Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, toż u Ciebie już wiosna prawie całą gębą. ;:219 :shock:
Widzę nawet pąki narcyzów! :roll:
Na szczęście moje wszystkie wiosenne śpią albo toną. ;:218 Pewnie raczej toną, bo pada i pada, a grząska młaka już była na działce. ;:223
Zatem najwcześniej będę podziwiała wiosenne kwitnienia w Twoim wątku. :D

Pozdrawiam cieplutko i życzę takiej pogody, jaka Tobie najbardziej odpowiada. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj!
Widzę,że Twoim kwiatkom coś się pomyliła zima z wiosną.
U nas dziś pada to jak te biedne kwiatki mają odróżnić pory roku.???
Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bogusiu, nie jestem zachwycona zmianami na tarasie, bo to jest jedno z niewielu jeszcze słonecznych miejsc w ogrodzie, a jak będzie dach i barierka, to mi tam zawloką mebelki i dla moich doniczek zabraknie miejsca ;:174 .
A z tymi zakupami pewnie masz rację, jak mi coś wpadnie w ręce, to sobie nie odmówię ;:306 .

Janku, no to czekamy, aż wątek się wyleży ;:65 .
Wierzba pewnie ma za mało słońca, żeby poróżowieć, bo za wcześnie poczuła wiosnę.
Mam nadzieję, że grudniowe mrozy wystarczyły i pojawi się mnóstwo sieweczek anemonopsisowych ;:215

Lucynko, pogoda jak na wczesną wiosnę przystało, a nie początek stycznia i wszystko jeszcze może się zdarzyć ;:145 , ale bądźmy dobrej myśli ;:333 .
Na razie każdego dnia przybywa coś kwitnącego ;:oj , to będę pokazywać :D , a potem się zamienimy ;:168 .
Może ziemia na Twojej działeczce, po letniej i jesiennej suszy, przyjmie te deszcze bez szkody dla roślinek, ale niech już przestanie padać i niech Ci zaświeci słoneczko ;:196

Danusiu, witam Cię w nowym roku :wit .
Zima ze śniegiem i mrozem już była, a teraz temperatury wiosenne, co mogło kwiatkom zawrócić w głowie i szaleją. Jest raczej ciepło, co jakiś czas deszcz, ptaszki ćwierkają, pączki nabrzmiewają, no czuć wiosnę, a tu jeszcze tyle dni do końca zimy ;:oj .
;:196

Obrazek

Drugi oczar też rozkwita, niestety też na żółto ;:174 , tylko ma krótsze płatki.

Obrazek

Obrazek

Coraz więcej pierwiosnków rozkwita

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jeszcze chryzantemy nie powiedziały ostatniego słowa

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Fantastyczny duecik, Martusiu: pierwiosnki i chryzantemy. :lol: :lol:
Oczary - wiadomo - na ogół wcześniej zakwitają niż inne rośliny, ;:108 ale Twój ogród niemal w wiosennej już szacie. ;:215 ;:303 Oby tylko mrozów siarczystych już nie było. ;:333
Pogoń te deszczowe chmurzyska, to może słoneczko pokaże swoje złociste oblicze... ;:3 ;:3
Mnie się ta sztuka nie udaje. ;:14
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Oczary kwitną w zimie i są piękne.Myślę,że pachną?
Szkoda,że mój ogródek taki mały.
Miłego wieczoru. ;:168
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jak cudownie z tą przyrodą budzącą się do życia i cudnymi pierwiosnkami nieśmiało zaczynającymi kwitnienie! ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1120
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit Martka a nie mówiłam ?teraz właśnie dopada nas zespół niespokojnych nóg ,oczu ,
rąk i to się przełoży u wielu z nas na zakupy ;:306
Ja obiecałam sobie ,po ostatnich zakupach róż koniec ,a tu wpadło mi 5 wczoraj
i teraz myślę ,jak je posadzic i gdzie ,tym bardziej ,że ze mnie kiepska projektanta w ogrodzie .
To jestem pewna ,że u Ciebie przeczytam ,ze coś kupiłaś ;:oj
Zdróweczka Martka i oby do wiosny ,ale niech spadnie
jeszcze śnieg ufff ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, zapachniało wiosną u Ciebie ;:224 Kwiatuszki pierwiosnków ok. ale te chryzantemy? W takim razie, po ostatnich, grudniowych mrozach nic im się nie stało, skoro pokazały swoje kwiatuszki :) Mój oczar jeszcze nie zakwitnie, bo dopiero wypatrzyłam na nim maleńkie, żółte kuleczki. Do pełnego rozkwitu potrzebuje co najmniej miesiąc, albo i więcej. To będzie jego pierwszy raz :wink:
Dobrego, nowego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2163
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cześć Martuś tłok u ciebie jak na autostradzie ,ale to i dobrze nie będziesz myśleć za dużo które roślinki ucierpią bo to ci nie pomaga ,tylko się zamartwiasz .Ogródek niczym całorocznie letni masz :wink: piękny i mega bogaty.Teraz wiatrzysko wieje wiec będzie i śnieg niebawem więc kołderka będzie,ja teraz znowu chora i mogę do ciebie zaglądnąć przynajmniej na forum :oops: Muszę się zastanowić porobić rysunki może na wiosnę zdołam coś zmienić choć minimalnie w ogródku zmiany muszą być bo by było nudno bardzo.pozdrawiam serdecznie i baź dobrej myśli na pewno wszystko przetrwa tę dziwną zimę. ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Sporo czasu od ostatniego wpisu upłynęło, ale nie mogłam opanować dziwnego zachowania forum w moim telefonie. Zalogowana, napisałam, a kiedy klikam "wyślij", pojawia mi się okno logowania, a po zalogowaniu, nie ma śladu po moim wpisie ;:14 . Wymyśliłam jak to obejść i mam nadzieję, że to się uda ;:333 .
Ostatni czas prawdziwie wiosenny, temperatury na plusie, deszcz na przemian ze słońcem, tylko ten okropny wiatr. W niedzielę u nas łamało drzewa, na szczęście, obyło się bez szkód. Ponieważ po sąsiedzku powaliło świerka, uznałam, że to znak i korzystając z materiału, okryłam zieloniutkie przyrosty chryzantem. Reszta musi sobie jakoś radzić, bo całego ogrodu nie okryję, a już wszystkie byliny wystawiają nosy ;:145 . Mam nadzieję, że zanim zacznie mrozić, spadnie śnieg.

