Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko super niespodzianka z pięknymi roślinami ;:333 Śniegu też zazdroszczę, u mnie czarno i tylko lekki mrozik, 2 na minusie :)
Do mnie wczoraj też przyszła paczuszka z białą skimią, dereniem cousa i zieloną albizją :D Pozdrawiam cieplutko i miłego weekendu ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko skoro prezent z okazji Jubileuszu to i moje życzenia dalszych wspaniałych lat w dobrym zdrowiu i miłości ;:196
Prezenty wspaniałe, a ja życzę żeby przetrwały bez uszczerbku w tunelu i pięknie zdobiły działeczkę :D Miśka na zimowej działce przekonała się, że ta pora nie dla niej :D a gołąbki muszą codziennie dostawać picie i jedzenie? Trochę to uciążliwe wiem coś o tym tylko ja mam 50 m na piechotkę!
Miłego weekendu i szkoda, że nie będzie spotkania rodzinnego, ale coś się odwlecze...! Która to rocznica? Ściskam ;:4 Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Gratulacje z okazji Jubileuszu ;:167 Lucynko ;:196 u mnie w tym roku już dwie piątki stuknie..W następnym pokoleniu takich rocznic i takich trwałych związków to ze świecą przyjdzie szukać ;:131 ... ;:108
Działka zwizytowana,roślinki nowe zabezpieczone oby do wiosny! ;:4
Miłego weekendu! :wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko :wit piękny prezent dostaliście, będzie długo cieszył. I przy okazji wycieczkę na działkę miałaś ;:303 Śliczne fotki udało się zrobić. Pierwiosnek (bo to chyba on?) ma cudny kolorek.
Zdziwiły mnie liczne korale na ogniku, moje już wszystkie objedzone przez ptaki ;:7

Miłego wieczoru ;:cm ;:cm
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko prezenty roślinne dla ogrodnika to super pomysł. Sprawdziłam w necie jak roślinki kwitną, będziesz zadowolona.
Śnieżek super rozjaśnił rabatki. Wcale nie dziwię się Misi, wolała ten czas spędzić pod ciepłym kocem.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Pierwsza dekada stycznia dobiega końca, a dopiero co świętowaliśmy pierwszy dzień Nowego Roku.
Nawet się nie obejrzymy, a trzeba będzie zacząć wiosenne porządki na kwiatowych rabatach i grządkach warzywnych.
Sobota upłynęła mi pod ciemnym, mocno zachmurzonym niebem, a ponieważ mrozu nie było, połowa śniegu zniknęła. Mam tylko nadzieję, że na działce nie jest tak źle jak w mieście, ponieważ nadchodzą dość duże mrozy, np. w czwartek w nocy ma być aż 13 stopni poniżej zera.


Halinko - już się nie mogę doczekać pierwszych kwiatków tych moich nowości.
Śniegu ubyło i oby dosypało, bo zapowiadane mrozy mogą przerzedzić rośliny zimujące.
Czytam, że Tobie też nie jest obce oczekiwanie na pierwsze kwitnienia nowych ładnych roślinek. Wzajemnie będziemy się kciukami wspierać w oczekiwaniu na ich pokaz. ;:333
Pozdrawiam wzajemnie i również cieplutko, miłej niedzieli życząc. ;:196

Marysiu - bardzo Ci dziękuję za życzenia i piękne kwiaty z okazji naszej 51 rocznicy ślubu. ;:196
W ubiegłym roku na szczęście zdążyliśmy w dużym rodzinnym gronie świętować rocznicę okrągłą, ;:215 a planowaliśmy większą imprezę dla bliższej i dalszej rodziny w maju, ale to nie wypaliło z powodu pandemii.
Jedzenie gołębie mogą dostać nawet na kilka dni, ale wodę do picia maksymalnie na dwa i to pod warunkiem, że nie ma mrozu.
Po nocnym przymrozku trzeba im zamarzniętą wodę roztopić.
Raz jeszcze dziękuję za życzenia ;:167 i ściskam mocno, życząc miłej niedzieli. ;:196

Maryniu - dziękuję, kochana ;:167 Zastanawialiśmy się z M, jak to się stało, że tak długo ze sobą wytrzymaliśmy, a tu czytam, że Wam już 55 wspólnie przeżytych wiosen stuknie! Gratulacje! ;:138
Rzeczywiście coraz to mniej długoletnich związków. Młodzi dzisiaj przyzwyczajeni są, że wszystko od zaraz się im należy i bardzo im trudno zrozumieć, iż o wszystko co ważne trzeba toczyć nieustanną walkę. Jak mawiał mój tato: "Życie to nie jest bajka, życie to jest walka."
Oby do wiosny, Maryniu, oby do wiosny! ;:3 Milej niedzieli. ;:196

Halszko - mam nadzieję, że jeszcze w życiu zdążę się tym prezentem nacieszyć.
Styczniowe kwitnienie tego pierwiosnka trochę mnie smuci, bo może zmarznąć bądź po prostu nie zakwitnąć we właściwej porze. ;:174
Ptaszki u nas mają mnóstwo jedzonka, bo nie tylko działkowe roślinki, ale też prawie wszyscy działkowcy dokarmiają je, a obok działek rośnie tzw. małpi gaj, w którym wszelkiego dobra dla ptaków do oporu. Tak więc mogą sobie wybierać stołówkę w zależności od upodobań smakowych. ;:303
Dobrej niedzieli, Halszko. ;:196

