Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Jaką paprykę masz na myśli, której jeszcze nie ma w obiegu ??
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Wreszcie fajne widoki. Bez robactwa, a z papryczkami i to sporą ilością. Jeszcze zielone jak widać, ale już niedługo powinny się barwić na czerwono. Nie mogę się już doczekać zbiorów :D
Obrazek
kare
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 9 kwie 2020, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

forresty pisze:MOż masz kundelka po prostu. Najostrzejsza obecnie papryka na świecie której jeszcze nei ma w obiegu ma właśnie jakies takie mikre rozmiary. Ku przestrodze :wink:

Podobno dragons breath nie istnieje i nie jest najostrzejsza, bo przebiła ją Pepper X, która ma ponad 3 mln shu i czeka na oficjalne potwierdzenie przez Guinessa, papryka wychodowana przez tego samego człowieka, który wychodował carolinę reaper :)
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 334
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

forresty pisze:MOż masz kundelka po prostu. Najostrzejsza obecnie papryka na świecie której jeszcze nei ma w obiegu ma właśnie jakies takie mikre rozmiary. Ku przestrodze :wink:
no nie wiem, nasiona kupione w w ogrodniczym , na opakowaniu było napisane habanero mix. Saszetka kosztowała jakieś 10zł

Może jest jakaś habanero o owocach wielkości jagódek. Może za dużo azotu dałem i tylko krzak urósł ale już nie owoce
Płeć: Mężczyzna
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1022
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Ja od czasu do czasu daję wieloskładnikowy nawóz do pomidorów crystalis pomarańczowy. No i musi być wilgoć, nie mokro ale wilgoć.
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Powiedzcie czy warto przenosić obecnie papryczkę do domu na noc? W prognozach wszakże za dnia temperatura jeszcze może dobijać a czasem przekraczać 20 stopni, ale w nocy u mnie ma być ok 10 stopni, czasem 7 - 8, a podobno papryczki nie lubią temperatur poniżej 10 stopni.
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

W tym roku pierwszy raz posadziłem ostre papryczki, według sprzedawcy były to nasiona Jalapeno, ale chyba zostałem oszukany, bo wzeszły różne odmiany. Mam do Was pytanie, bo nie wiem czy moja papryka dojrzewa i się zachowuje naturalnie, czy jednak coś z nią nie tak. Może ktoś mi podpowie czy te plamy i zmiana koloru to coś niepokojącego?

Tu są zdjęcia jednej odmiany:
Obrazek Obrazek Obrazek

A tu druga odmiana:
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1493
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Pierwsza odmiana to prawdopodobnie Joe's long i zaczyna się przebarwiać-dojrzewać. Druga odmiana to Jalapeno.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Dzięki Ci bardzo za odpowiedź. A te czarne przebarwienia na Jalapeno o czym świadczą?
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 950
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Wszystko ok tak zaczyna dojrzewać ;:333
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Chciałbym ponowić pytanie. Chować papryczkę na noc do domu czy nie? Chociaż zaryzykowałem i do tej pory cały czas na balkonie siedzi i nie widzę jakiś niepokojących zmian.
No i jeszcze sprawa odnośnie dojrzewania. Czy papryczki aż tak długo dojrzewają? Kiedy to było jak zauważyłem pierwsze owoce, a papryczki nadal mam zielone, choć niektóre już od dłuższego czasu wyglądają na duże, odpowiednio wyrośnięte i mogły by już się zacząć barwić. U mnie również pojawiają się te jak by czarne przebarwienia niby świadczące o dojrzewaniu, ale u mnie to jest tak dziwnie: bo mam np. małe papryczki jeszcze rosnące a już z przebarwieniami, a mam też okazy większe, wyrośnięte a są całkiem zielone.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

;:7
Wg mnie chować na noc papryki jeszcze nie musisz.
Mam kilka krzaków w gruncie - były zimne noce, ale papryki są w dobrej kondycji.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Obrazek

A to normalne? Właśnie zauważyłem czerwieniącą się jedną papryczkę, papryczkę która wyrosła na niecały 1 cm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”