Wielkopolskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Atymtym, Calka

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Tak też zrobię, niech rosną jak im się podoba, będę je tylko prześwietlał żeby nie miały za gęsto.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 545
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

badzia pisze:Mamiroma4, ja też mam takiego bidulka, dostałam od sąsiadki, rwanego. Krzywa nędzota, 12 cm. Nawet nawozu nie dostał pod nogi, bo się bałam o jego zdrowie fizyczne. Dzisiaj już jest prosty, za tydzień go czymś nawiozę. Chyba rozcieńczonym krowieńcem, a potem sypnę z garść granulek tegoż. To koktajlówka NN, 75 cm wysokości. Nie znam koktajlówki o takiej wys.
Już idzie w górę :wit
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1961
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

O tak, idzie w górę, nawet zmężniał. Czas na dokarmianie, niech żwawo podąża za starszyzną.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 545
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Mimo ,że mam tylko jednego ,wiem ,że jak obrodzi to tyle tego ,że nawet będę rozdawał. :D
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 982
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Nie mogę sobie poradzić z koralikowym NN z wymianki forumowej. Wysiałam tylko 2 nasionka, jedną siewkę coś zeżarło, a druga nie może się zebrać. Inne koktajlówki już kwitną, a ten bidul poskręcany i ma 20 cm.
A podobno ma dość duże owocki nie takie jak zwykły koralik, dlatego go muszę mieć.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Moje koktajlóweczki rosną sobie tak jak na zdjęciu niżej robionym na początku czerwca :)

Obrazek

Mam ich 18 sztuk w sześciu donicach po trzy krzaczki. Na razie zaczynają kwitnąć. To bliżej mi nieznana odmiana koralikowa, małe czerwone przepyszne bardzo aromatyczne kulki. Kupiłam 3 krzaczki w ubiegłym roku w ogrodnictwie, pobrałam z kilku pomidorków nasionka i tak powstała moja pierwsza w życiu rozsada pomidorków koktajlowych sianych pod koniec marca. Mam nadzieję, że się udadzą.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Czemu tu nic nie kwitnie? Odmiany Yellow Pearshaped, Malinowy Smaczek, Black Cherry i Figiel.

Obrazek
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

A z jakiej strony masz balkon? (południe, wschód, zachód? - ile słońca dziennie?)
Może troszkę za gęsto posadzone i walczą o światło, tworząc "palmy", a może poszło za dużo azotu w nawozie i teraz pomidory "idą w liście" zamiast w owoce?

Na zdjęciu widzę, że gotują się do kwitnienia, więc może nie będzie tak źle. Na pocieszenie Ci napiszę, że mój pies gustuje w pomidorach, a raczej w całych krzakach - potrafi obeżreć całą łodygę, a następnie przesadzić krzaczek ;:223
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

@ Halski

Czym karmisz te swoje pomidory ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Pomidory stoją na południowo-zachodniej stronie balkonu, ale problem występuje w całej okolicy. Pomidory albo w ogóle nie kwitną, albo zakwitają i zrzucają kwiatki. Na dno każdej donicy dawałem po dużej garści kilkuletniego końskiego obornika.
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”