Kawon (arbuz) - część 12

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 948
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

No julian faktycznie slabo w tym roku
Gdzies wyczytalem ze arbuzowi pasuje rosnąc po psiankowych
Pod tunelem rosną u mnie po papryce obok pomidorow
A na polu po ziemniakach

Za 2 tyg albo szybciej zaczynam konsumować pierwsza szt mialem taki plan zeby na urodziny sobiefrajde sprawić ;:306
Nie bedą duże ale szybko ;:306
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak długo dojrzewa orangeglo mam z 15go czerwca
gumis64
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 12 kwie 2020, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Witam widzę że u was słabo w tym roku ale będzie dobrze ... Ja mam jak na razie super uprawę arbuz?w jak ktoś chce zobaczyć https://youtu.be/j0yR1vuRkHU myślę ze to przez to że może pryskałem poliwersum wp rosną jak zwariowane
Obrazek

Obrazek
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 948
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Mial bym pytanko do bardziej doświadczonych
Do jakiej odmiany najbardziej podobny poniższy okaz

Obrazek
Mial byc gigant carolina cross
Ale z wyglądu nim nie jest... rosnie szybko bo z wymiarow niewiele brakuje do 8kg zapylony 10czerwiec
Czyli ma 26dni szkoda by bylo zeby zgnił
Celowac w 40dni czy 45?

Jakieś pomysly? Co do odmiany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13791
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Dla mnie to jest Carolina. ;:224
andrzej1967
50p
50p
Posty: 65
Od: 23 cze 2020, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

hej, sluchajcie, mam tu misje specjalna. Moj synek powiedzial, ze pomidory pomidorami ale on chce
koniecznie arbuzy w ogrodku. Pozno juz bylo, ale postanowilem, pomimo braku szklarni/folii, posadzic 3 zeby zobaczyc co bedzie.

Nie rosna jakos bardzo szybko, ale rosna ladnie i juz pierwsze kwiaty sa. I teraz moje pytanie - moim celem jest aby jak najszybciej miec chociaz 1-2 owoce. Czy aby wspomoc wzrost i dojrzewanie pierwszych owocow na danym krzaku moge go "oglowic"? Bo on dalej pedzi i tworzy nastepne kwiaty.

Zrobilem tez stelaz dla folii i moglbym je przykryc, ale przy aktualnej pogodzie sie obawiam, ze je ugotuje. Prosze poradzcie cos :)
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Arbuzów się nie przycina bo najładniejsze owoce wiąże na ich końcach. To nie melony.
Jak chcesz przyspieszyć kwitnienie i owocowanie to stosuj nawozy z większą zawartością potasu, np. czerwony Kristalon i dużo wody.
Awatar użytkownika
Jackob29
50p
50p
Posty: 72
Od: 31 sie 2020, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

A teraz żeby przyspieszyć rozrost pędów to czym najlepiej podlewać? Bo niby owoce się pojawiają ale pędy marniutkie...
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Czymś co ma więcej azotu, np. Kristalon zielony. Ale cudów nie oczekuj, roślina ma swoje tempo zależne jeszcze od wielu innych czynników.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

andrzej1967 pisze:hej, sluchajcie, mam tu misje specjalna. Moj synek powiedzial, ze pomidory pomidorami ale on chce
koniecznie arbuzy w ogrodku. Pozno juz bylo, ale postanowilem, pomimo braku szklarni/folii, posadzic 3 zeby zobaczyc co bedzie.

Nie rosna jakos bardzo szybko, ale rosna ladnie i juz pierwsze kwiaty sa. I teraz moje pytanie - moim celem jest aby jak najszybciej miec chociaz 1-2 owoce. Czy aby wspomoc wzrost i dojrzewanie pierwszych owocow na danym krzaku moge go "oglowic"? Bo on dalej pedzi i tworzy nastepne kwiaty.

Zrobilem tez stelaz dla folii i moglbym je przykryc, ale przy aktualnej pogodzie sie obawiam, ze je ugotuje. Prosze poradzcie cos :)
Nie raz siałam w maju i popularne odmiany rosario ,złoto wolicy wydały po dwa owoce. Skup się na poprawnym dożywianiu i czekajcie cierpliwie. Jak będziesz za bardzo podganiał to rośliny będą podatne na choroby. Wszystko w swoim czasie- natury nie oszukasz ;:167 . Zależy też jaką odmianę posadziłeś? Jak późna to większe ryzyko czy zdążą przed przymrozkiem dojrzeć. A tak dokładnie to kiedy ich wysiałeś czy wysadziłeś ?
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 948
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Obrazek

Obrazek

Coś zloto wolicy z 16czerwca mi sie nie wybarwia
Jeden krzak dwa owoce z calej paczki nasion ;:223
Gdybym wiedzial ze nie wykielkuja kupił bym więcej
Pierwszy raz będę jadł zloto wolicy :D
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

arek9025 Według mnie to normalne w tej odmianie. U mnie drugi owoc zawsze idzie z tyłu i finalnie jest nieco mniejszy od pierwszego. Ciekawa jestem czy u Was idą łeb w łeb wszystkie owoce na jednym krzaku?
edit. Jeżeli niepokoi Cię niewybarwiony pierwszy owoc (bo w pierwszej chwili myślałam że ten drugi) ,to może jeszcze zżółknie , a może coś się zmodyfikowało. Ważne że zdrowo rośnie ;:333 .
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6259
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

:wit a moje krzaczki jeszcze nie zawiązały ani jednego owocu. Cos z tego będzie ?
Asia
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 948
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Te moje 2 zlota rosną rowno ale sa na osobnych pędach a zapylenie bylo w tym samym czasie
Ale na rosario na jednym pędzie mam 2 owoce blisko siebie i jeden ten drugi (dzień różnicy w zapyleniu) to wielkosć pilki tenisowej (no moze większy) gdzie ten pierwszy to już siatkowka ;:306
Niby wiedzialem ze tak będzie ale swiadomie zostawilem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”