Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, masz się czym chwalić, pięknego storczyka sobie kupiłaś ;:63 a i śniedek też fajny. Oglądałam je ostatnio, ale przypomnialam sobie, że on nie do ogródka i się powstrzymałam.
A jak myślisz, dlaczego Ci padł ten poprzedni?
Mężowi przedstaw taki argument, że gdybyś musiała kupić wszystkie sadzonki na rynku to na pewno wyniosłoby drożej niż za prąd pobrany przez ledy ;:108
Przy tym gdybyś nie miała zajęcia przy sianiu, pikowaniu, podlewaniu, doglądaniu ... to mogły by Ci przychodzić do głowy różne kosztowne pomysły :lol:

Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrego tygodnia ze slońcem ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2674
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Piękną masz wiosnę tej zimy; aż serce się raduje. Ja storczyków nie kupuje bo zupełnie nie umiem się z nimi obchodzić.
Śniedek ma niezwykły kolorek, świetna żarówa na te szare dni ;:333 Czy u ciebie też tak mrozno i śnieżno jak u mnie?
Jak Misia znosi tą zimę?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Zima trzyma, ale nie przeraża. Spadła ładna pierzynka białego puchu, a mrozy są niewielkie, zatem roślinkom z tej strony nic nie zagraża. ;:333 Natomiast martwi mnie nadmiar wody, która jeszcze przed powrotem zimy topiła rośliny. ;:174
W domu też nie jest mi wesoło, padły bowiem prawie wszystkie siewki heliotropów. :oops: Niestety, wyroiły się ziemiórki.
Jeszcze za wcześnie na pikowanie, ale zdecydowałam się zrobić to w celu ratowania ocalałych siewek, a co z tego wyniknie, to się dopiero okaże. ;:218
Siewki pozostałych roślinek nie wykazują osłabienia. Podlałam je czosnkową miksturą i wyniosłam na inny parapet.
Mocno mnie to zniechęciło do kolejnych wysiewów i na razie wstrzymuję się nawet z planowaniem.


Halszko - poprzedni śniedek padł w wyniku nieprawidłowego przechowywania cebulki. ;:24 Zapomniałam o niej, a gdy mi się przypomniało, to już okazała się wysuszona na wiór i nie udało mi się jej uratować.
A eMowi nie muszę nic tłumaczyć, bo on od kilku dni codziennie spędza na działce kilka godzin, ja natomiast, korzystając z jego nieobecności, doświetlam w tym czasie sieweczki. :D Ostatnio nawet tego nie musiałam robić, bo słonko mnie wyręczyło. ;:3

Dziękuję pięknie za słoneczne życzenia. ;:167
Niech i Tobie słonko ozłoci świat. ;:196

Iguniu - to jest nas dwie, bo ja też ze storczykami nie umiem się zaprzyjaźnić. Jednak będę próbowała, a nuż, a widelec coś mi z tego wyjdzie... ;:218
Śniegu u mnie nie brakuje, a mrozy niewielkie, max -7 stopni nocami. ;:303 A i to ma się wkrótce skończyć, idzie bowiem ocieplenie. Martwi mnie tylko odwilż ;:174 , jako że znowu przybędzie wody, której na mojej działce już było zbyt dużo. ;:223
Misi cieplutko. Mieszka w ciepełku i tylko na hol wychodzi na dłuższe wycieczki, a tam spotyka kolegę Kazimierza, tylko jakoś nie mogą się dogadać i syczą na siebie wzajemnie, :lol: po czym Miśka ucieka do mieszkania. Taka bohaterka. ;:306


Zakochałam się w pełnokwiatowych lewkoniach. Zakupiłam nasiona, wysiałam i mam siewki.Na opakowaniu napisali, że wśród pełnych mogą pojawić się pojedyncze. Na szczęście napisali też, jak je odróżnić. Ciekawa jestem, czy to zadziała....

Obrazek

Obrazek

Słabo wschodzą żeniszki, a takie ładne były w minionym sezonie.
Może same się nasieją na rabacie...

