Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4 (2022 i 2023r.r.)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1172
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Rumby nie miałem, ale przymierzam się do Złotego Oż. do zamiany Jantara (trochę późny i blado żółty).

Poszukuję odmiany, która zaowocuje w gruncie w drugiej połowie czerwca. W tym roku testowałem Betę, Betaluxa i Olę Polkę. Wysadzane 25IV i wcześnie ogławiane zaowocowały na początku lipca. Pierwszy całkowicie wybarwiony owoc Bety zerwałem 1 lipca. Zimny maj nie sprzyjał wczesnym odmianom. Najlepiej udały się samosiejki Koralika i Red Pear, które pojawiły się pod koniec czerwca (Koraliki wśród borówek miały powyżej 2cm średnicy, przy winoroślach 1-1,5cm, Red Pear w truskawkach dał około 5kg, ale dojrzało na krzaku tylko dolne piętro ).
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 340
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Ja Rumbę Ożarowską mam co roku od lat. 2-3 krzaki. To karłowy, bezobsługowy, pokładający się swobodnie pomidor. U mnie rośnie na włókninie. Bardzo plenny, nie choruje (opryski zapobiegawcze jak inne tyczne). Owoców bardzo dużo, średniej wielkości, czerwone, kuliste. U mnie idzie do przerobu. Plonuje nawet do końca września. Dojrzewa stopniowo. Nie ma co spodziewać się fajerwerków smakowych jak np. Aussie czy sakiewkowce. Po prostu pomidor. Generalnie polecam.
wolnanazwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 paź 2022, o 01:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Posiada ktoś nasiona odmian Ferris Wheel i Valencia? Chętnie odkupię lub wymienię - później podam co mam.
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Black prince w lubelskim w gruncie był jednym z pierwszych odmian a w tunelu później dojrzewał o tydzień.
karion
500p
500p
Posty: 709
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Karczownik pisze:Ja Rumbę Ożarowską mam co roku od lat. 2-3 krzaki. Nie ma co spodziewać się fajerwerków smakowych jak np. Aussie czy sakiewkowce. Po prostu pomidor. Generalnie polecam.
Nie planuje iść na ilość tylko raczej na jakość której w mieście na co dzień nie doświadczam.
To jest argument by dać sobie spokój w moim przypadku.
Czy w centralnej Polsce na wschodzie takie abruzzo ma szanse dojrzeć w gruncie przed przymrozkami ? Często widuje na zdjęciach w internecie z września krzaki sakiewkowców na których spora część pomidorów jest całkowita zielona w gruncie. Na wielki sukces bym się nie nastawiał , ale bardziej eksperymentalnie by chociaż spróbować coś ciekawego.
Czy warto wysiać zamiast w marcu-kwiecień to końcówka lutego by krzaki były większe przed wsadzeniem w ziemię?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1172
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Nie dochodzą w gruncie krzewy przeciążone. Pomidory najczęściej padają nie od wrześniowych przymrozków a od zarazy.
Najpóźniejsza odmiana zaowocuje także w IV strefie pod warunkiem redukowania plonu (jeden pęd, wczesne ogławianie. usuwanie części kwiatostanów))
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 340
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

U mnie (podlasie) Or Pera d'Abruzzo owocuje tak samo ładnie jak Red Pear i Corazon. Mam wysyp owoców od początku sierpnia. Uprawiam też Aussie, Rozovyj Myod, Gargamel, Rosamundę, Wielikij Pasiatyj Kaban, De Barao Black, Noire de Crimea i inne. Owocują od lipca do września, kiedy koło połowy kończę z pomidorami zostawiając co zdrowsze do końca, który następuje ostatnio coraz później. Perła Abruzji uprawiana prawidłowo dojrzeje bez problemu ( na jakieś 4 grona i wystarczy).
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Miałem powtarzać za rok E06/F5 ale odpuszczam i idę w kierunku samych większych odmian. Ma ktoś może na wymianę Favy? Mało kto je uprawia i ciężko je zdobyć.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Dzisiaj kupiłem odmianę Vp-2, czy będę miał jeszcze inną odmianę, to się zastanawiam
Obrazek
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1034
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

U mnie z odmiana F1 to będzie Honey Moon, miałem go w tym roku I jest smaczny, plenny, nie ciapieje. W smaku nie jest aż tak dobry jak katia czy k37, ale warto wysiać kila nasion.
Ze stałych odmian to katia, k37, NN duże, E06
Bardzo fajny jest pomidor Bycze serce z Mińska

Obrazek
W tunelu jak i w gruncie plenny I bezproblemowy, smak zrównoważony.
Z nowości to Minusinskije Byczki, czekista, Tłuste Policzki
I jeszcze parę innych odmian rosyjskich.

W tym roku zrezygnuje z koktajlowek w tunelu.
Piotr
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9609
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Miałam Rumbę Ożarowską , plenna , bezproblemowa , nie tak wczesna jak oczekiwałam ,
w smaku średnia . Zawodu nie miałam , ale też nie było to odkrycie . Warto spróbować .
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Ja ciągle czekam na degustacje rumby, nie chce łapać koloru i parę owoców zerwałem zielonych by w domu dojrzały. Myślę czy doniczek do domu nie wnieść. Za rok wysiew zrobię ze dwa tyg wcześniej chyba letni.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2393
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Kiedy siałeś?
Pozdrawiam, Jacek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”