Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Dużo by pisać o powodach mojej nieobecności, ale to nie czas na żale :wink: Mam nadzieję, że wybaczycie "córce marnotrawnej" i znów przyjmiecie w swoje szeregi. Obiecuję, że po świętach nadrobię zaległości ;:108

Maryniu marpa dlatego właśnie obsadzam ogród roślinami, które lubią motyle, z nimi każdy ogród od razu robi się przyjemniejszy ;:173

Soniu oj różnie to z tym zmysłem estetycznym u mnie, ale bardzo dziękuję za tak piękny komplement ;:196 No właśnie złośliwe czasami te rośliny bywają, zanim karnie rosnąć w miejscu dla nich wyznaczonym rozrastają się, gdzie im się podoba :lol: Ale troszkę to pocieszające, że nie tylko ja nie dotrzymuję planów...

Ocia ja jeżowki lubię między innymi za to, że lubią je motyle. Z Doppeldecker różnie bywa, często jest z takim właśnie czupurkiem na głowie :lol: Swoją kupiłam jako mix, było napisane, że może być podwójna lub pojedyncza... Dziękuję za pochwały, choć przyznaję, że w tym roku ta miłość była ciągle wystawiana na wielkie próby :?

Aniu anabuko powiem ci, że ja to pewnie na palcach jednej ręki mogłabym policzyć kwiaty, których nie lubię, pewnie dlatego u mnie taki miszmasz... Dziękuję za pochwałę bukietów ;:196

Stasiu między innymi właśnie dlatego sadzę tyle dalii, mają tyle kwiatów, że nie żal ścinać do bukietów :wink: Myślę, że każdy prawdziwy miłośnik ogrodów cieszy się, gdy jego "włości" odwiedzają nasi "bracia mniejsi". Ja uwielbiam takich gości.

sauromatum miałam pokusę, żeby te jeżówki troszkę przetrzebić, ale wlaśnie to prywatne "motylarium" mnie odwiodły od tego pomysłu :wink:

Narine to pocieszające, że nie tylko ja mam takie wahania :wink: W tym roku miałam tak wszystkiego dosyć, że jesienne porządki robiłam dopiero w listopadzie... Mam nadzieję, że twoja przepowiednia się sprawdzi i wiosną wszystko wróci na swoje tory ;:333 Ja widzę zdjęcia, ty nadal nie widzisz?

Anida powodzenia w tworzeniu wymarzonej rabaty ;:333 Mam nadzieję, że tobie rosliny nie zrobią takiego psikusa jak mnie :D

Ewelinko no niestety tak czasem bywa z tym naszym czasem... Leci jak oszalały i musimy wybierać, na które rzeczy mamy go przeznaczyć. Pocieszyłaś mnie trochę, bo już myślałam, że tylko ja taka nieogarnięta z tymi rabatami jestem ;:224 Tak się nad tym zastanawiam i doszłam do wniosku, że u mnie największe zamieszanie wprowadzają wszystkie "na razie" ;:223 Ale wciąż nie umiem sobie poradzić ze spontanicznymi zakupami, a potem trzeba to gdzieś upchnąć...

Anetko wiewióreczka ten sezon tak mi się dał we znaki, że twoje słowa leją miód na moje serce ;:196

Moniczko Alania dziękuję w imieniu dalii. Spora część to zasługa ema, to on co rusz dokupuje nowe odmiany i co najważniejsze zajmuje się sadzeniem i wykopywaniem ;:173 Nawet nie wiedziałam, że ślimaki mogą im zagrażać :shock:

Ewuniu ewarost jak widać na zdjęciach, u mnie też zdecydowanie przeważają takie jeżówki, które nie sprawiają kłopotów ;:108 W ogóle powoli dochodzę do tego, że szkoda sił na kupno roślin, na które trzeba chuchać i dmuchać... Gdyby nie to, że em lubi dalie i to on się nimi zajmuje to niewiele byłoby ich u mnie. Za dużo pracy z tym wykopywaniem itd.


[A teraz z okazji Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie kochani życzenia zdrowia, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości w tym trudnym dla nas czasie.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5197
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosieńko, dziękuję za miłe życzenia ;:167 ;:168
Oby i Wam zdróweczko dopisywało a kolejny Roczek sypnął bogactwem cudownych kwitnień i obfitością smacznych plonów. ;:15 ;:79
Te jeżówki miałaś wyjątkowo dorodne i smakowite, co doceniły rzesze zlatujących się doń, wszelkiej maści motylki. ;:433 ;:433
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgorzatko, dziękuję za życzenia świąteczne ;:196 A w tej chwili, chciałabym w Twoim towarzystwie przywitać nastały przed chwilą Nowy Rok. Wszystkiego co najlepsze życzę i oczywiście zdrowia, bo to najcenniejsze, co możemy posiadać ;:cm
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Jakie piekne te dalie! Az milo pooglądać. Moje zjadły ślimaki i juz nie odbiły. Tak mi żal, bo to były ladne odmiany i bulwy miały juz drugi sezon. Dalie sa taka piekną dekoracją ogrodu jesienią.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgoniu, :wit samych dobrych, szczęśliwych chwil Ci życzę w Nowym Roku ;:196 ;:196
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 609
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

Do Siego Roku. Dużo zdrowia i satysfakcji z ogrodowych pomysłów.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dużo zdrówka i oby do wiosny ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5197
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgoś a co u Ciebie słychać, mam nadzieję że śnieg Cię nie zasypał, tylko ogródek otulił, czyżbyś taka zarobiona wiosennymi wysiewami, że o nas zapomniałaś. ;:oj ;:306 Pozdrawiam Cię serdecznie i zdróweczka kochana życzę. ;:167 ;:168 ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Stasiu dziękuję za odwiedziny, choć faktycznie was zaniedbuję :oops: Dziękuję za piękne życzenia ;:196 Wysiewów nawet jeszcze nie ruszyłam, ani mi do głowy nie przyszło, że to już... Śnieg faktycznie pierzynką okrył ogród, a ja jeszcze mu pomogłam, bo przy odśnieżaniu dosypałam na rabaty :wink:

Iwonka 1 ja również dziękuję ci za piękne życzenia ;:196 Zdrówka nigdy za dużo, zwłaszcza dla tych, którym nie zawsze dopisuje :wink:

Alaniu szkoda twoich dalii :( Trudno zaprzeczyć, że dalie - choćby ze względu na swój rozmiar - są niezaprzeczalną ozdobą rabat. Poza tym, niewiele dorównuje im długością kwitnienia.

Aniu anabuko dziękuję ślicznie ;:196

Paulinko dziękuję bardzo ;:196

Tereniu inka52 wiosna coraz bliżej :wink: Dziękuję za życzenia ;:196


Kochani, postanowiłam w tym miejscu zakończyć ten wątek, dziękuję bardzo wszystkim za towarzyszenie mi w moich ogrodowych poczynaniach ;:196 i oczywiście serdecznie zapraszam do nowego wątku Wyznania kwiatoholiczki ;), a moderatorów uprzejmie proszę o zamknięcie tego wątku.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”