Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1448
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Z tego co kojarzę to w Dendronie trzeba pytać o nasiona tak między majem a sierpniem. :)
Dyluu
50p
50p
Posty: 74
Od: 17 paź 2021, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Poszukuję kilka odmian truskawek powtarzających. Chciałbym nabyć po 10 szt każdej odmiany w celu sprawdzenia, które będą mi najbardziej odpowiadały. Cena jaką jestem wstanie zaakceptować 10-20 zł /za odmianę). Najlepiej by sprzedawca miał chociaż 2-3 odmiany (by ograniczyć koszty wysyłki/paliwa). Lokalizacja: Południowa część woj. świętokrzyskiego do granicy z województwem małopolskim, ewentualnie sprzedaż wysyłkowa.
Lista odmian: Albion, Linosa, Mara des Bois, Vima Rina, San Andreas

Z góry dziękuję za podpowiedzi
ldziuda
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 16 mar 2022, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Kallka pisze:Pan Leszek Kułak ma mnóstwo ciekawych, starych odmian i wszystkie na antonówce. Niechętnie wysyłają, a wysyłka odpowiednio dużo kosztuje (przy moim zamówieniu to kilkaset złotych, ale to i tak mniej niż podróż w obie strony więc dla mnie ok). Podaję jako opcję dla zainteresowanych.
Pan Leszek ma na siewce antonówki, ale jak poprosiłem o wysyłkę, kontakt się urwał :(
Kallka
50p
50p
Posty: 70
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Może warto do nich zadzwonić, chyba mają sporo pracy, moje maile też zdarzyło się im przez przypadek przeoczyć :)
danny239
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Kurcze, kilkaset złotych kosztuje wysyłka u Leszka Kułaka? No chyba, że było to jakieś wielkie zamówienie...
Hmm, a wie ktoś może właśnie dlaczego tak niechętnie wysyłają sadzonki? Bo mi właśnie też trzeba na podkładkach antonówki.
Kallka
50p
50p
Posty: 70
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Spore zamówienie ale i drzewka bardzo duże. Dlatego też niechętnie wysyłają, ze względu na duży koszt wysyłki. Z tego co wiem można u nich kupić drzewa stacjonarnie. Mi bardzo zależało na wysyłce i tak się dogadałam.
Niemniej jednak jestem zadowolona, bo po pierwsze mają bardzo duży wybór odmian (lista ma przynajmniej kilkaset pozycji), drzewa są na antonówce, a takie jak wszyscy wiemy znaleźć trudno, a do tego mają dużą wiedzę na temat. Poświęcili mi sporo czasu, podzielili się fachową wiedzą i pomogli mi w wyborze odmian. No i dla mnie podróż w obie strony to koszt dużo większy niż koszty wysyłki więc nie narzekam.
danny239
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Okey, ale te "kilkaset złotych" zwaliło mnie z nóg bo za inne przesyłki z drzewkami około 160 cm płaciłem 30 lub 40 złotych więc skąd im się wziął taki koszt, a jechać tam mi się nie opłaca bo to lubuskie a ja z podkarpacia. Ps a mają tam inne drzewa niż jabłonie i grusze?
Kallka
50p
50p
Posty: 70
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

To już każdy decyduje sam czy mu się opłaca czy nie. Przymusu kupowania nie ma, zawsze można poszukać innego źródła :wink: I podkreślam, że nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej, a jeżeli nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej to mogą nie współpracować na stałe z firmą kurierską, w związku z czym koszt wysyłki automatycznie wzrasta. No i drzewa mają większe niż te 160 cm. A mi wysłali, bo bardzo mi zależało i zaznaczyłam, że koszt wysyłki pokryję niezależnie od tego ile wyniesie :wink:
Nie wiem czy mają coś poza jabłoniami, nie interesowałam się.
Ekoogrodnik też kiedyś sprzedawał na antonówce ale ostatnio chyba nie mają takich jabłoni w ofercie. Może warto zapytać.
danny239
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Hmm więc będzie trudniej niż się spodziewałem. U Kułaka tak samo jak u Lisaka, są jabłonie na antonówce ale nie wysyłają niestety :( więc teraz może spytam o nektarynę harco na podkładce rakoniewickiej, kupował ktoś może ostatnio? tzn. tej wiosny. Przeglądam opinie sklepów internetowych, a tam masa opinii pozytywnych jak i negatywnych więc nie wiem jaki sklep wybrać... a nie chce po raz kolejny tracić roku po błędnym wyborze sklepu. W tamtym roku kupiłem w dobrze znanym sklepie na tym forum i przyszły mi słabej jakości nektaryny.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6273
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Czy ktoś wie, gdzie można kupić porzeczkoagrest CROMA ?
Asia
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 813
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Może jakiś znajomy ma w bliskiej okolicy. Wystarczy odciąć kawałek pędu i włożyć do ziemi na jesień jak opadną liście. Croma się łatwo rozmnaża. Moim zdaniem Josta jest lepsza lepiej rośnie ma większe owoce choć bardziej kwaskowate. Proponuje zakupić wielkoowocową porzeczkę czarną Tihope zamiast szukać tej Cromy, która jest dostępna u Krzewińskich za 10 zł. Porzeczka ta jest mniej problemowa i bardziej niezawodna. Owoce będą co roku a Josta często przemarza w kwietniu a Crome miałem i padła coś ją dopadło bo wyraźnie chorowała kilka lat.
gienia2000
200p
200p
Posty: 393
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Yogibeer701 piszesz o porzeczce Tihop. Jesteś w stanie porównać ją do Titanii? Wady i zalety jednej i drugiej?
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 813
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Mam 4 szt. owoce dochodzą do nawet 16 mm i tym się sugeruje ,że to Tihope. Kupiłem jeszcze jeden i jest podobny ale w tym roku się okaże. Wadą tej porzeczki jest to że się kładzie ale wystarczą 4 tyczki i kawałek drutu i po problemie, jest wysoka a mocno dojrzałe jagody osypują się. Rośnie bardzo szybko i dość zdrowo, średnio atakowana przez mszyce. Owoce ma smaczne jak na porzeczką i największe. Wielkością zbliżone do porzeczko-agrestu Croma. Dlatego zasugerowałem tą porzeczkę jako zamiennik tej Cromy, lepszy bardziej niezawodny i praktyczny. O Titanii nic nie powiem choć mam mały krzew ale zbyt krótko i jeszcze nie owocował były tylko nieliczne gronka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”