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Ty już wysiewasz kwiatki? a moje zostały na działce,całe pudełko z nasionami,a ja nie mam jak tam dojechać.
Jak na razie kupiłam nasiona gazanii .
Nic nie wysiewam,M zabronił.
Takiego storczyka miała moja siostra,musisz dokładnie poczytać jak o niego dbać.Wydaje mi się,że ten pęd co przekwitnie to trzeba wyciąć.
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, piękny storczyk ;:333 Oby udało Ci się z nim zaprzyjaźnić ;:108
Przykro, że ziemiórki pojawiły się w heliotropach :( Mnie do własnoręcznych, parapetowych wysiewów, zniechęcają między innymi ziemiórki, ale mam też mało parapetów odpowiednich do wysiewów w domu. Tam gdzie są, to okna wychodzą na wschód. Z kolei tam gdzie światła jest dostatecznie dużo, to nie mam parapetów... Dlatego machnęłam ręka na domowe wysiewy. Za to chętnie podpatruję zawsze u Ciebie młode siewki, bo one są zapowiedzią wiosny :D
Cudne pełne, fioletowe lewkonie ;:215
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, ja uwielbiam wszelkie lewkonie, nie za kwiat, ale za zapach.
Niestety jak zwykle nie umiem ich wyhodować.
Zazwyczaj kupuje je na Twoim ryneczku.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Wczoraj słońce, dzisiaj chmury, krótko mówiąc: kratka.
Podczas wczorajszego spaceru zajrzałam do Brico, a tam! :roll: Ogromne ilości nasion i kapersów z cebulkami tudzież kłączami rozmaitych kwiatków. Opamiętałam się na szczęście i kupiłam tylko begonie kaskadowe. Już siedzą w doniczkach.
Zajrzałam też do Biedry, gdzie znalazłam stosy worków z ziemią do siewu i pikowania. Jeśli jeszcze takiej ziemi nie posiadacie, to warto do B...zajrzeć.


Danusiu - szczęśliwie wszystkie nasionka przywiozłam do domu, ;:333 dzięki czemu mogę spokojnie siać, tylko ziemiórki trochę mnie przerażają.
Dużo poczytałam na temat uprawy tego storczyka, mam więc nadzieję, że tym razem mi się uda. ;:108 A jeśli nie ... ;:131 Trudno.
Dlaczego M zabronił Ci wysiewów? Skoro taki bogaty, to niech Ci da kasę na zakup gotowych sadzonek. ;:306
Wszystkiego dobrego. ;:196

Dorotko350 - mam taką nadzieję, a ona umiera ostatnia. :lol:
Rzeczywiście brak odpowiednich parapetów znacznie ogranicza domowe wysiewy. ;:108 Ja nie mam z tym problemu, ale nigdy nie jest tak, by wszystko szło jak z płatka, np. atak ziemiórek. :|
Właśnie takich lewkonii oczekuję. Na razie siewki mają się dobrze ;:333 i oby nic się nie zepsuło.
Pozdrawiam. ;:196

Gosiu - lewkonie pachną urzekająco i też głównie za to je lubię. ;:215 A skoro już mają pachnieć, to niech pachną ładniejsze kwiatuszki. :lol: W ubiegłym roku dostałam sadzonki od sąsiadki, ale siała je bardzo późno, stąd wyrosły wysokie rośliny i bardziej przypominały ostróżki niż lewkonie. ;:219 Natomiast pachniały prawidłowo. ;:303
Sama jeszcze nigdy tych kwiatków nie siałam, zrobiłam to teraz po raz pierwszy i czekam, co mi z tego wyniknie. ;:218
Buziaki. ;:196


Sfotografowałam swoje sieweczki.

Obrazek Lewkonie. Trzy kolory.

Obrazek Zatrwian.

Obrazek Złocień wielki 'Crazy Daisy'.

Obrazek Tutaj gramoli się dziewięćsił.

Uwaga! W Biedr... jest dobra ziemia do siewu i pikowania.

Na stronie 48 tego wątku zamieściłam listę posiadanych do rozdania nasion.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o info.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko twu,twu ,ładnie rosną sieweczki,oby tak dalej się trzymały.
Mój M zapowiedział ,żadnych wysiewów w domu,ale gazanię muszę wysiać.Zawsze też daję synowej i u niej pięknie kwitną.
Najgorzej,że pomidory i paprykę trzeba wysiewać w domu,będę musiała jakoś kombinować. :D
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2051
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit
Piękne masz Lewkonie, ;:204 ja raz kiedyś posiałam ale mocno się pokładały i zrezygnowałam z ich uprawy. Może kiedyś spróbuję jeszcze raz. ;:173
Mam podobne siewki kwiatków jak Twoje. ;:204 zastanawiam się kiedy je pikować . Chyba jeszcze trochę za wcześnie?
Też kupiłam tą ziemię w Biedronce. ;:333
Pozdrawiam cieplutko. ;:3
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Niedziela minęła pod znakiem słonecznej, pięknej pogody, poniedziałek już chmurzasty.
Jednak najważniejsze jest to, że już prawie połowa lutego mija i jest coraz bliżej do wiosny.
Zaopiekowane odpowiednio sieweczki mają się dobrze, a heliotropy wysiałam po raz trzeci.


