Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2155
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

ten busz tytoniowy zamierzam w tym roku uskutecznić bo po kilku latach zatęskniłam za nim :tan


Jadziu ja tak przeglądając zdjęcia z poprzednich lat powracam do niektórych ,powiem też mnie denerwują przewracające się wybujałe kwiaty i trzeba je często palikować i wiązać co nie daje już takiego efektu.Niestety na mojej starej górce mogą być tylko takie bo delikatne nie przetrwają a mnie tam mało widać co do potrzeb,jeszcze dwa lata i jak dożyję będę mieć więcej czasu dla moich pupili ;:138
Obrazek
Te mi też zanikły trzeba wznawiać jak botanicy ratują zagrożone gatunki tak ja powracam do moich zaginionych, ;:138
Pięknych pogód Jadziu. ;:138
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cudny kolor asterka ja też nie lubię palikować kwiatów bo cudnie wyglądają w normalnej pozycji, a nie takie związane .Cóż nie zawsze można mieć tak, bo wtedy kładą sie na inne rośliny i jest nieład artystyczny :wink: Też muszę wiosną przesadzić astra bo tam gdzie rośnie wiecznie sie kładzie i nie bardzo go widać a ma cudowne kwiaty takie bordowe .Miłego tygodnia Jolu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu łan tytoniu piękny, ;:oj ale u mnie daje taki samosiew, że zaczynam się zastanawiać, czy dalej go uprawiać. :roll:
Mateusz ma rację, że czasem przydał by się ktoś, kto zaprojektuje i pomoże sadzić. Ale każdy ma włane pomysły na ogród, więc który projektant, by wytrzymał nasze zmieniające się pomysły. :;230
U mojego syna też taki trudny gliniasty teren, ale już zaplanowałam przywiezienie ciężarówki kompostu i mam nadzieję, że to trochę rozluźni glebę na rabatach. ;:218
Pozdrawiam ciepło, trzymajcie się zdrowo. ;:168
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2155
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć dziewczyny sorki że dopiero dzisiaj odpisuje ale oczywiście jak zwykle,nie będę już się powtarzać ,rozumiemy się bez słów ;:7

Jadziu aster trochę przekłamany zdjęciem ale już sama nie wiem czy to ten biały tak zepsuty czy niebieski ale skłaniam się do niebieskiego ,może delikatne lila? ;:223 już sama nie jestem pewna jaki on był :;230 ;:14 Miałam ich parę kolorków może znajdę jeszcze inne zdjęcie to potwierdzę ten kolor ale taki też mi się podoba :D Właśnie mam też mocno bordowe ale wysokie i te muszę wiązać bo koszmarnie mi się przewracają jak stoją jako solitery i nic ich nie podpiera.Jak stały w grupie innych fajnie się prezentowały szczególnie z daleka ale wyplewić z pomiędzy nich moja polną bujną trawę to masakra,to oznaczało demolkę kwiatów i wygląd jak by dziki sobie maraton urządzały :;230 .Tak że wolę osobno i podwiązać nieco.Dziękuję tydzień już się powoli kończy i mam nadzieję ża pomyślnie choć pogoda ma się popsuć,niestety.Tobie miłego weekendu o ile dobrze napisałam :oops: :wit

Sonia z moim tytoniem podobnie jak z wysokimi wszelkiego typu pokłada się i już tylko jak masz jakiś teren do wypełnienia najlepiej w kąciku oddalonym działki to można go sobie tam bachnąć i pozostawić trochę naturze,on się położy ,powygina i tak łebki podniesie do słonka,a z daleka super wieczorem go widać bo większość jest biały,fakt nie wolno za bardzo przeżywać że jest nieład bo powiązany bardzo nienaturalnie wygląda i przy wietrze się łamie.Co do ziemi to gdzie zamawiasz wywrotkę takiej kompostowej ziemi.dobrze by było wiedzieć jak ci to nie przeszkadza to napisz na pw. żeby nie było reklamy.Jak będę już na emetyturce to poproszę Może mi coś doradzi będzie czas będę powoli dziubać na razie jest okropnie ;:131 Jak wywieziecie ten kompost będę pytać o efekty na pewno coś pomoże tylko czy się nie wypłukuje przez deszcze.Powodzenia i miłego odpoczynku. ;:138

