Kawon (arbuz) - część 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 950
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Decydującym argumentem będzie ilość pomidorów i sposób uprawy.
Ja takie rozwiązanie już testowałem i coś tam urosło tak więc uważam że warto spróbować. Może nie 7szt a dwie na próbe.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 387
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

bioy pisze: 15 maja 2023, o 09:28 Arbuzy będę sadził za około tydzień, na razie błoto i ziemia u mnie nie wystarczająco nagrzana.


Obrazek
Ładne sadzonki, doświetlane? Co to za odmiana?
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2382
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Dziękuję, sadzonki doświetlane, w zasadzie niedawno wyniesione pod folię.
Połowa z nich to Asahi Miyako, pozostałe po kilka Mini Blue, Crimson Giant, Złoto Wolicy i Janosik, jest i jeden melon Sweet America. :)
Pozdrawiam, Jacek
Pochmurno
50p
50p
Posty: 65
Od: 4 gru 2022, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

wingrul pisze: 15 maja 2023, o 13:09 Decydującym argumentem będzie ilość pomidorów i sposób uprawy.
Ja takie rozwiązanie już testowałem i coś tam urosło tak więc uważam że warto spróbować. Może nie 7szt a dwie na próbe.
Pomidory wysokie na jeden pęd 70x100cm . W takim razie dam Sugar baby i Mini Blue pionowo i jakieś dwa większe po ziemi, reszta na dwór. Dzięki
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Czy wie ktoś może, jaką odmianę arbuza sprzedają w markecie Bie...a pod nazwą 'mini arbuz' :?: Na pudełku w którym były, też ta sama nazwa. Wybrałam nasionka - maleńkie ;:oj długość ok. 5 mm, szerokość 2-3mm. W tym roku siać nie będę, bo już mam sadzonki a miejsce ograniczone. Ale z chęcią dowiedziała bym się, czy warto uprawiać :oops:
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Jola, dobrze że przypomniałaś (szkoda, że tak późno :wink:) , co roku o nich zapominam.
Nasiona mam "wydłubane" z 2020r, wrzuciłam na wacik... zobaczymy...
Nie lubię dużych okazów i co roku przeważnie Asahi Miyako, Mini Blue (wolę Ashahi, ma cieniutką skórkę).
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 340
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

To może być ten. Tigrinho. Malutkie pestki, niewielki owoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Szukałam w internecie nasion i Tigrinho nie znalazłam. Są natomiast Tigrimini. Weszłam na stronę Spisu warzyw Unii Europejskiej i tam z kolei jest Tigrinho a nie ma Tigrimini ;:oj Natomiast opis się zgadza.
lobuzka koniecznie siej a potem opisz wrażenia - przede wszystkim jak z powtarzaniem cech, bo prawdopodobnie to F1. Też lubię małe arbuzy ;:333
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1010
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

pozdrawiam,
Tomek
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 950
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Dzisiaj położyłem na papier nasionka tego z biedronki zobaczymy...
Fajnie gdyby powtarzał cechy bo tak dla odmiany czasem chce się zjeść małego na raz i z małymi pesteczkami ;:306

Zimno jest arbuzy pod tunelem mi się pokurczyły....
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 740
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Ja dostałem od kolegi pestki Złota Wolicy z jego uprawy i nie ośmieliłem się ich sadzić jednak.
Zasiałem kupne, bo te od kolegi były takie dziwnie malutkie, wręcz przez pół od tych ze sklepu (Legutko).
Pewno to wina F1, ale dziwne to dla mnie. Ja ze swoich Janosików mam pestki w sumie standard, w tym roku nie sieję Janosika wcale, ale pestki mam, za to posiałem na "rezerwę" zwyczajnego czerwonego arbuza kupionego dawno temu (pewno z 8 lat) w Kauflandzie i co roku go mam, zawsze ładnie rośnie i pięknie wschodzi. Pestki z niego rok w rok ma takie same.Jedyne co to nie są mocno zabarwione na brązowo, ale kiełkują pięknie.
W sumie nie wiem, ale ja mam chyba farta z tymi wschodami, rok temu 100% pestek wzeszło i to kupnych, w tym roku jak na razie jedna pestka mi jeszcze nie wzeszła na 30 posianych. A pytałem w pracy znajomych to jednej wzeszło 3 drugiej jedna a posiały po 20 nasion arbuza i to nasiona 'pewniaki" miały.
I co fajne to w tym roku mam 4 odmiany posiane w tych 30 pestkach, i wszystkie wzeszły.
U mnie na razie zimnica, na szczęście ma małe na razie siewki, za 2 tygodnie trochę podskoczą i wylądują w gruncie.
Nie ma pośpiechu, pogoda i tak nie rozpieszcza.Poza tym poza samymi turkuciami , które na szczęście nie jedzą arbuzów, wylazły ślimaki i jedzą wszystko. Nawet nie wyobrażam sobie gdybym miał arbuzy bezpośrednio w gruncie na poziomi liścieni, na pewno by z nich nic nie zostało. ;:202
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Kupiłam w Bie.... arbuza. Nieduży, ważył 3kg. Pesteczki wręcz mikroskopijne :lol: . Na pudełku była nazwa: Bengala F1. Z opisu wynika, że szklarniowy ale znoszący niższe temperatury i szybko dojrzewa. Oczywiście nasionka pobrane. Natomiast posiałam tego Tigrinhi (prawdopodobnie) i jeden już wykiełkował. To bardziej ciekawostka dla mnie. Sadzonki arbuza i melona mam już w gruncie, na grubej czarnej agrowłókninie ;:65 Nawadnianie kropelkowe pod włókniną. Przygotowane też pałąki i włóknina do przykrycia.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 788
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Jeszcze się sezon nie zaczął, a moje arbuzy już wyglądają tak. :( Połowa sadzonek nieszczepionych tak wygląda. Arbuzy szczepione wyglądają normalnie. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”