Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No i wiosnę odwołano…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marta, ale wiosnę nam zaprezentowałaś. ;:303
No pięknie jest na tych fotkach, tak kolorowo, kwitnąco. No po prostu radośnie.
A roślinki sobie poradzą przy tym śniegu, same. Gorsze bywały przymrozki majowe, te to mogą nabroić i narozrabiać w naszych ogrodach. Ale co roku mam nadzieję, że coraz rzadziej mamy zimnych ogrodników, więc super.
Dopiero teraz ścinałam chryzantemy, zdążyłam przed drugą turą wielkiego śniegu.
W tym sezonie mam postanowienie, że niektóre już mogę spróbować w czerwcu uszczyknąć, jestem ciekawa efektu. Rozrosły się to można wreszcie z nimi poeksperymentować. :D
Pozdrawiam również z okolic białej zimy. ;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, nieźle u Ciebie sypnęło ;:oj Śnieg przykrył wiosenne kwiatuszki, ale jest im cieplej. Dziwna ta zima- nie zima. Ja chcę już wiosnę, bo ciągle jest ciemno, szaro. U nas prawie codziennie pada. Jak tak dalej pójdzie, to wszystko mi pognije. Najbardziej martwię się o cebulowe sadzone jesienią. Oby przestało wreszcie padać, bo cała praca pójdzie na marne :roll:
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1707
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

U Ciebie rośliny już w gotowości do wiosny :wink: Mam nadzieję, że zima wróciła tylko na chwilę ponieważ brakuje mi tych wiosennych zdjęć :)
Śnieg przy mrozach zawsze się przyda - nawet jeśli mrozy bardzo niewielkie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11778
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś cebulowe szybko pokazały kolor, ;:oj pośpieszyły się, a znowu dziś zima się przypomniała.
Lucynka zaraziła Cię jednorocznymi. :D Zawsze można je gdzieś posadzić i cieszą kolorami w miejscach po cebulowych, albo po stratach. Trzeba się jednak trochę pomęczyć z wysiewami. ;:108
Pozdrawiam i słońca życzę. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Twoje kwiatki się pośpieszyły, a tu zima wróciła na dobre i nie wiadomo kiedy się wycofa ;:7
U mnie też śniegu napadało, ale to dobrze, bo straszą mrozem w prognozach.
Miłego tygodnia i słońca, bo ono dobrze wpływa na podniesienie nastroju ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

U Ciebie wiosna razem z zimą się spotkały.
U nas jeszcze trochę śniegu leży.
U Ciebie kwiatki tęsknią ,chcą wiosny. :D
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, śnieg był, jednak temperatury dodatnie szybko się z nim rozprawiły. Kiedy tylko stopniał, znowu sypnął, ale też długo nie poleżał, bo mrozu nie było, a w mojej piwnicy pojawiła się woda, żebym nie zguśniała zbytnio w zimowe dni. ;:224
Jakoś tak zleciał nieogrodowy miesiąc. Jeszcze nic nie posiałam, a nawet nie kupiłam żadnych pocieszajek, tylko jeden pierwiosnek, ostatni na półce w sklepie, znalazł się na parapecie.
Z kobei zrezygnowałam, a heliotrop w donicy, schowany po pierwszym przymrozku, wypuścił mnóstwo zielonego, to mam nadzieję ukorzenić sadzonki, a resztę wysieję w marcu. Krócej będę walczyć z ziemiórkami i będę mieć dużo czasu, bo moje dziewczyny, na które czekam jutro, już wyjadą ;:174
Dla Ciebie, dużo słońca na bezchmurnym niebie, a dla Misi specjalne drapanko na jutrzejszy Dzień Kota ;:196

Loki, wiosna wróciła, tylko chyba na krótko :roll: .

