Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Leniwa i pogodowo brzydka niedziela dobiega końca. Cztery słoneczne dzionki tak ładnie poprawiły nastrój, który szybko został zepsuty przez ponure następne dni. Najgorsze jest to, że w prognozie na najbliższy czas nie widzę poprawy.
A do wiosny tak jeszcze daleko.....


Martusiu - gdybym nie zrobiła porządków jesienią, to podobnie jak Ty, miałabym zajęcie na działeczce. ;:131 Tylko że mnie się spieszyło z uładzeniem rabat, zatem teraz mogę jedynie sobie popatrzeć, a że nie ma na co, to działkę odwiedzam mniej więcej raz na miesiąc.
Jeśli chcesz, to nasionka pierwiosnków kandelabrowych mogę Ci podesłać. ;:108 Mam ich trochę.
Jesienią 20 roku przesadzałam rośliny w celu uporządkowania rabat. I co? I tylko jedna pozostała tak jak ją zaplanowałam, ;:14 na wszystkich pozostały i tak zapanował chaos, gdy zaczęłam dosadzać zarówno wielo- i jednoroczne roślinki.
U mnie też niewiele brakowało, by mi została zniszczona jedna z rabatek, bo dzieci zjeżdżające mniej więcej dwa razy w miesiącu na grilla koniecznie chciałyby zadaszenie przed domkiem działkowym. Nawet M już gotów był to zrobić, ale na szczęście rozeszło się po kościach. ;:303
Słoneczka wprawdzie nie było, dziękuję, ;:167 jednak niedziela i tak miła była.

Halszko - taka malutka inauguracja, ale to zawsze coś. ;:306
Ja również planowałam zmniejszyć ilość parapetowych wysiewów, tylko że mam bardzo słabą silną wolę i co z tych planów się ostanie, to dopiero się okaże. ;:7
Kochana, popatrzeć to dopiero będzie na co. Teraz to tylko takie pojedyncze plamy, w dodatku niemal tonące w błocie. ;:222 Strasznie tam mokro, a jeszcze co dzień deszcz jak nie pada, to mży.
Ten kwitnący ciemiernik to taki mój jedynaczek. Szukałam pąków u pozostałych i nie znalazłam. ;:185 Wszystkie one zakwitają dopiero wiosną i to niezbyt wczesną.
Niedziela nawet miła była, choć bez słoneczka, ale dziękuję. ;:167

Asiu - dziękuję. ;:167
Zmień miejscówki swoim tawułkom, może jest im niewygodnie na obecnym miejscu.
Ta różyczka to 'Novalis', lawendoworóżowa, a jej kolor jest mocno uzależniony od światła. W pełnym słońcu bardziej przypomina róż, w lekkim cieniu kwiat ma przypisany sobie kolor . ;:333
Jeśli słoneczko dłużej będzie się tak ukrywało za ciężkimi chmurami, to deprecha pewna. ;:145 Oby się tak nie stało.
Pozdrawiam wzajemnie i również życzę Ci słonecznych dni. ;:167

Iguniu - do mojej działki wiosna dociera później niż choćby do działek położonych wyżej w tym samym RODos.
No i długo jeszcze trzeba na nią poczekać. ;:223
Tak wcześnie siejesz pomidory?! ;:219 Ja z roku na rok opóźniam ich wysiew, a i tak robiłam to dotąd zbyt wcześnie. W tym roku planuję ich siew dopiero około połowy marca. :lol:
Dziękuję w imieniu ciemiernika i cieplutko pozdrawiam. ;:167

Za takimi widoczkami tęskno mi bardzo.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrego tygodnia, Kochani. ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11778
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Jakie piękne zdjęcie miodunki. ;:oj Na prymulki czekam w tym roku niecierpliwie, zaglądam czy żyją posadzone w ubiegłym roku. ;:65
Tylko przeglądasz nasiona, a ja zamierzam w przyszłym tygodniu siać niskie trawy. :roll: Dostałam nasiona, więc chcę żeby już podrośnięte sadzić u synów, a może i u siebie. ;:124
Lucynko życzę dobrego tygodnia. ;:168
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko spieszę się donieść,że nasionka otrzymałam za co bardzo dziękuję.
Tych nasionek to starczy mi na co najmniej 5 lat. :D ;:196
Śliczne kwiatki pokazujesz,ten ciapkowany ciemiernik śliczniutki.
Miłego wieczoru. ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, to ja bardzo poproszę o nasionka tych pierwiosnków ;:168 . Sadzonka od Ciebie pięknie kwitła kilkoma piętrami, ale, chyba z powodu upałów, nie zawiązała ani jednego nasionka ;:174 .
Chociaż moje pierwiosnki już rozkwitają, to też tęsknię za w pełni ukwieconymi krzaczkami :tan , jednak, mimo wielkiej miłości do chryzantem, za nimi jeszcze nie tęsknię, najpierw wiosna ;:138 .
U mnie to zadaszenie nie odpłynie w nieokreśloną przyszłość, bo dziewczyny urobiły sobie tatusia ;:108 , a i ja mam skłonności do dogadzania naszym dziewczynkom, kiedy do nas przyjeżdżają ;:224 .
Mam nadzieję, że deszcz sobie poszedł od Ciebie,( bo jest u mnie), a poranek przywitał Cię słonecznym blaskiem ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Słoneczko walczyło z chmurami, ale przegrało tę walkę z kretesem. Chmury wygrały, a dodatkowo jeszcze w powietrzu zawisła mgła, która dopiero teraz zaczęła zanikać. Coraz trudniej żyć w takich ponurych warunkach, toteż już nie mogę doczekać się pierwszych wysiewów.


