Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Dzięki Anetko. Z ilości odpowiedzi wnioskuję, że nie jest to sprzęt specjalnie popularny, a więc może i mało skuteczny.Też nie jestem przekonana czy może być taką rewelacją ,jak zapewnia producent-wówczas wszyscy z pewnością by odkurzali zamiast grabić i zbierać / szyszki sosnowe/ . Pozdrawiam Ewelina
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2642
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Ewelino do odkurzacza potrzeba "krzepkiego chłopa".
Jest to sprzęt ciężki i wymaga siły. Tempo odkurzania jest raczej wolne, szybciej to zrobisz ręcznie.
Spełnia swoje zadanie w miejscach, gdzie trudno jest wybrać liście, gałązki itd.
Ja mam dużo ścieżek żwirowych i pozbieranie z nich liści czy innych drobnych śmieci, możliwe jest tylko przy użyciu odkurzacza, wybierze najdokładniej.
Odkurzanie na trawniku - szkoda czasu. :D
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Moja sąsiadka ma taki odkurzacz i też z niego nie korzysta. Zbiera liscie bardzo niedokładnie a do tego muszą byc one suche, nie ma mowy żeby były mokre .Najwięcej liści jest na jesieni ale wtedy jest również najbardziej deszczowo, więc szkoda pieniędzy no i miejsca które będzie zabierał w komórce. Obrazek
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Już się wyleczyłam z pomysłu kupna odkurzacza :) Ale dobrze było posłuchać Waszych argumentów. Pozostaje więc zacieśnić na kolejne lata przyjażń z grabiami. ;:110
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Trafiłem na ten temat i postaram się pokrótce omówić poruszane problemy na podstawie własnego doświadczenia :wink:
Ewelina pisze: Proszę o radę :Czy odkurzacz ogrodowy poradzi sobie ze zbieraniem igieł opadających z sosen oraz szyszek?Zbieranie ich pochłania wiele czasu i chętnie bym to sobie ułatwiła, słyszałam jednak, że to urządzenie nadaje się tylko do liści. :?:

Odkurzacz bez problemu zbiera igły, natomiast szyszki nie siła ciągu jest tak dobrana do średnicy "dyszy" zasysającej, że szyszki są jedynie podnoszone kilka cm i nie są wciągane. Po wyłączeniu wysypują się z dyszy, działanie takie jest również uzasadnione tym że wciąganie szyszek czy grubszych gałęzi uszkodziłoby wirnik rozdrabniacza
:evil:
Ewelina pisze: ... Z ilości odpowiedzi wnioskuję, że nie jest to sprzęt specjalnie popularny, a więc może i mało skuteczny...
Takie stwierdzenie jest zbyt dużym uproszceniem. Wydaje mi się, ze jest mało popularny przede wszystkim dlatego, że odkurzacze do niedawna były dostępne na naszym rynku jedynie MARKOWE i jak to jest w takich przypadkach zbyt drogie ( w tej chwili są dostępne różne marki i w dość zróżnicowanych cenach a więc są bardziej dostepne). Drugą przyczyną braku zainteresowania tym sprzętem jest niewiedza ( jak pokazują wypowiedzi na tym forum).
lila31 pisze:Ewelino do odkurzacza potrzeba "krzepkiego chłopa".
Jest to sprzęt ciężki i wymaga siły. Tempo odkurzania jest raczej wolne, szybciej to zrobisz ręcznie.
Jest to święta prawda - odkurzanie nie jest lekką pracą (jakimś wyjściem jest zakup odkurzacza z kółkiem) :lol:
lila31 pisze:Spełnia swoje zadanie w miejscach, gdzie trudno jest wybrać liście, gałązki itd.
Ja mam dużo ścieżek żwirowych i pozbieranie z nich liści czy innych drobnych śmieci, możliwe jest tylko przy użyciu odkurzacza, wybierze najdokładniej.
Odkurzanie na trawniku - szkoda czasu. :D
I znowu prawda, trawnik najlepiej odkurzać z liści czy igieł kosiarką z koszem lub workiem - szybko i bezproblemowo.
grazyna56 pisze:Moja sąsiadka ma taki odkurzacz i też z niego nie korzysta. Zbiera liście bardzo niedokładnie a do tego muszą być one suche, nie ma mowy żeby były mokre .Najwięcej liści jest na jesieni ale wtedy jest również najbardziej deszczowo, więc szkoda pieniędzy no i miejsca które będzie zabierał w komórce.
Wydaje mi się, że albo odkurzacz jest zbyt małej mocy albo po prostu jest zatkany - ODKURZACZ JAK KAŻDE INNE URZĄDZENIE WYMAGA KONSERWACJI I CZYSZCENIA :shock: :!: :!:
Mój odkurzacz wciąga bez problemu zarówno mokre jak i suche liście :lol:

Ewelina pisze:Już się wyleczyłam z pomysłu kupna odkurzacza :) Ale dobrze było posłuchać Waszych argumentów. Pozostaje więc zacieśnić na kolejne lata przyjażń z grabiami. ;:110
Wydaje mi się, że jest to zbyt pochopna decyzja.
Podsumowując:
Posiadam od kilku lat odkurzacz "ASGATEC"( czyli nie rewelacja koszt zakupu o ile pamiętam około 200 PLN - w promocji).Odkurzacz ma moc 2000W, funkcję rozdrabniania liści, worek około 20l i oczywiście ma funkcję zarówno zasysania jak i wydmuchu z bardziej niedostępnych miejsc.
Ja uważam to urządzenie jako niezbędne i niezastąpione szczególnie dla oczyszczenia miejsc w ogrodzie pokrytych żwirem, szyszkami do oczyszczenia igliwia i liści z pod krzewów ( gdzie grabie są w ogóle nieprzydatne). Odkurzanie ze ścieżek trwa szybko a z tarasów jak i ze ścieżek można zdmuchnąć liście w jedno miejsce i dopiero zebrać je odkurzaczem.


Polecam - jest to ułatwienie sobie życia.

Pozdrawiam, Andrzej.
Awatar użytkownika
leszeklos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 kwie 2007, o 11:41
Kontakt:

Post »

Ja ma odkurzacz i jestem z niego zadowolony,oczywiście nie do kazdych prac jest użyteczny. U mnie np. sprawdza się miedzy innymi do wyciągania liści z iglaków i miejsc trudno dostępnych Podjazd do garazu z kostki pow 50m2 sparzałam 5 minut ( stosuje funkcje wydmuchiwania) Odkurzacz, aby był użyteczny musi posiadać wspominane trzy funkcje i moc 2000W
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Andrzeju wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź . Chyba kupię :D
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