jak mi się uda to prześle zdjęcie ile wiosny do mnie przyszło niewiele ;:173
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a co prawda ja kotów nie mam i nie przepadam za nimi ale one najwyraźniej prepadają za moją dziełką :;230
Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu, zdecydowanie mniej śniegu miałaś i cieplej u Ciebie ;:oj Mój ciemiernik dopiero trochę jednego kwiatka otworzył, a tu widzę pięknie kwitnącą kępę ;:215
Kiciusie słodkie ;:167 , wyglądają jak jedna rodzinka :D
Droga do mnie, którą Ci polecałam na razie jest nieprzejezdna, a i wiosna jakby w odwrocie i prace ogrodowe wstrzymane ;:174 Może sytuacja się poprawi i mąż da się namówić na krótką wycieczkę, ogród spory, to bez problemu zachowamy dystans :D
Byle do wiosny ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu kociaste są słodkie ,chociaż charakterne i niezłe z nich kopacze ogrodowe :;230 Masz sporo wiosenki więcej niż u mnie bo ciemiernik cudnie kwitnie i prymule ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2155
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obawiam się Martuś że jak pospaceruję po twoim ogrodzie to będę mu potem marudzić"Ja też taki chcę!" ;:145 ;:306
On zabija wszelkie moje chciejstwa i marzenia,ale trochę się nie daje dobrze że mam własny grosz bo już bym w ogóle prawa do głosu nie miała,muszę u ciebie być i będę oby tylko zdrowie było. :wit
Obrazek
to moja potwora z głową w lasku :;230
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu
Nie przejmuj się mężem i rób swoje, może z biegiem czasu też będzie rozumiał Twoje pasje.
Mój eM też na początku mojej "różanej choroby" nie był w stanie zrozumieć po co, co roku kupuję różyczki.
No bo jego zdaniem gdzieś trzeba je upchnąć w ogrodzie. Jednak nie dawałam za wygraną bo jestem z tych upartych ;:306 .
No i w końcu machnął ręką i nawet ostatnio sam mi kupuje jak coś znajdzie ciekawego.
Tak więc w końcu i oni się nawracają. :;230
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2155
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ewcia jak by dobrze było gdyby się sprawdziło i u mnie to nawrócenie ale zobaczymy może ten czas bezrobocia i częstsze spędzanie w ogrodzie pomoże na te poprzeczne męskie poglądy.Niestety dla niektórych to jest ciągła walka o prawdy i terytoria :;230 ,wedle powiedzenia "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma" ;:108 ;:138 dodałaś mi wiary i nadziei,dziękuję. ;:196
Obrazek
takie sobie posiałam zobaczymy czy przetrwają,bo lubią mi padać zanim je wysadzę.Dimofroteka to się chyba nazywa. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu Ewcia ma poniekąd rację ,ale są i tacy jak mój których nie interesują rośliny i najlepiej by wysiał trawę, bo przecież wszystko można kupić w sklepie. Oby Twojemu sie odmieniło tego Ci życzę i może jak zajedziesz do Martusi to i jemu się odmieni ;:196 Cudnie kwitną ciemierniki moje jeszcze wszyściutkie śpią, a może czekają na ciepełko
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2155
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Jadziu ,zima jeszcze nie odpuszcza i trzyma w swych lodowych ramionach naszych pupili.Mam jednak nadzieję że nie tak długo i po świętach może będziemy już szaleć w oazach ogrodów.Wczoraj miałam wolny dzień było zimno ale poszliśmy na naszą starą górkę,troszkę pokopałam,troszkę obczyściłam malinki z zarośniętych starych traw i spuściliśmy starą gruszkę do połowy bo już mogła komuś zagrażać.Dzisiaj do pracy a ruch był duży że teraz to ani leżeć ani siedzieć ,ani chodzić tak wszystko boli,na noc będą chyba 2 tabletki nasenna i przeciwbólowa. ;:131
Obrazek
troszkę wspominek, szkoda że już niektórych roślinek już nie mam. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

U mnie te gatunkowe ostróżki się nie trzymają jednak te jednoroczne szaleją i sieją sie na potęgę .Dlatego właśnie je mam szkoda kasy na coś co nie chce rosnąć .Kiedyś miałam tyle przymiotna że dzieliłam no i chyba się obraziło, bo za chiny nie chce sie teraz zaaklimatyzować .a tak je lubię. Jednak takie parzydło mam za siatką bo w ogródku zbyt dużo miejsca zajmowało i kradło pożywienie innym , chyba ze to leśne parzydło i tego też musiałam się pozbyć ;:131 Jak juz tyle wytrzymaliśmy zimna to i jeszcze chwilkę wytrzymamy ;:196 Jolu życzę Ci mile spędzonej niedzieli i mam nadzieję że po wczorajszej harówie dzisiaj lepiej sie czujesz
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Wpadam zobaczyć jak tam wiosenne prace u Ciebie! Faktycznie zima jeszcze nie odpuszcza, co chwila dosypuje śniegu. Jednak ja prace w ogrodach zacząłem, w swoim niedużo, ale też porobiłem!
Widzę, że pierwsze oznaki wiosny w ogrodzie się pojawiły, ciekawe jak jest u mnie:D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”