Mazurski ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu a mnie bardzo podoba się taka dżungla ;:215 plamy kolorystyczne bardzo lubię.
Siewki pięknie urosły, niedługo będzie pikowanie. Sporo donic z kwiatami ustawiasz, fuksje sama rozmnażasz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4527
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu taki ogród , to moje klimaty ;:oj Przepięknie ;:oj Chciałabym mieć takie większe placki kolorów, ale moja zachłanność na różne rośliny i mała działka nie pozwalają się rozpędzić . Oglądam z zachwytem u innych :) .
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Doroto tak, fuksje sama rozmnażam. Jest parę matecznych wiekowych, chociaż w tym roku zamówiłam dwie nowe i czekam niecierpliwie na przesyłkę.
Danusiu myślisz że ja się nie rozpędzam? ;) Co rusz coś wpadnie mi w oko i wtykam w ogrodzie, a później przesadzam niezadowolona z efektu. Jest też trochę takich roślin które nie zakwitły, nie wyglądają tak jak w opisie, a ja czekam i czekam bo żal zlikwidować.
Pozdrawiam Ania
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mazurski ogród

Post »

Witaj Aniu :wit
Niestety nie będę oryginalna i tak jak wszyscy, zachwycę się hortensjami ;:oj Zwłaszcza ogrodowymi, bo to one sprawiają najwięcej kłopotów. Podziwiam Cię za tę chęć, żeby je tak pieczołowicie owijać, ale patrząc na ten cudnie kwitnący szpaler, to widać, że naprawdę warto ;:63 Ogrodowy busz występuje nie tylko u Ciebie i jest wielu takich, którzy taki ogród preferują. Jak najbardziej zaliczam się do tych osób i doskonale odnajduję się w Twoim ogrodzie ;:oj
O szałwia brazylijskie nawet nie słyszałam, pięknie się prezentuje ;:108
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mazurski ogród

Post »

Mnie zachwycił duet bacopa i lobelia ;:215 Zestawienie kolorystyczne ;:215 Uwielbiam barwne rabaty i odważne zestawienia ;:108 Miejsce z ławeczką ;:333 Nic, tylko przysiąść i podziwiać, oglądając piękne widoki ukwieconego ogrodu ;:167
Jak duży masz ogród?
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Dorotko też lubię barwne plamy i trochę ich jest w ogrodzie. No taką mam nadzieję że po zimie nadal są :)
Ogród jest spory, cały teren ma 40 arów, część odpada na dom, szklarenkę, foliak,gospodarcze pomieszczenie itd.
W ogrodzie spory procent powierzchni zajmują truskawki, to taki nasz zeszłoroczny pomysł, w tym roku mam nadzieję na zbiory :D Jest warzywniak no i część z kwiatami gdzie ja rządzę ;) i przyznam się że co rusz włażę z kwiatami coraz dalej w warzywa.
Oprócz tego jest parę drzew, pamiątka po moim Tacie:olbrzymie orzechy włoskie i parę jabłonek oraz czereśnia . Dają one cień o stanowią jakby strukturę ogrodu wokół której teren jest urządzony.. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 627
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Mazurski ogród

Post »

Jejku... jak u Ciebie pięknie i ile masz miejsca... ;:oj Masz gdzie poszaleć. W takim ogrodzie to nawet świerki mogą być niewielkim problemem. :wink:
Hortensje masz boskie, jestem pełna podziwu- również dla pracy związanej z ich okrywaniem.
Ja w zeszłym roku zakupiłam dwie bukietowe, a ogrodową mam od bardzo dawna. Niestety, na moim piasku i zarośnięta bluszczem kiepsko rośnie i rzadko kwitnie. Za to u mojej mamy na glinie, hortensje rosną bardzo dobrze i co roku kwitną- mimo, że mama nigdy ich nie okrywa i tnie bezlitośnie i w ogóle nie przejmuje się odczynem ziemi i niczym ich nie nawozi.
Bakopa z lobeliami wygląda pięknie, sama prawie co roku mam taki zestaw w ogromnej donicy, dla towarzystwa dorzucam im jeszcze czerwoną, a czasem i białą werbenę.
Tojeść też pięknie u Ciebie wygląda- taka wielka plama robi wrażenie.
Ja właśnie w tym roku planuję się jej pozbyć, bo w małym ogrodzie i na piasku raczej szpeci, niż zdobi. :?
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mazurski ogród