Lucynko, chryzantemy pościnane i tylko pierwiosnki zostały.
Oczary po to mam, żeby wcześnie kwitły, ale na przełomie lutego i marca, a nie w pierwszej połowie stycznia ;:124 .
Lucynko, nadchodzi zima, to chętnie przygarnę chmury ze śniegiem ;:196
P.S.
Lucynko, przesyłka już u mnie ;:196

Danusiu, jeden oczar ma pachnące kwiatki, ale trzeba nos przyłożyć. Gdyby kwitł w marcu, kiedy słoneczko mocniej grzeje, zapach roznosiłby się w ogrodzie?
Oczary rosną powoli, to i w małym ogródku mogą się znaleźć, ale skoro jeździsz na działkę dopiero wiosną, to możesz nie zobaczyć ich kwiatków, a jedynie przebarwiające się jesiennie liście ;:196

Loki, ostatnio pogoda pozwala poczuć, że to naprawdę wiosna :tan . Ptaki szaleją rośliny też, powietrze wiosennie ciepłe, aż zapominam, że to dopiero styczeń i zima czai się za płotem :cry: .

Bogusiu, no dobra, kupiłam cebulki jakichś niskich narcyzów :wink: . Właściwie to znajomy mi kupił, to nie wiem czy się liczy? ;:306
Odwzajemniam życzenia zdrówka, a i śnieg chętnie zobaczę w razie mrozów ;:196

Dorotko , wiele pędów chryzantem, pod grubą warstwą śniegu, zostało zielonych, a w tym styczniowym ciepełku, jeszcze zdołały rozwinąć ocalałe pączki. Teraz już ścięłam wszystko, a nowe przyrosty okryłam świerkowymi gałązkami, bo zapowiada się zima.
Skoro Twój oczar pokazał żółte, a nie brązowe kuleczki, to już zobaczyłaś jego pędzelkowate kwiatuszki ;:196 .

Jolu, zamartwiać się potrafię zawsze ;:306 , a jeszcze teraz, kiedy pomiędzy deszczami, wzięłam się za wiosenne porządki i wszędzie widzę wyrastające rośliny ;:oj . Tylko w śniegu nadzieja!
Mam nadzieję, że kurujesz się na zwolnieniu, a nie łazisz do pracy? Masz czas na planowanie wiosennych rewolucji w ogrodzie :D
Dużo, dużo zdrówka, Jolu ;:196 .

W ubiegłym tygodniu w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, szczerze mówiąc, też martwiłabym się o kondycję tych roślinek, które nie tylko noski wystawiły czy pączki zbudowały, ale i kwiatuszki rozwijają. :oops:
Zupełnie u Ciebie inaczej niż u mnie. Na mojej działce jeszcze wszystko śpi. ;:19
Martwiła mnie cienka pokrywa śnieżna podczas mrozów, ale może to dobrze, bo rośliny nie miały za ciepło. ;:218 ;:131 Sama nie wiem, co lepsze.
Cieszę się, że list znalazł się już we właściwych rączkach i dziękuję za info. ;:196
Pozdrawiam cieplutko i porządnej pierzynki śniegowej życzę Twemu ogrodowi. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, dzisiaj już po zmartwieniach :) , pada śnieg, mimo, że na termometrze +2 stopnie ;:oj .
Zobaczymy co przyszłość przyniesie :roll: . Najwyżej będę miała dużo miejsca na jednoroczne, których dawno w moim ogrodzie nie było ;:306 , a dzięki Tobie ;:168 , mam co siać!
Twoje życzenia się spełniają :tan , śnieg ciągle pada ;:196 .

Wczoraj ciepło i takie widoki:

Obrazek

Obrazek

A dzisiaj...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przynajmniej choinka nareszcie ma odpowiednie tło ;:306

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, pięknie wybielony ogród! ;:215 A kwiatki i tak sobie kwitną. ;:138
Zazdroszczę Ci tej bieli. ;:108 U mnie ciemne chmurzyska wiszące tuż nad ziemią, a z nich albo leje, albo siąpi deszcz. ;:oj Ciemności takie, jakich tej zimy jeszcze nie było. ;:222 Nerwa mnie szarpie jak gitarzysta struny. ;:145 ;:145
Choinka - Twoja - dostała prawidłowe tło ;:333 , moja ciągle czeka, ale już się raczej nie doczeka. ;:185 Muszę ją rozebrać i schować głęboko, by zapomnieć, jakim świętom miała towarzyszyć. ;:7

Trzymaj się zdrowo i wesoło. ;:167 :D ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”