Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6272
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nieowocujące ale obsychające kwiatostany pomidorów

Post »

To może być wszystko, bez zdjęć ani rusz. Mogą być przenawożone, może być szara pleśń ...
C
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Balbina72 pisze:Asiu bardzo dziękuję za odpowiedź ale bardzo proszę jeśli wiesz jaki środek na to kupić i jak rozrobic pomóż proszę.
Najłatwiej dostać saletrę wapniową. Opryskaj owoce 0,5% roztworem ( 5 gram na 1 litr wody).
Ewa
aewoman
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 5 lut 2013, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieowocujące ale obsychające kwiatostany pomidorów

Post »

Już za późno na zdjęcie ale foto dołożę jutro.

Pozdrawiam
A
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Bardzo dziękuję. Jeśli chodzi o zasilanie to podlewam je magiczną silą. Robię to codziennie roztworem 1 łyżeczkę na 10 l wody. Nie wiem może robię źle? W ogóle okropne są moje pomidory w tym roku. Poprzednie dwa lata też zasilalam magiczną silą i były piękne krzaki i mnóstwo owoców a teraz coraz więcej krzaków marnieje
Pozdrawiam.
Agnieszka.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6272
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

A sadzisz je w tym samym miejscu?
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6272
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nieowocujące ale obsychające kwiatostany pomidorów

Post »

aewoman


Ok , napisz też , jak była gleba przygotowana pod pomidory , chodzi o nawożenie...
Czy było coś dawane do dołka pod pomidory? Jakieś opryski?

Asia
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Tak tylko ziemi bardzo dużo wymienilismy. Nie mam możliwości przenieść w inne miejsce. Zrobiłam kolejne fotki są na nich i ładne krzaczki ale i te które na coś cierpią ale owoce u nich jak na razie nie porazone.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli ktoś może pomóc będę baaaardzo wdzięczna.
Pozdrawiam.
Agnieszka.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7806
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Erazm pisze:Przy pomidorze (rośnie przy drzwiach tunelu) Giulietta F1 na jednym liściu zaobserwowałem lekkie więdniecie i zwijanie. Przy drogim przebarwienia przy krawędzi liścia. Jaka to przyczyna. Inne pomidory a jest ich w tunelu 28 są zdrowe
l]
Czy na ten pomidor przy wejściu nie zawiało Ci czasem jakiegoś oprysku?
Lisc z brązowymi brzegami to objaw niedoboru potasu.
Pozdrawiam! Gienia.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6272
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Balbina ,pomidory wyglądają na porządnie nakarmione , może i przekarmione.
Dlatego, tak jak napisał Ludwik , to moze być przyczyną twoich problemów ze suchą zgnilizna wierzchołkową pomidora.
Widziałam tam liście ze zmianami , ja bym je oberwała .
Emejcz
50p
50p
Posty: 77
Od: 22 cze 2019, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź/Wolbórz

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

gienia1230 pisze:Emejcz, alternarioza to taka choroba z którą najłatwiej sobie poradzić. Jeżeli nie ma dużego nasilenia, ot parę liści ,to zerwać i zutylizowac i można się tak bawić całe lato o ile nie zaatakują inne choroby.
Ja już usunęłam ze szklarni już 5 liści. Ale bywa, że choroba szybko postępuje i może zaatakować owoce - oo, no to już nie ma żartów.
Masz do wyboru na alternariozę:
-amistar (zapobiegawczy) - działa - wgłębnie i systemicznie
-curzate Cu (zapobiegawczo-interwencyjnie) - działa wgłębnie i kontaktowo.+zaraza, septorioza, bakteryjna cętkowatość, (na ogórki- mączniak rzekomy, bakteryjna kanciasta plamistość)
-mildex (zapobiegawczo- interwencyjny,- działa systemicznie + zaraza ziemniaczana. (na ogórki - mączniak rzekomy).
- acrobat (zapobiegawczo - interwencyjny),- działa- wgłebnie i kontaktowo , + zaraza ziemniaczana, antraknoza. (na ogórki - mączniak rzekomy).
- signum (zapobiegawczo - interwencyjny), - działa - systemicznie +zaraza ziemniaczana, szara pleśń, ( na ogórki - mączniak rzekomy).
- tanos (zapobiegawczo interwencyjny), - działa -wgłębnie i kontaktowo, + zaraza ziemniaczana, szara pleśń, (na ogórki - mączniak)
- revus (zapobiegawczo - interwencyjny), -działa - wgłebnie i kontaktowo, +zaraza ziemniaczana.
Może są jeszcze jakieś środki, nie jestem na bieżąco. Ale i tak masz wybór duży!
Moje notatki pochodzą sprzed kilku lat, podobno teraz jest jakiś inny amistar, nie mam go i nie znam szczegółów.
Można to sobie jeszcze uzupełnić z etykiet o substancję czynną przy każdym preparacie .
Będę próbował, tylko, że u mnie ciągle pada i mimo, że pomidory w folii to i tak wilgoć piekielna. Nawet nie wiadomo kiedy to pryskać...
Pojedyncze liście to nie problem, ale jak za dużo poobrywam to nie będzie co miało mi karmić dolnych gron, a codziennie dochodzą nowe plamki.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7806
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Jeśli codziennie masz nowe plamy alternariozy to za szybko atakuje, więc ani amistar, ani curzate Cu , trzeba coś systemicznego o działaniu zapobiegawczo - interwencyjnym (mildex, signum), ewentualnie acrobat, ale ten preparat działa tylko wgłębnie. U siebie zerwałam w sobotę 5 liści z 3 krzaczków, jak nie będzie padało (w co wątpię), to podjedziemy na działkę sprawdzić.
Pozdrawiam! Gienia.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1034
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

To jest brunatna plamistość czy pozostałość po szarej pleśni ? Sorry, że dopytuje się o to drugi raz, ale chce być pewny. :oops:

Obrazek


Obrazek
Piotr
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1490
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.19

Post »

Wydaje mi się, że brunatną plamistość. Pogoda sprzyja obu a i opryski jak Topsin działają na obie.
Pozdrawiam,
Tomek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”