Rośliny doniczkowe - effa

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2750
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Witajcie kochani :D
Ostatnio choć zaglądałam ukradkiem na forum to nie miałam czasu odpisywać.
Zaraz po nowym roku byłam tydzień w Krynicy. A teraz mam doła psychicznego i nie bardzo miałam chęć się odzywać, ale w końcu ileż tak można milczeć, więc wracam powoli do w miarę normalnego funkcjonowania.
Wśród roślin niestety odnotowuję straty :(
Mój gruboszek traci listki - robią się takie srebrne zasychają i opadają :( nie podlewam go prawie wcale tylko co miesiąc odrobiną wody. Nie wiem co z nim zrobić bo nie chciałabym go stracić :(
Poza tym moja yukka też w coraz gorszym stanie, pinki pomimo że twarde to jednak liście usychają i robią się blado zielone :( Podobnie z cykasem ...
Padł mi też jeden lithops, stapelia, benjaminek biało-zielony i dracena. Calisia repens - ledwo dycha :? Maranta też coś zaczyna chorować. Nie wiem co się dzieje :(
Jak widzicie nie za ciekawie u moich zielonych. Niech już przyjdzie wiosna, słoneczko może wyleczy biedulki...
Wpadło mi w między czasie trochę kaktusów ale dla nich poświecę nowy wątek, tylko trochę mi chyba z tym zejdzie bo ostatnio ze wszystkim jakoś mi tak schodzi :(
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1321
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

Ewciu, głowa do góry! Za chwilę będzie wiosna, zielono i cieplutko ;) Odbijemy sobie straty ;)
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2750
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Pewnie tak :wink: tylko szkoda mi moich "staruszków" bo się do nich przyzwyczaiłam
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Ewuniu przykro mi z powodu strat u Twoich zielonych mieszkańców,ale niestety taka pora :cry: U wielu forumowiczek czytałam o stratach,u mnie też coraz większe.
Pocieszam się myślą,że na wiosnę zdobędziemy nowe roślinki :lol:
Uśmiechnij się :D
Obrazek
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

Ewcia, damy radę, mi też padło kilka roślin podczas przeprowadzki, kilka się obraziło, że je zostawiłam na trochę same...
Ale rzeczywiście, niedługo wiosna, będzie można wymieniać się wszystkim do woli.
A o stratach lepiej nie myśleć, a nowe będą na pewno piękniejsze :) Jak na przykład nowa stapelia :)
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5989
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Przykro mi Ewciu z powodu strat w roślinkach. Sporo ich zaliczyłaś :cry: To jednak jest nieuniknione. Jeśli decydujemy się na uprawę roślinek, to prawie zawsze musimy liczyć się też i ze stratami. Najgorsza ta zima .... mniej słońca, centralne ogrzewanie .... :?
Na pocieszenie powiem Ci, że nie jesteś sama. Mi padła hoja kerri variegatka, która sporo mnie kosztowała, i dwie mniejsze hojki ukorzenione już i rosnące od Bożenki Babopielki :(
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4871
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ewuniu...przyłączę do ciebie, do tych zmartwionych stratami. Wiem że to boli jak ładnie rosnący kwiatek nagle padnie. Mnie wtedy najbardziej szkoda tego czasu. Kiedy pomyślę że znów zaczynać od małego i czekać aż urośnie. Ale nie ma na to rady i pewnie nie ma osoby na tym forum co by jej coś nie padło. Tak że głowa do góry. ;:113
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Ewuś ja Ci dam doła :lol: Wiosna idzie kochana wiosna :lol:

**Do przodu trzeba iść,
marzenia spełniać śmiało,
choćby nie wiem jak padało,
nie dać się zatopić morzu łez.
Jeśli kochać to tylko szczerze,
jeśli śnić to tylko z pasją.
Być młodym duchem,
niech nasze marzenia nigdy nie zasną,
niech światełka w nas nie gasną.
Żyć, kiedy nadzieję odbierają,
pomagać tym, których inni nie zauważają.**

