MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

U mnie osy mają wystarczająco miejsca poza obszarem zabudowanym. Owszem jak są wysoko na strychu to raczej nie ma specjalnych sąsiedzkich waśni ale jak zrobiły gniazdo pod betonowym mostkiem do mojej "posesji" i użądliły dwie osoby to dostały ekstradycję . Niestety to może być zagrożenie życia. Bardziej jednak wkurzały mnie klecanki które robiły sobie te filigranowe wiszące gniazdka pod liśćmi winogrona. Nie ma to jak dotknięcie żywego ognia przy sięganiu po gronko :/
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Wystawiłem dziś rogate. Chłodno ale Słońce świeciło. Zaraz potem przyszły chmury i sypnęło śniegiem. I tak na zmianę. Kilka samców wyszło z pudełka...popatrzyły na Słońce. Usłyszałem "chyba cię pogięło przy takim zimnie" i weszły z powrotem. Zbiły się w kulkę ( jest ich ze trzydzieści) i drzemią dalej. A wygryzły się już z tydzień temu pierwsze :/
adam_k27
200p
200p
Posty: 265
Od: 21 kwie 2020, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, okolice Rzeszowa

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

U mnie też pierwsze rogate wygryzły się ponad tydzień temu. Dziś rano pewnie też były nieźle zdziwione gdy ujrzały wszędzie pełno śniegu :(
Obrazek
milix
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 sie 2013, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Witam.
Dwa sezony nie wystawiałem nowych domków. Różne sprawy i działka poszła w odstawkę. W tym roku pozyskuje już trzciny i może coś do mnie przyleci, bo kokonów brak. Zdrowych pszczółek i dużo dobrego plonu w tych trudnych czasach.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

milix to znaczy że masz stare trzeba było połupać i parę sztuk pewnie by się znalazło ;:306 U mnie cisza zero wygryzionych ;:145 w sobotę będę na działce i się zobaczy czy rogata ruszyła ;:215






Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Ave. Dziś były pierwsze loty rogatej. Ale niemrawe...około 10-ciu stopni i chłodny północny wiatr :/ Kilka osobników już padło niestety aura nie rozpieszcza. W pudełku są dwie wygryzione samice ale na lot się nie zdecydowały. Coś czuję, że ciężko będzie. W tamtym roku zdecydowanie lepiej trafiły z wygryzaniem. Okaże się . Pozdrawiam.
adam_k27
200p
200p
Posty: 265
Od: 21 kwie 2020, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, okolice Rzeszowa

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Dziś zajrzałem do pudełka z kokonami rogatej. Wygląda na to że wszystkie albo prawie wszystkie samce już się wygryzły. Pewnie siedzą gdzieś pochowane bo jeszcze ani jednej pszczółki nie widziałem. Na dereniach widzę że zaczynają się otwierać pierwsze kwiatki. Jak jakieś samce jeszcze żyją to będą miały wkrótce pierwsze źródło pokarmu.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Dzisiaj już nie mogłem trzymać towarzystwa na hamulcu, więc wystawiłem do słońca. Wygryzały się już wcześniej , ale trzymałem je w pudełkach, bo zimno i śnieg. Poszło w powietrze multum samców, aż grubo od odchodów. Jutro pewnikiem pierwsze samice będą się wygryzać + olbrzymia chmara samców. Wierzby zaczynają być żółte, czyli zabawę czas zacząć. Taki widok w pudełku wylęgowym, całe upchane chłopakami. Wieczór był i tylko jedno zdjątko się nadaje.
Obrazek
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

JUż za długo u mnie w tym pudełku były w lodówce. Dziś jednego przez przypadek przyniosłem do domu na swetrze ,dostał temperatury i zaczął fruwać. Moja Żona go złapała i posadziła na kwitnącym koleusie. Wyglądał jak nałogowy pijak którego zostawili na noc w monopolowym :/ Głodne niestety i podejrzewam , że połowa samców tego nie zdzierży. Pechowa wiosna dla nich. Kilka samic jest już wygryzionych ale nawet nie wychodzą z pudełka.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Ale Wam zazdroszczę tych widoków ;:145 Jutro już będę wiedział czy moja rogata na działce się ruszyła ;:304



Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
Awatar użytkownika
mar95
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 sty 2019, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wysoczyzna Rawska

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Obrazek
U mnie też powoli sezon startuje ;:138
Pozdrawiam Marcin
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Dziś przygrzało Słonko więc była orgia na całego. Zostało może z dziesięć kokonów niewygryzionych. Zobaczymy ile wróci z 3-dniowego oblotu. Pozdrawiam.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Wydaje mi się, że ten gatunek ma krótszy czas wakacji samic. Mogą wrócić już jutro. Problem jest z załamaniem pogody jakie ma nastąpić w weekend.

Mam trzy chatki dla rogatej, trzy pudła wylęgowe - jedno drewniane, dwa po butach. Wszystko ufajdane dookoła zimowymi kupkami. Nigdy się tak nie cieszyłem z g....... ;:oj
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”