Post »

Ja też lubię chaos :) Widzę, że masz piękne fuksje - masz może zdjęcia z bliższej perspektywy ?
Poziomki zapewne odmiany Rugia, bardzo fajna odmiana, owocuje aż do przymrozków.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16105
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mazurski ogród

Post »

Trojeść pięknie wygląda na zdjęciu. Moja się w pewnym momencie zrobiła zbyt ekspansywna i musiałam ją okiełznać.
Też w tym roku spróbuję z astrami wielkokwiatowymi. Jesienią bardzo rozweselają rabaty.
Wiesz, ja mam także poletko poziomek i nijak się nie mogę zabrać do pikowania, bo strasznie toto maciupeńkie. Czekam więc z dnia na dzień, aż urosną i będzie można w końcu za coś chwycić.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42204
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Witaj Aniu! hortensje masz zjawiskowe! no ale jak pomagają Ci w ogrodzie takie piękne kotki to się nie dziwię ;:306 Rośliny w takich dużych kępach wyglądają okazale ale jak się chce mieć wszystko to wtedy ograniczamy kępy :D Nie widzę dokładnie czy to jest trojeść czy tojeść?
Pozdrawiam serdecznie i będę śledzić Twoje ogrodowe poczynania :wit
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Seba oto i zbliżenie fuksji,w tym roku zamówiłam jeszcze dwie nowe,wyczekuję przesyłki niecierpliwie.
Masz rację poziomki odmiana Rugia, niestety nie udało mi się kupić nasion Barona Soleacher
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Wando z poziomkami to i ja czekam i czekam, a one jak na złość minimalnie urosły
Vivien333 hmmm u nas też jest piasek, który każdą ilość wody wchłonie, i za moment suchy. Hortensje rosną od wschodniej strony więc słońce ich nie morduje i podlewane są na okrągło. Trojeść jest niewymagająca dlatego posadziłam, w miejsce gdzie wcześniej próbowałam jeżówki wprowadzić, ale właśnie ze względu na charakter gleby darowałam sobie je, one nie znoszą piasku.
Mario dziękuję za zwrócenie uwagi, masz rację to tojeść kropkowana, dość ekspansywna roślina, gleba po powierzchni cała jest przez nie przerośnięte i pewnie trzeba będzie je ruszyć i odmłodzić, ale są tak wdzięczne że nie mam sumienia ich ruszać.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 627
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Mazurski ogród

Post »

U mnie dla odmiany lepiej wyglądają i kwitną jeżówki, choć mam ich niewiele. Tojeść owszem, trzyma się dzielenie, ale kiepsko wygląda- rozłazi się po rabacie i nie tworzy takiej ładnej plamy, jak u Ciebie, tylko sterczą tu i ówdzie pojedyncze badyle, które w dodatku słabo i krótko kwitną. Może dlatego, że były posadzone w ograniczającym je kawałku beczki bez dna, w dodatku pod krzakiem bzu Palibin. Może im za ciasno, albo za ciemno... :roll: Choć podobno dobrze sobie radzą w niezbyt jasnych miejscach...
Jak patrzę na te Twoje, to się zastanawiam, czy nie dać im jeszcze jednej szansy w innym miejscu...
Jak długo u Ciebie kwitną? Tniesz po kwitnieniu? I jeszcze jestem ciekawa jak dużo mają Słońca, bo moje tylko do południa.
Piękne fuksje. I bardzo ładne fotki. :D
Pozdrawiam,Vivien333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”