A ja muszę odwołać to ,co mówiłam wcześniej- odkurzacz jednak kupiliśmy(Bosch, duża siła ciągu 2000W. trzyfunkcyjny, itp.), mąż mnie przekonał ,że przyda się taka maszyna. I faktycznie zbieraliśmy nim liście i igły w trudnodostepnych miejscach, gdzie nie można ich wygrabić- np. skalniak, pozbruk...
Ale dla mnie ma kilka wad: 1. jest dość ciężki( mimo kółeczka z przodu)-dla kobiet niezbyt poręczny-po zabawie z nim bolą mnie plecy...
2. doskonale zbiera liście i igły , gdy są całkiem suche( jest też opcja zdmuchiwania na jedno miejsce) ale jesienią często pada...
3. Niespecjalnie sprawdza sie przy zbieraniu igieł i szyszek sosnowych- i tu na trawnikach zwłaszcza kłaniają się stare , dobre grabie.
:D
Tak więc odkurzacz ogrodowy warto mieć ( choć to dość droga zabawka) ale nie do końca rozwiązuje on kwestie jesiennych porządków w ogrodzie.Cóż , nie ma rozwiązań doskonałych.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Ewelina pisze: ......dla kobiet niezbyt poręczny-po zabawie z nim bolą mnie plecy ......
To prawda Ewelino - po dłuższej walce z liśćmi ja również odczuwam taką dolegliwość - ważne jest, aby odpowiednio dobrać długość paska, który biegnie przez ramię. Dla każdej osoby będzie ona inna, a powinna być dobrana tak, aby pozycja przy pracy była jak najbardziej komfortowa (bez zbędnego schylania się!!!!!) -
Ewelina pisze: 3. Niespecjalnie sprawdza się przy zbieraniu igieł i szyszek sosnowych- i tu na trawnikach zwłaszcza kłaniają się stare , dobre grabie.
Tę cechę odkurzacza ja uważam za zaletę - dzięki temu, że nie wciąga szyszek, a jedynie podnosi je na kilkanaście (kilkadziesiąt) cm w dyszy ssącej, mogę się pozbyć liści z wysypanych szyszek, tam gdzie szyszki a nie liście są pożądane. Jest to poza tym zbawienne dla odkurzacza - wreszcie nie jest to rozdrabniacz i śmigła z tworzywa długo nie wytrzymałyby rozdrabniania szyszek a nie liści!!![/quote]
Ewelina pisze:Tak więc odkurzacz ogrodowy warto mieć ( choć to dość droga zabawka) ale nie do końca rozwiązuje on kwestie jesiennych porządków w ogrodzie.Cóż , nie ma rozwiązań doskonałych.
I zgadzam się z tym, że nie ma rozwiązań idealnych, choć co do ceny - nie koniecznie musi to być drogie rozwiązanie - kupując Boscha płacimy więcej za markę niż za samo urządzenie!!!!!! Warto poszukać tańszych odkurzaczy, gdyż na naszym rynku jest już w tej dziedzinie duża konkurencja - u mnie ten tani model sprawdza się już kilka lat bezawaryjnie.

Dopisuję jeszcze o odkurzaniu liści z trawnika, gdyż zapomniałem o tym wspomnieć, a właśnie dziś wykonywałem tą pracę.
Najlepszym odkurzaczem do tego celu jest oczywiście kosiarka!!!! :lol:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
olenka33
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 wrz 2007, o 14:35
Lokalizacja: Pomiechówek

Post »

Popieram, z trawnika "odkurzamy" liście kosiarką - najlepsza metoda, najszybiej i dźwigać nie trzeba... Odkurzacz najczęsciej wykorzystujemy do sprzątania chodnika...
olenka33
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Odkurzacz do liści - to jesienny temat, ale...

Post »

...Ale czy polecacie? Nie mam aż tak wielu liści jeszcze lecz mam bardzo mało czasu. Pierwsze dwa sezony ogrodowe zostawiałam liście, ale w tym sezonie chciałbym sie poprawić. Mój problem polega jednak na tym,że wszędzie mam korę (pod roślinami). I martwię się, że mi to ustrojstwo wciągnie równiez korę. Napiszcie czy macie taki zbytek i czy się sprawdza? Szczególnie w starciu z korą.
Będę zobowiązana, pozdrawiam
pyzia
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5152
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Jeśli chodzi o wciąganie kory, to możesz ustawić mniejszą moc, i wtedy słabiej będzie ciągnął. Może uda Ci się tak dobrać, zeby liście wchodziły, a kora nie. Oczywiście duża kora, bo drobne kawałki wciągnie.

Moje doświadczenia z odkurzaczem też są nie najlepsze. Przede wszystkim odkurzanie jest męczące mimo kółka - nie ważne, jak wyreguluję pasek. Druga uciążliwość, to częste opróżnianie worka. Zbyt częste, i niewygodne. Kolejna sprawa - duże łykowate liście często blokują przepływ, u mnie nagminnie robi to leszczyna. Ale podejrzewam, ze kasztanowiec również.
W moim odkurzaczu (Dekatech) po jednym sezonie ułamała się dźwignia zmiany trybu pracy, i już nie dmucha, tylko wciąga.

Odkurzacz jednak świetnie się sprawdza, kiedy wieje wiatr. Grabienie w takich warunkach jest syzyfową pracą, odkurzanie nie :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Post »

Kurcze no to mnie zniechęciliście do tego odkurzacza. Będę musiała jednak ręczną robotę odwalić...
Pozdrawiam i dzięki za wstawienie kwestii do właściwego wątku :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”