Dorotko - też sobie posprawdzałam i mam nadzieję na piękne kwiatki, tylko jednocześnie mam zagwozdkę: gdzie ja te dość duże rośliny posadzę? M żartuje, że cichcem przesuniemy siatkę w głąb sąsiedniej działki, by choć na dwa palce uszczknąć ziemi sąsiadom ;:306
Śnieg na działce ucieszył mnie, choć mogłoby być go nieco więcej, a Misi najlepiej w ciepłym mieszkanku i pewnie już to zrozumiała, bo po wczorajszej wycieczce jakoś nie miauka pod drzwiami. :lol:


Dzisiaj zaglądam do zdjęć moich narcyzów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3963
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, przyjmijcie i ode mnie najszczersze życzenia. ;:196
Pierzynka i u mnie leży, mróz rano i wieczorem, bałwan ulepiony ;:108
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko :wit Piękne odmiany narcyzów i sporo ich ;:333 Też je bardzo lubię i miałam ich najwięcej w 2018, ale nornice je wyjadły i się zbuntowałam. Teraz dokupuję tylko paczkę, aby nacieszyć oko. Pozdrawiam i miłego dnia ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko :wit
Piękne narcyzki. ;:215 U mnie sporo ich powypadało. :twisted:
Ach ta twoja Misia śliczna też zwiedza ogród.
Gołąbeczki piękne. Wypuszczacie je ?
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Piękne narcyzy Lucynko ;:215 czy masz je dłużej, czy to nowe nabytki? U mnie te kwiaty raczej krótko żyją. W pierwszym roku po wsadzeniu kwitną ładnie a później to loteria. Zwłaszcza te nowe odmiany. ;:7

Miłego dnia Lucynko ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Piękna niespodzianka.Osobiście chciałabym mieć takie niespodzianki codziennie. ;:306
Wcale się nie dziwię,że teraz jeszcze bardziej będziesz tęsknić za działką.
Piękna kolekcja narcyzów. ;:215
Dużo zdrowia i miłego świątecznego dnia. ;:304
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko ;:196 ;:167
Piękne narcyze, żonkile. ;:215
No widać, że pasja ogrodnicza ujawnia się też w zimie.
Jak prawdziwy ogrodnik wyczekujesz nowego sezonu.
Gratulację z okazji 55 jubileuszu ;:166 , u mnie dopiero minęło 30 lat wspólnych ale też zadaję sobie pytanie
jak EM wytrzymuje. ;:224 .U mnie dziadkowie doczekali 63 lat wspólnie , ale to przedwojenne były roczniki
i dawniej wcześniej się żeniło.
Ale jeszcze raz gratulacje bo jak piszesz coraz mniej takich długoletnich związków. ;:138
Toteż o to szczęście trzeba szczególnie dbać. ;:167
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, zdróweczka życzę.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Leniwa niedziela zmierza ku końcowi. Kolejny dzień za plecami, do wiosny o jeden dzień bliżej, do pierwszych wysiewów już tylko dwa tygodnie, choć waham się nad przyśpieszeniem pierwszego siewu. Są wcześniej dwa dni dobre dla kwiatów: 14 i 15 stycznia i zapewne w tych dniach pokuszę się o zasianie bratków.
Pogoda dzisiaj... szkoda słów.
Mam nadzieję, że Wam słoneczko zaświeciło. Moje się na mnie pogniewało.


Justynko - miło Cię widzieć. ;:180
Serdecznie dziękuję za życzenia i zapraszam częściej. ;:196

Obrazek

Halinko - narcyzy dosadzam każdej jesieni, bo u mnie też nie żyją dłużej niż jedną, a najlepszym razie dwie wiosny.
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Obrazek

Aniu - dziękuję. U mnie też narcyzy nie są długowieczne, wypadają po roku lub dwóch, a ponieważ bardzo je lubię, to z uporem maniaka sadzę cebulki każdej jesieni.
Gołąbków teraz nie wypuszczamy, ;:185 bo w najbliższym sąsiedztwie mieszkają głodne jastrzębie. Głodne, ponieważ dzikie gołębie wyemigrowały przed zimą, a małe ptaszki potrafią się dobrze ukryć.
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Obrazek

Halszko - narcyzy nabywam co rok, gdyż po każdej zimie część ginie, a ja bardzo je lubię. ;:108
Dziękuję za dobre słowa i pozdrawiam cieplutko. ;:196

Obrazek

Danusiu - kochana, gdyby takie niespodzianki codziennie przychodziły, to nie dwie, nie trzy, ale nawet za cztery takie działki by ich nie pomieściły. ;:306
Dziękuję w imieniu narcyzów, a także w imieniu własnym za dobre słowa i życzenia. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Obrazek

Ewuniu - bardzo dziękuję za mile słowa oraz za dobre życzenia, ;:167 w dodatku na zaś, bo mój jubileusz dopiero 51. :lol:
To prawda, że związek trzeba pielęgnować, by pozwolić mu na długoletni byt. ;:108
Życzenia Noworoczne przytulam z wdzięcznością i z całego serca dziękuję. ;:196

Obrazek

Dobrego tygodnia, kochani. ;:3 ;:3 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”