Kawon (arbuz) - część 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 788
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Cztery lub pięć. Mam wątpliwości. Albo ten czwarty jest tak duży, albo jest ich pięć.
Kosiash
100p
100p
Posty: 172
Od: 8 cze 2022, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Widzę cztery, ale czwarty taki niepewny po lewej stronie w cieniu. Świetna zagadka. ;:333
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 740
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

A ja widzę dwa chociaż jest trzy.I co z tego wynika? Wcale to nie jest fajna zagadka wg. mnie. nie lubię takich quizów. ;:224
Dziś mam dzień "arbuzowy", jak by mnie ktoś zapytał czy uszczykiwać arbuzy, to odpowiem twierdząco, choć jestem temu przeciwny. ;:222
U mnie same się uszczknęły. Pierwszego pęda odgryzł ślimak kilka dni temu. Wczoraj sam kosząc obok pęda nieopatrznie upier... m końcówkę drugiego trzymetrowego pędu a dziś córka mi pomagała i też trzeci pęd stracił ciągłość przy końcu(nożyce akumulatorowe do trawy). Zatem chociaż bym nigdy nie kaleczył celowo tak arbuza, to mam trzy pędy uszczknięte i to te tezy pędy najmocniejsze.Są na nich kwiaty żeńskie, ale nie wiem czy zapylone, raczej tak. Zatem nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. ;:215 Będzie okazja do obserwacji jak to jest z tym uszczykiwaniem u arbuza. ;:303
A i nie martwicie się jak jeszcze nie macie owoców dużych, u mnie dopiero teraz owoce się wiążą, Złoto Wolicy szaleje, nie wiem nawet ile jest owoców, nie zamierzam nawet ich rejestrować, datować itp. Na razie znalazłem sześć owoców ale to te co widzę zawiązane i rosną już a nowe się znowu wiążą.Akurat ta odmiana (ZW) jest taka, że potrzebuje mało dni do dojrzewania owoców więc się nie martwię zbytnio. ;:215
Te pędy co "uszczknięte" to mam na Rosraio. Szkoda że tak to wyszło bo krzaki miałem fajne i pędy rosły mocno.
Ale ta przy okazji bo te Rosario są w oponach uprawiane, nie wiem czy to nie jest błąd, ale u mnie te opony są na trawiastej posesji i pędy wylazły dawno z opon i leżą na trawie a właściwie w trawie. Nie ma jak trawy porządnie skosić bo pędy przeszkadzają a obawiam się że jak zawiązki zaczną rosnąć to ślimaki je zeżrą w tej trawie.
I trawę kosiłem regularnie zanim arbuzy wylazły z opon, ale to i tak za mało. Teraz chciałem poobkaszać to pędy poucianłem i to taka zabawa. ;:223 ;:223
Nawet walka ze ślimakami w takiej trawie to prawdziwe problemy.
Witam, jestem Adam.
Kosiash
100p
100p
Posty: 172
Od: 8 cze 2022, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Znalazłem dwa liście u różnych arbuzów z takimi plamami brązowymi w żółtej obwódce , niczym do tej pory nie pryskalem zapobiegawczo . Wyskoczyły po jednym ulewnym dniu . Czy czekać z opryskiem ? Co moge na to użyć , mam revus w apteczce i zostały mi resztki oprysku finito magnicur po pomidorach .

Obrazek


Obrazek


Obrazek
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Konkurs wygrywa... Rowerzysta, brawo! ;:63 ;:63 ;:63
Na zdjęciu jest pięć wymiarowych arbuzów. Dwa najmniej widoczne, stykające się ze sobą są po lewej stronie, w połowie wysokości foty.

FreGo, chillout, nikt nie zmusza do zabawy ;:136 :wink:
Ja też uszczykuję arbuzy jak widzę, że jest taka konieczność. Dziś wywaliłem na kompost kilka sztuk wielkości grejfruta i piłki do ręcznej bo albo były zdeformowane, albo zaczynały mięknąć i robiły się matowe, a to oznacza, że roślina je odrzuca i przestaje karmić więc nie ma po co trzymać na krzaku.