Beatko, znowu jest pięknie...zwłaszcza na fotkach :D , bo w ogrodzie, po wiatrach, deszczach ze śniegiem, błotko i bałagan. Zapowiadają powrót zimy, ale jeden słoneczny dzień bez przymrozku, sprawił cuda ;:138 .
Swoje chryzantemy też przycinałam dopiero w styczniu i nawet je okryłam. Myślałam, że niepotrzebnie, ale śnieg, który spadł w dużej ilości, szybko stopniał, a ja mogłam spać spokojnie, kiedy przymroziło ogród bez śniegu.
Pozdrawiam wiosennie ;:196

Dorotko u mnie też mokro, bo deszczu i śniegu ostatnio pod dostatkiem ;:174 , a co najdziwniejsze, to ta woda nie przenika głębiej, tylko trzyma się blisko powierzchni. Dotychczas miałam wodę w piwnicy, kiedy rzeka wylewała, a teraz w rzece jak na lekarstwo, a z piwnicy wynosiłam przez dwa tygodnie ;:oj
Cebulowe już wszystkie powyrastały, to może jednak coś nam zakwitnie ;:196

Karolu, trochę czasu minęło, ale znów mogę Cię pocieszyć wiosennymi zdjęciami :tan .

Soniu, zima, pewnie chwilowo, ale wycofała się i nawet pozwoliła otworzyć się kwiatuszkom, a nam pocieszyć oczy :tan .
Kiedyś siałam mnóstwo jednorocznych, ale one przeważnie potrzebują dużo słońca i stopniowo byliny je wyparły z ogrodu, zostały tylko najwytrwalsze, przeważnie chwasty ;:306 .
Teraz mam skrzynki na jeszcze słonecznym tarasie i tam znajdą swoje miejsce ;:333
Pozdrawiam wiosennie w środku zimy ;:196

Halszko, śnieg długo nie poleżał, ale niskie temperatury wstrzymały wegetację na miesiąc.
Wczoraj, słoneczny dzień, obudził kwiatuszki i chociaż pewnie nie na długo, to i tak cieszy taki miły przerywnik ;:138 .
Prognozy nie są obiecujące, ale do wiosny już coraz bliżej ;:196 .

Danusiu, u mnie wczoraj wiosną zapachniało i obudziło przyczajone kwiatuszki. Może jeszcze dzisiaj uda im się poopalać w słoneczku i na razie to musi im wystarczyć, bo w prognozie znowu coś nieciekawie ;:174 .
Oby do marca ;:196

Wczoraj w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1120
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martynka ;:168 ;:167

Piękne zwiastuny wiosny .
Co tu dużo mówić ,zdjecia rewelacja i te roślinki Twoje .
Nic tylko czekam na wybuch u Ciebie w pełni wiosny.
Zdrów ;:168 ka dużo :D
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Na krótko czy nie, ale za to pełną gębą… Już nie tylko ciemierniki czy przebiśniegi, które wszakże właściwie zimą jeszcze kwitną, ale i typowo wiosenne krokusy. Pięknie!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marta, byłam spokojna o Twoje rośliny, które tak wcześnie ruszyły na podbój Twojego ogrodu.
No i się udało! Ależ miałaś ostatnio ucztę w ogrodzie. Coś pięknego i to jeszcze taki słoneczny dzień dorwałaś ;:215
A ten strumyk przebiśniegów to cudeńko.
Brawa dla Ciebie i Twojego ogrodu ;:167
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bogusiu, dziękuję ;:196
Wiosną cieszy każdy kwiatuszek, a ranniki pierwsze przyciągają wzrok kolorkiem wśród szarości, zwłaszcza kiedy otwierają się w słońcu ;:138 .
Wiosna ostatnio przychodzi na raty i w tym roku też się tak zapowiada, to na jej pełnię jeszcze musimy poczekać.
Życzenia zdrówka odwzajemniam gorąco ;:196

Loki, krokusy czaiły się już od jesieni, tylko słońca brakowało im do kwitnienia. Tydzień zapowiada się deszczowo, to będą zamknięte, ale takie też mi się podobają :tan

Beatko, zupełnie niespodziewanie miałam dwa i pół dnia w słońcu :tan , chociaż dzisiaj okropnie wiało ;:oj , a wieczorem już zaczęło padać, ale już kolorów w ogrodzie przybywa ;:333 .
Skąd miałaś pewność, że moje roślinki przetrwają :?: , bo ja to nie przestanę się zamartwiać do końca maja ;:224 . Teraz w każdy ciepły dzień, coraz więcej zielonego wychyla się z ziemi, a jeszcze trochę zimy przed nami :roll:
Za pochwały dziękuję i Tobie dużo słoneczka życzę ;:196

Krokusy dzisiaj szybko się zamknęły, za to pojawił się pierwszy irysek!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5363
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

A u mnie w fazie wyczekiwania na lepsze czasy.Jakieś krokusiki dopiero wychylają się.Też spać nie mogę :D
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”