Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16690
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja co rok kupuję prymulki w marketach. ;:7 Podobają mi się kwitnące na parapecie wiosenne kwiatuszki. Po przekwitnięciu wystawiam na balkon (loggia), konkretnie na zewnętrzny parapet, w marcu lub kwietniu wsadzam do gruntu, gdzie jeszcze w tym samym roku powtarzają kwitnienie ;:333 , by za rok po prostu zniknąć. :shock:
Mimo wszystko nie umiem sobie odmówić nowych zakupów w kolejnych latach. ;:7
Ładniutkie wiosenne kwiatuszki z Twojego ogrodu podziwiam jak zawsze. ;:138 ;:138
Pozdrawiam cieplutko i życzę dużo zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1786
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Widzę , że prawie wszystkim tu na forum doskwiera brak naturalnych widoków kwiatowych.
Toteż umilacze tak chętnie kupowane są przez naszych ogrodników.
Ja prymulki po przekwitnięciu też wynoszę w chłodne miejsce i jak pogoda oscyluje w granicach lekko na plusie wsadzam do ogrodu.
Jednego roku jak przyszły wiosenne przymrozki to jedną mi ukatrupiły ale i tak co roku jakąś nową się wsadza tak więc zawsze na rabatce są.
No, no ambitne plany już spisane, tylko pogratulować zdolności planistycznych. ;:224
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2926
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ogromne kępy wiosennych cebulowych zachwycają we wspomnieniach tak samo jak w sezonie ;:oj :tan Czekam na Twoje kępy irysków żyłkowanych z zachwytem i złością na moje, bo nie chcą się tak rozrastać ;:124 , ale cieszę się, że trwają ;:333 Mam nadzieję, że tej wiosny pokażą jakieś kwiatuszki, mimo, że już mocno wystawiły nosy. U mnie jeszcze nigdy tak wcześnie nie wychodziły ;:185 , może wiedzą lepiej od synoptyków, że mrozów już nie będzie?
Pierwiosnki umilają szare jeszcze dni, wiosennymi kolorkami i warto mieć takie pocieszajki w domku, nawet gdyby miały nie dotrwać do posadzenia do gruntu ;:138
Planowania, a zwłaszcza realizacji zamierzeń w całości, mogę Ci tylko pozazdrościć ;:180 , takie rzeczy mnie się nie udają :oops:
Słonecznej niedzieli, Soniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu wiem dobrze jakie życie potrafi niespodzianki losowe przynieść. Najważniejsze nie poddawać się, dobrze że już jest lepiej.
Kolorowe kwiatuszki na parapecie rozweselają. Wspomnienia wiosennych kwitnień bardzo miłe.
Dziś myślałam o Tobie, wysiewałam tytoń ozdobny, zastanawiałam się czy dobrze robię. Donicę na razie zostawiłam na zewnątrz, gdzieś za ok 2-3 tygodnie wniosę do cieplejszego, jasnego pomieszczenia.
Słoneczka życzę ;:3 ;:3
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196
Śliczne prymulki kupiłaś.
Mnie też kuszą takie kwiatki, jednak w domu szybciutko mi padają.
W poprzednim roku dostałam , chyba z jakiejś okazji , takie dwie pełne prymulki, jakieś odmianowe.
Szybko musiałam je wynieść do garażu. Udało mi się je przechować a nawet rozmnożyłam. na razie mam je w doniczkach a tylko jedną wsadziłam do gruntu. Zobaczę, jak sobie da radę. Jak będzie dobrze , to i reszta tam wyląduje.
Pozdrawiam cieplutko :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11670
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję za zaglądanie i miłe słowa. ;:180 ;:196

Odłożyłam wszystkie sprawy, żeby dzisiaj popracować w słońcu. Słońce widziałam 15 minut, ;:222 ale przynajmniej było ciepło.
Przycięłam wszystkie hortensje oprócz Bobo i Anabelle.

Obrazek

Czosnkom się śpieszy :shock: i ranniki powoli się wychylają z ziemi.

Obrazek

Obrazek

Aniu jak spiszę prace do wykonania, to zdecydowanie szybciej udaje mi się je wykonać. ;:108 Grupuję prace do cięcia, do przesadzania i pozostałe.
Zima się nie skończyła, więc nie sprzątam liści i bylin, tylko oporządziłam hortensje, którym mrozy nie straszne.

Obrazek

Lucynko kolejne kwitnące mnie kusiły, ;:124 ale azalie jakieś nędzne w tym roku, więc na razie tylko prymulki kwitną. Kupiłam dla przyjaciółki miniaturowe cyklameny, ona ma chłodną werandę, więc długo pocieszą kwiatami.
Podziwiam Twoje wysiewy, ;:215 ja dopiero kupiłam ziemię. Muszę zioła wysiać dla siebie i kolejnego ogrodu. ;:173

Obrazek

Ewuniu dzisiaj zaspokoiłam potrzebę przebywania w ogrodzie i nawet kolory zobaczyłam. :tan
Nauczyłam się spisywać plan prac na rabatach, bo jakoś szybciej je wykonuję, grupując wykonanie w jednym czasie. :wink:

Obrazek

Martuś obyś miała rację z tą wczesną wiosną. Potrzebuję czasu na wcześniejsze prace u siebie. ;:65 Moje tulipany i czosnki już wystawiły nosy, oby wielkich mrozów nie było.
Zrobiłam dzieciom projekt drugiego ogrodu, jak będzie akceptacja, ruszamy do pracy, gdy tylko aura pozwoli. ;:333

Obrazek

Dorotko dobrze, że tytoń wyniosłaś, ;:215 bo on wschodzi szybko i jak wszystkie rośliny z braku światła się wyciąga. Możesz uszczykiwać, gdyby za szybko rósł. Zostawiaj kilka torebek nasiennych, będziesz mieć samosiejki. Od kilku lat już nie wysiewam w domu.

