ABC- cebula z nasion,rozsada cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Mam działkę od 4 lat i nigdy nie doczekałam się ładnej cebuli ani z dymki ani z siewu.Moja mama miała zawsze cebulę z siewu odmiany "wolska" i były cebule duże jak szklanki a u mnie nie wychodzi.Doszłam do wniosku że cebula lubi ziemię lekką bo taka była u mojej mamy.
Co do pietruszki to moja w korzeniach ma rdzę. W tym roku zasiałam pasternak.
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 570
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Miał ktoś do czynienia z cebulą łodygową? Jest w P...landii i na zdjęciach przypomina wyglądem pory, wygląda bardzo ciekawie.
Długo w necie nie szukałam, ale podobna do niej jest cebula szczypiorowa tylko ma mniejszą część białą i się zastanawiam czy to nie to samo.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Kicia00
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 14 kwie 2017, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Kochani a jak przechowuje się cebula sochaczewska? Późno sadzilam z dymki a wyrosła duża : :heja
Stamich
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2018, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Cebula Sochaczewska o ile pamiętam jest w typie twardej łuski więc powinna się dobrze przechowywać. Byle ciemno i sucho.

Doczekałem końca karencji i zebrałem resztę największych cebul.
Moja rekordzistka, tegoroczna i życiowa zarazem.
Rodzina podejrzewa mnie, że mam nasiona z Czarnobyla... a to zwykła Ailsa Craig :)
Obrazek

Przydały by się jeszcze strusie jajka do jajecznicy z "jedną cebulą" :roll:
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 340
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Dziś posadziłem setkę rozsady cebuli Augusta pozyskanej z własnych nasion. Mam nadzieję na zbiory od maja, jak w tym roku. Chociaż w prognozach straszą "normalną" zimą, a Augusta poniżej -15 przemarza.
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 570
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

A jak dużą miałeś tę rozsadę? Ja wysiałam nasiona koło 20 VIII i w tej chwili wypuszczają trzeci listek, zastanawiam się czy jeszcze trzymać czy juz wysadzać.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 340
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Elu, sadź, nie patrz na nic. :) Im wcześniej, tym lepiej. Moje są w różnym stopniu rozwoju: 2, 3 liście. Im wcześniej się przyjmą przed mrozami, tym lepiej zniosą zimowe warunki.
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 570
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Ma od piątku padać i temperatura ma być niższa, to posadzę i będzie spokój z myśleniem :).
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Stamich pisze:Moja rekordzistka, tegoroczna i życiowa zarazem.
Rodzina podejrzewa mnie, że mam nasiona z Czarnobyla... a to zwykła Ailsa Craig :)
Obrazek
Przydały by się jeszcze strusie jajka do jajecznicy z "jedną cebulą" :roll:
Moja Alisa Craig też ogromniasta 500-700 g. Faktycznie jest kłopot żeby ją zużyć na raz ;:137 . Siałam już w styczniu i od marca do maja rozsada stała w szklarni. Rosła powolutku i trzymała się krępo mimo, że pogoda wiadomo była okropna. Nawet przymrozki przetrwała w szklarni bez okrycia. Dopiero w maju wysadziłam ją na zagonek. Druga runda z siewu w końcu marca urosła mniejsza 300-400g. Rozdałam trochę rozsady Alisa Craig znajomym i są zachwyceni jej smakiem no i gabarytem. Już się proszą o rozsadkę na następny rok :) .
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Jak co roku,tradycyjnie była u mnie Exhibition.W innym miejscu sadzona na bardziej lekkiej ziemi,stąd i główki średniej wielkości.Obyło się bez chorób,szkodników a co za tym idzie strat w plonie.
Kilka zdjęć z uprawy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Witku, wspaniałe efekty Twojej pracy. Cieszę się, że jesteś znowu bardziej aktywny na Forum. Twoje wpisy są bardzo pouczjące i mobilizujące do dalszej pracy w warzywniku. Chociaż mam do dyspozycji tylko kilkanaście metrów kwadratowych, czytam każdy Twój post. Można z nich wywnioskowac, że bardzo lubisz tę swoją ciężką pracę, tym milej się czyta Twoje teksty. Zachęciłeś mnie też do wysiania zatrwianów, fajne kwiatki, kwitną jeszcze do teraz i cieszą oko. :D
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Dziękuję Ci za... prawdziwe i mądre słowa. ;:180 :D Mało ich wśród otaczających nas ludzi a będzie niestety jeszcze mniej.My na to mamy wpływ tym co mówimy,piszemy,pokazujemy na zdjęciach pokazujących efekty naszej pracy.To już u mnie 21 rok tak intensywnej pracy dla swoich bliskich a głównie dla wielu ludzi którym te moje uprawy służą i z nich korzystają.Ten 2020 był najbardziej pracowity z tych minionych bo i przeszkód po drodze sporo i organizm coraz częściej się buntował.Stąd i z braku czasu i sił czasami tak mało moich wpisów na Forum w tym sezonie.Cieszę się tym bardziej że sądzisz że to co piszę i obrazuję ma wartość i działa mobilizująco. ;:108 :D To prawda,nie tylko lubię,ale powiem że kocham to co robię na tych moich piaskach,inaczej już tyle lat bym tego nie czynił.To że masz tylko naście metrów do uprawy nie ma wielkiego znaczenia jeśli wkładasz serce w to co robisz.Cieszę się że masz tego zatrwianowego bakcyla i jesteś lepsza niż ja bo moje już jakiś czas temu przekwitły.Życzę Ci wszystkiego dobrego i niech Cię bakcyl kilkunastu metrów nie opuszcza nigdy. ;:108 ;:333
Żeby nie było niemerytorycznie i nie wylądować w galaktycznym śmietniku- bo nie lubię :;230 w tym roku Exhibition jednak wysadziłem sobie trochę za mało dla moich klientów.Trzeba się będzie poprawić. ;:224 ;:306
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 387
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

cebula z rozsady

Post »

W tym roku, zachęcony pozytywnymi wynikami cebuli z rozsady, postanowiłem również tak uprawiać.
Będę siał odmiany typowo na przechowywanie, Wolska, Sochaczewska. Mniej więcej, ile sztuk nasion jest w jednej paczce 5gr?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”