Na spacerek proszę się wybrać drogą makową

Obrazek

Miłego Dnia Kochanie
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ewuniu....nie zamartwiaj sie stratami,może Twoj stan depresji negatywnie wpłynął na ich stan.Skoro mowisz ze jesteś juz w lepszej formie roślinki wezmą z Ciebie przykład.......zobAczysz.....GŁOWA DO GÓRY.Idzie przecież wiosna a z nią nowe życie.Swoja drogą ja tez mało zaglądam na forum.Jak juz jestem zaglądam do Was nie zawsze zostawiając wpis.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Ewuniu, kochana pora jesienno zimowa jest trudnym czasem zarówno dla nas jak i dla roślin. Mało słoneczka wszyscy odczuwamy i wszyscy za nim tęsknimy. Ja też mam predyspozycje do obniżonych nastrojów w tym czasie, więc doskonale Cię kochanie rozumiem.
Dbaj o siebie, a roślinkami się nie przejmuj. Wspólnie jakoś te straty się wyrówna :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2750
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

miluck pisze:Ewuniu przykro mi z powodu strat u Twoich zielonych mieszkańców,ale niestety taka pora :cry: U wielu forumowiczek czytałam o stratach,u mnie też coraz większe.
rosiowa pisze:Ewcia, damy radę, mi też padło kilka roślin podczas przeprowadzki, kilka się obraziło, że je zostawiłam na trochę same...
tulipanka pisze:Przykro mi Ewciu z powodu strat w roślinkach. Sporo ich zaliczyłaś :cry: To jednak jest nieuniknione....
Na pocieszenie powiem Ci, że nie jesteś sama.
Zenia pisze:Ewuniu...przyłączę do ciebie, do tych zmartwionych stratami.
Dziewczyny, czyli nie tylko u mnie tak się dzieje :? Myślałam, że ze mną coś nie tak... jak widać zielone zbuntowały się na zimę... Jak dobrze że już niedługo wiosna i będzie można odrobić straty :D Mocno trzymam kciuki żeby te straty u nas wszystkich już się zakończyły :D Wiosno nadchodź :lol:
Gosiu dziękaski ;:79 cudownie że niedługo wiosna i że jest to forum i tacy wspaniali ludzie :D
Jagódko uśmiecham się już pełną gębą ;:91 dziękuję
Wiolu swoimi stratami mnie nie pocieszyłaś, bo też szkoda roślinek, ale mam nadzieję że odrobimy te straty jeszcze piękniejszymi roślinami :wink:
Zeniu ta strata czasu jest właśnie dołująca, ale z drugiej strony będzie można znowu obserwować jak młode roślinki rosną na piękne okazy :D
Jadzia1 pisze:Ewuś ja Ci dam doła :lol: Wiosna idzie kochana wiosna :lol:
Jadzieńko kochana dziękuje Ci za ten piękny wierszyk i zdjęcie, aż mi się miło na duchu zrobiło ;:168
Teresa600 pisze:Ewuniu....nie zamartwiaj się stratami,może Twoj stan depresji negatywnie wpłynął na ich stan.Skoro mowisz ze jesteś już w lepszej formie roślinki wezmą z Ciebie przykład.......zobAczysz.....GŁOWA DO GÓRY.Idzie przecież wiosna a z nią nowe życie.
Dziękuję Tereso :D chyba masz racje, może mój nastrój wpłyną na stan roślin :? Mam tylko nadzieję że lista odnotowanych strat już się zakończyła. Postaram się na dniach porobić zdjęcia innym roślinom bo dawno ich już nie pokazywałam.
kati-1976 pisze:Mało słoneczka wszyscy odczuwamy i wszyscy za nim tęsknimy. Ja też mam predyspozycje do obniżonych nastrojów w tym czasie, więc doskonale Cię kochanie rozumiem.
Dbaj o siebie, a roślinkami się nie przejmuj. Wspólnie jakoś te straty się wyrówna :D


Kasieńko już się poprawiam i nie przejmuję, chociaż muszę się przyznać że jak widziałam jak marniały w oczach to tez się nie przejmowałam nimi bo było mi wszystko jedno :oops: Aż wstyd, ale już się poprawiam.
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1788
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

ta fotka zaraz poprawiła mi humor, przypomniała jednocześnie, że wiosną tuż, tuż.........
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Ewuniu, nie martw się, wiosną chętnie podzielę się z Tobą beniaminkiem białozielonym i zielonym ( z dużymi listkami i z małymi listkami)- jeśli zechcesz. :P
Moje zielone względnie dobrze znoszą zimę, ale gdy w sobotę zajrzałam storczykom w "korzenie" - to się załamałam: mój pierwszy falenopsis trzylatek zamiast korzeni miał breję. Uratowałam jeden korzonek: co będzie dalej - nie wiem.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”