Soniu - moje miodunki na ogół nieciekawie wyglądają, tylko fragmenty roślinek można sfotografować tak, by zaprezentować ich urodę. Dziękuję. ;:180
Czytam, że wcześnie zaczniesz siać. ;:303 Ja muszę jeszcze trochę poczekać, dopiero pod koniec miesiąca wysieję heliotropy i żeniszki.
Wzajemnie życzę Ci łaskawej aury na najbliższe dni. ;:196

Obrazekimage share

Danusiu - znowu zniknęłaś na dłuższy czas, zatem cieszę się, że już jesteś i że nasionka dotarły do Twoich rączek. ;:138
Z tymi pięcioma laty to przesadziłaś. Są to bowiem nasiona zebrane przeze mnie, wobec czego musisz wziąć poprawkę związaną z siłą kiełkowania. ;:108
Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatków i dobrego wieczoru życząc, buziaki zostawiam. ;:196

Obrazek

Martusiu - nasionka pojadą do Ciebie. A może jeszcze jakieś byś chciała. Pomyśl i napisz. :lol:
Cóż, trzeba dzieciaczkom dogadzać nawet kosztem ukochanych roślinek. ;:303 Ja też bym się na to zgodziła bez oporów, tylko że u mnie to nie berbecie, a bardzo dorosłe dzieci wymyśliły owo zadaszenie. ;:224 Im już dogadzać nie muszę. ;:185 Niech raczej dostosują się do moich upodobań. :D
Deszcz rzeczywiście sobie poszedł (może właśnie do Ciebie...), jednak chmury nie pozwoliły słonku zabłysnąć. ;:222
Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na poprawę pogody. ;:3

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, piękny barwa powojnika ;:167 Kolorowe zdjęcia pierwiosnków poprawiają humor, gdy za oknem wciąż mało słońca, a dni nadal bardzo krótkie. Wychodzę do pracy - ciemno. Wracam - też już zmierzch. Trudno znoszę ten okres, więc te ponure dni rozjaśniam sobie takimi widoczkami jak u Ciebie. Na dodatek przeglądam oferty szkółek i klikam kolejne rośliny, przez co portfel chudnie :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
U mnie już trzeci słoneczny dzień i aż się boję chwalić, by nie zapeszyć i żeby się nie pokikrało. ;:218
Tkwię w pudle z nasionami, przekładam , odkładam, dokładam i tak w kółko Macieju.
Jeszcze nie sieję, ale to tylko dzięki temu, że nadal nie kupiłam ziemi. ;:306 Świetny sposób na wstrzymanie się przed zbyt wczesnym wysiewem. Bicie się po łapach nic nie daje. ;:14


Dorotko350 - ten powojnik miał niezbyt szczęśliwą miejscówkę. Jesienią przesadziłam go, a teraz martwię się, czy mu jeszcze bardziej nie zaszkodziłam. ;:7
Pamiętam jeszcze, choć minęło już 21 lat, jak to przykro wychodzić i wracać w ciemnościach. Teraz z kolei nadmiar wolnego czasu przeszkadza. I jak tu dogodzić człowiekowi? :lol:
Z nudów i ja przeglądam szkółki wysyłkowe i też klikam, by później kasować, bo przecież działka nie jest gumowa. ;:24 ;:125

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Szczęściara z Ciebie,trzeci słoneczny dzień,a u nas nic ciekawego w pogodzie.
Ten powojnik ma na prawdę ładny kolor.
Ja chyba,niestety zostawiłam swoje nasiona w pudle na działce .Teraz nie mam jak pojechać bo ta pokręcona pogoda przeszkadza.
Trzymaj się. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Przepiękny poniedziałek ozłocony słonecznymi promieniami pozwolił zapomnieć o pogrążonych w ciemności i deszczu dwóch dniach poprzednich.
W związku z powyższym wybrałam się do ogrodniczego po ziemię do siewu. Niestety, pewnie zbyt długo z tym zakupem zwlekałam, bo dzisiaj jej nie było..Ponoć mają dowieźć, tylko nie wiedzą kiedy.
Jeszcze nie przeczasiało, zatem poczekam. Mam już przygotowane (schłodzone) nasiona heliotropów peruwiańskiego i ogrodowego oraz przemrożone pierwiosnków kandelabrowych. W taki dzień jak dzisiaj chciałoby się już mieć pod opieką pierwsze wysiewy.