Obrazek

Krysiu prymulki stoją w chłodzie, więc mam nadzieję, że uda mi się je przetrzymać do wysadzenia na rabatę. ;:131 Twój sposób z doniczkami lepszy, ;:138 moje sadzone wiosną do gruntu, niestety padały.

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak miło widzieć Cię w zdrowiu. Nie mogę się napatrzeć, jaki Twój ogród jest już dojrzały. Rozrósł się.
Hortensje juz poprzycinałaś? Ja póki co tylko winogrono. Ściskam Cię mocno.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11670
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu dziękuję, że się pokazałaś. ;:196 Stale myślę o Tobie i twojej miłości do roślin. ;:168 Ogród dojrzewa, ja też, godząc się z upływającym czasem. Właśnie projektuję ogród drugiego syna. Mam pod opieką już trzy ogrody, oczywiście w doradztwie, pomocy w obsadzaniu, ale nie w codziennej pracy. ;:173
Może znajdziesz czas żeby czasem coś napisać i pokazać w swoim wątku.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2926
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, prace ogrodowe już rozpoczęte ;:138 , a ja w piątek tylko szwendałam się po ogrodzie i okrywałam niektóre wyrywne kwiatki, bo zapowiadali mroźny weekend i mrozisko było. Dzisiaj zamierzam coś sprzątnąć, bo ranniki i tak już przerosły liście pod którymi spały. Niech się dzieje co chce, muszę odkryć cebulowe kiełki, bo pod liśćmi stada ślimaków ;:223 , a ciepło i deszcz zapowiadają, to dla nich raj ;:14
Bobo i Anabelle nie przycięłaś z braku czasu, czy z jakiegoś innego powodu? Mam hortensję kupioną jako Bobo i zamierzałam ją ciachnąć, bo niewyględna, a teraz się zastanawiam :?:
Piękne tulipanowe wspomnienia ;:167
Moje też już wystawiły nosy, ale myślę, że nic im nie będzie, ostatnio każdego roku dostają mrozem i dają radę kwitnąć ;:333
Dużo zdrówka do realizacji planów ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11670
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne słońce i ciepło zmotywowały mnie do posprzątania wśród cebulowych. Wszystkie drobnocebulowe na wierzchu, kilka kępek tulipanów i wszystkie czosnki Majami też pokazują szczypior. Donice z cebulami wyniosłam z zimnego garażu na taras, niech się grzeją w słońcu. ;:215

Obrazek

Pozaglądałam do chryzantem, wszystkie przeżyły w gruncie, więc przycięłam pędy i posprzątałam wokół. Najbardziej cieszę się z limonkowej, która dała radę w gruncie. :tan

Obrazek

Codziennie zaglądam do ciemiernika orientalnego, ;:173 ale nie zamierza mi pokazać kwiatka, tylko pąki.

Obrazek

Martuś Bobo ma bardzo drobne pędy, więc trochę później je tnę. Jeszcze ze dwa tygodnie poczekam. Anabelkę mam jedną, więc dziś przycięłam.
Najbardziej martwię się różami, wszystkie ruszyły, mają czerwone zawiązki liści. ;:174
Dziękuję za życzenia. ;:196 Dziś pracowałam ze trzy godziny z przerwą na obiad, samopoczucie zdecydowanie lepsze. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1786
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękne u Ciebie widoki tulipanowe, u mnie w ogrodzie dyskretnie wystawiają noski.
Może jak będzie cieplej wtedy ruszą pełną parą. Mogłoby być już kolorowo.
Ja miałam w planach od paru dni obciąć hortensje bukietowe ale pomimo słoneczka panowały mroźne klimaty i stwierdziłam ,
że nie chcę się przeziębić. Tak więc prace ogrodowe muszą jeszcze poczekać choć trochę mnie ponosi aby coś uporządkować w ogrodzie.
Podziwiam planowanie na kartce ;:108 , przynajmniej nie zapomina się o niczym przy tej metodzie, ja tylko planuję w głowie bo u mnie czasem plany szybko się zmieniają.
Powodzenia w realizacji planów. ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11670
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ewuniu dziękuję. ;:196 Prognozy na razie pokazują ciepło, więc pewnie kolory szybciej zobaczymy. ;:65 Dzisiaj było u nas tak ciepło, że mogłam w dość lekkiej kurtce pracować. ;:215
Muszę planować, żeby trzy ogrody jakoś ogarnąć wiosną. W swoim i tak mimo planów często spontanicznie działam. W trakcie prac zawsze wyjdzie coś niespodziewanego. :roll:

Cebulice się budzą.

Obrazek

W tym roku zakwitnie już dwie azalie Schneeperle. :tan

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2926
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, moja hortensja też taka rachityczna, to jeszcze jej odpuszczę cięcie, tylko boję się, że niepostrzeżenie wypuści zielone, a wtedy będzie mi żal ciąć ;:174 . Przy zapowiadanych temperaturach może tak się zdarzyć, chociaż widzę, że u Ciebie cieplej, cebulice i iryski pokazują kolorek ;:oj .
U mnie jeszcze błotko po przymrozku, ale i tak dreptałam po ogrodzie. Przynajmniej trochę patyków uprzątnęłam, od razu lepiej :tan
Szkoda, że obcięłaś hortensje, będzie mi trudniej namierzyć Twój ogród z powietrza ;:224
Pięknego tygodnia ze słońcem ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”