Danusiu - nie zazdroszczę Ci takiej sytuacji, ;:185 tym bardziej że mój małż odwrotnie postępuje. Co zajrzy do zamkniętego przed kotą pokoju, to pyta mnie, dlaczego tak mało tam kuwetek z siewkami. ;:7 Przyzwyczaił się, że od lutego bywało ich tam znacznie więcej. Jednak w tym roku mocno ograniczyłam wysiewy, natomiast zamówiłam w przedsprzedaży hurtowe ilości lilii, które oboje kochamy. ;:333 Muszę więc pamiętać o miejscówkach dla nich. ;:108
Trzymaj się i nie poddawaj. ;:196

Kasiu leszkat76 - lewkonie wysiałam po raz pierwszy. Dotąd zadowalałam się sprezentowanymi przez sąsiadki sadzonkami, ;:131 ale one sieją późno i nie uszczykują wierzchołków wzrostu, przez co rośliny osiągają wysokość ostróżek, ;:219 a ja chcę stworzyć zgrabne niskie krzaczki z dużą ilością kwiatków. ;:303 Późno wysianych już nie można uszczykiwać, bo nie zdążyłyby zakwitnąć. :lol:
Moje siewki jeszcze nie dorosły do pikowania, nie wypuściły ani jednego listka właściwego. Trzeba poczekać. ;:173
Przepikowałam takie maleństwa, chcąc uratować kilka siewek heliotropów zaatakowanych przez ziemiórki, ale nic z tego, ;:222 wszystkie były jeszcze za młode.
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196


Nie mogę się już doczekać wiosny i nie tylko ze względu na działkowanie. Najbardziej zależy mi na wypuszczaniu Miśki na swobodę, bo ostatnio zrobiła się strasznie absorbująca. Muszę się z nią bawić, by nie spała za dużo, bo jeśli nie, to w nocy się nudzi i budzi mnie tak, że całe ręce mam podrapane i pogryzione. ;:145 Czyżby i ona wiedziała, że wiosna blisko? Do tej pory przesypiała całe dnie i noce, teraz coś złego w nią wstąpiło. :oops:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2674
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Czyli Misia już obudzona z zimowego snu wyspana i chciałaby pooddychać wiosennym powietrzem i pohasać na działce a tu ciągle snieg i zima;chociaż u mnie juz odwilż i snieg znika. Gdzie kupujesz lilie bo ja w tamtym roku kupiłam feralne,w ogole nawet nie ruszyły a kilka przygniło i tez musze kupić i zaraz o tym pomyslec... ale nie chce sie znowu nadziac na mine... Też uwielbiam lilie; a te św Józefa znikły mi po 2 latach; w tamtym byly tylko liscie;ciekawam czy w tym sezonie cos siew ogole pokaże.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Po przedpołudniowej szarości zaświeciło jasne słoneczko i od razu zrobiło się weselej i przyszła ochota do działania. Zatem przepikowałam kilka zatrwianów, które już do tego dojrzały oraz trzy również dojrzałe złocienie.
Pozostałe siewki jeszcze muszą rosnąć, brakuje im jeszcze listków właściwych.


Iguniu - u mnie też śniegu już nie ma. ;:185 Jedynie niewielki stosiki tu i ówdzie bieleją, ale i one coraz mniejsze. ;:333
W sprawie zakupu lilii napiszę Ci na pw.
Miśka coraz to bardziej niespokojna i wymaga dużo więcej uwagi, a przecież nie pojedzie na działkę zanim ziemia nie będzie ogrzana. ;:124 Ma wrażliwy pęcherz moczowy, a lubi sobie poleżeć na gołej ziemi. :oops:
Lilie św. Józefa sadziłam po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i też jestem ciekawa, czy zakwitną. ;:218

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2485
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Cześć Lucynko piękne siewki u Ciebie, a te co padły przez zimówki to trzymam kciuki żeby tym razem urosły tak samo piękne jak reszta. Brakuje słoneczka i to bardzo tylko zostało doświetlanie oby do wiosny. Życzę słonecznej pogody dla ciebie i roślinek. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”