Danusiu - mam nadzieję, że zanim przyjdzie czas wysiewu, zdążysz swoje nasionka przywieźć do domu. ;:333
Moje, jeszcze jesienią posegregowane, zostały przywiezione i opisane. ;:303 Teraz już tylko czekam na odpowiedni czas wysiewu każdej z planowanych roślinek. A szerokich planów nie mam, ;:185 raczej nieco zmniejszę ilość wysiewów. ;:108 Mam bowiem nadzieję, że wszystkie bylinki przezimują. ;:218 A jeśli nie... Cóż, zawsze można coś dosiać. :D
Pozdrawiam i życzę dobrego słonecznego tygodnia. ;:196 ;:3 ;:3

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2498
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko u mnie silny wiatr i mżawka pogoda nieciekawa siedzę w domku choć miałam inne plany tak bardzo chciałam iść na działkę. Widzę, że też się bierzesz za wysiewy no tak pogoda sprzyja temu. Pozdrawiam życzę miłego wtorku. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, kwitnień i porządków wiosennych nie będzie jakiś czas, bo zima usadziła mnie w domu ;:145 , a już było tak pięknie!
Nie mogę napatrzeć się na Twojego pełnika ;:oj . Mój, od jakiegoś czasu zamiast się rozrastać, marnieje ;:14 , a jest taki piękny. Muszę mu jeszcze raz zmienić miejsce.
Szkoda, że ten czarny chaber nie jest tej samej wysokości, byłaby z nich ładna para ;:333 .
Lucynko, zajrzyj, proszę, w wolnej chwili na pw ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Tak ciemne dni nastały, że nic, ale to nic mi się nie chce. Włóczę się z kąta w kąt i tęsknie wyglądam słoneczka, które skryło się za ciężkimi deszczowymi chmurami, które nie mają ochoty rozpłynąć się i uwolnić uwięzionego słońca.
Wprawdzie poczyniłam już pierwszy wysiew, od dwóch dni podglądam kuwetkę, w której jak dotąd nic się nie dzieje. Zasiałam heliotrop, a on potrzebuje dużo czasu na pokazanie pierwszych kiełków. Ponieważ jednak przegapiłam dobre dni w kalendarzu biodynamicznym, więcej nic nie zdążyłam wysiać. Zrobię to dopiero 23 i 24 stycznia. W tych dniach mam zamiar wysiać więcej nasion heliotropów oraz pierwiosnki kandelabrowe. Może też odrobinę nasion dziewięćsiłu. Wprawdzie siany przed dwoma laty bardzo ładnie przyrósł i zakwitł, ale boję się, że po tej mokrej zimie może zniknąć z powierzchni ziemi.


Alu - u mnie pogoda nie tylko nieciekawa. U mnie pogoda paskudna. ;:222 ;:222 Całe dni ciemnica taka, jakiej jeszcze tej zimy nie było. :oops: Dodatkowo jak nie leje, to siąpi i jest zimno. Brrr.... ;:oj Siedzę w domu i warczę jak wściekły pies. ;:134 M obrywa za bzdety i omija mnie w związku z tym szerokim łukiem. ;:204
Pierwsze wysiewy poczyniłam, ale jeszcze nic się w kuwetce nie dzieje.

Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Martusiu - jeśli masz na myśli pełnika chińskiego, to istotnie ładnie się prezentuje ;:215 , natomiast gorzej ma się pełnik europejski. ;:174 Zmarniał do tego stopnia, że podzieliłam te resztki na trzy części i posadziłam w trzech różnych miejscach. Wprawdzie wszystkie trzy zakwitły, ;:131 ale każdy zaledwie jednym kwiatuszkiem.
Niestety ten czarny chaber jest niski, a pełnik chiński wyjątkowo wysoki.Nijak do siebie wzrostem nie pasują. ;:7 Dopiero pełnik europejski może stanowić parę dla tego chabra, ale muszę poczekać, aż się rozrośnie. ;:108
Napisałam do Ciebie pw. Teraz Ty tam zajrzyj. :D ;:196


Mam dużo nie pokazywanych zdjęć w telefonie, próbowałam je wykorzystać w wątku, jednak nie mogę sobie poradzić. Zatem kolejne fotki z aparatu.

Obrazek

Obrazekupload pictures
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, ciesz się, że wiosna u Ciebie spóźniona.
Teraz ma przyjść trochę zimy.
Te siewki, które pokazywałaś, to przypadkiem nie orlaya?
Ona ma podobne listki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”