Kosiash Skoro przygotowałeś taką miejscówkę to nie oczekuj więcej od tych biednych krzaczków. Arbuzy muszą mieć uprawione i bogate w składniki podłoże oraz dużo wody, a nie klepisko-trawnik, w którym muszą konkurować o żarełko.
Kosiash
100p
100p
Posty: 172
Od: 8 cze 2022, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Dobrze ograniczę moje oczekiwania od arbuziątek, zasilę je herbatką kompostową i opryskam w razie potrzeby.
Kompost w 35 litrowej donicy również nie sprostał potrzebom arbuzowi, jeśli wydał jeden owoc . Podejrzewam że zabrakło potasu , bo tego zazwyczaj brakuje w kompoście.
MirahalaG
100p
100p
Posty: 109
Od: 24 lut 2017, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Moje arbuzy. Zdjęcie sprzed kilku dni. Rozsada była bardzo słaba, zwłaszcza Ashai Miyako. Chyba nieźle.
Obrazek
pozdrawiam
Mirka
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Specjalnie dla kolegi FreGo :wit , który zakwestionował wynik zabawy bez oficjalnego rozwiązania, publikuję fotę w oryginalnym rozmiarze, w trochę innym, lepszym ujęciu, z ponumerowanymi arbuzami. ;:215
Ponieważ rozmiar zdjęcia znacznie przekracza regulaminowe 800x600px, daje jedynie link do zdjęcia.

>>>Rozwiązanie zagadki<<<

A żeby nie było totalnego off topa to powiem, że już za 5 dni pierwsze zbiory Asahi i nie mogę się doczekać ;:65 ;:65 ;:65 ;:65
I przyznam się, że arbuzy ciągle mnie zaskakują. Myślałem, że w tej fazie dojrzewania nie będą już rosnąć, a tu po ostatnim deszczu urosły po prostu skokowo w oczach, tak ochlały się wody. Dopiero teraz powoli i z pewną dozą nieśmiałości wychylają głowy ponad zielony gąszcz. Oby tylko w smaku się nie rozwodniły, bo podręcznikowo teraz już nie powinno się podlewać, aby cukry w odpowiedniej ilości odłożyły się w owocu.

MirahalaG Plony obfite ;:333 Niepokoją mnie tylko te lokalnie pozwijane liście, a widzę na zdjęciu ze trzy takie placki. :roll:
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 640
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Mnie też niepokoją, bo... u mnie jest to samo. I jeśli dobrze widzę na zdjęciu MirahalaG, a obejrzałam je piksel po pikselu, to te liście więdną. W każdym razie u mnie tak jest - dowolne liście w losowych miejscach na pędach głównych, bez żadnych innych objawów więdną, a niektóre pędy boczne, wliczając w to te najmłodsze o długości 20 cm do metra, więdną po całości. Zjawisko to, w różnym nasileniu, występuje na absolutnie wszystkich miejscówkach z arbuzami, zaś melony, dynie i ogórki nie mają ich wcale.
Mączniaka rzekomego też mam w tym roku, setki porażonych liści zeżarły kaczki i gęsi, ale tego diabła znam, zaś ten od więdnięcia liści jest dla mnie czymś nowym.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

U mnie też tak było. 2 a może 3 tygodnie temu na jednym krzaczku jeden pęd całkowicie zwiądł. Nie był jeszcze bardzo długi, może z 1m. Wycięłam, reszta zdrowa. Naprawdę ciekawa sprawa.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

A ja widziałam tylko jednego ;:306
Kris2
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 31 paź 2021, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Czy to możliwe żeby odmiana Moro już dojrzała? Owoc zawiązał się piątego lipca, ogonek zaschnięty, głuchy odgłos, plamy nie ma z każdej strony taki sam. Kabomba podpowiedziała i tak też inni wskazują, że około 40 dni od zawiązania owocu a tu nawet miesiąca nie ma. Błędu w datowaniu na pewno nie popełniłem. Dziwne bo nie wiem na co teraz zwrócić uwagę, bo dwie dość istotne wskazówki już wystąpiły tylko ten czas
Obrazek

Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9611
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Ja bym go jeszcze nie zrywała . Odmiany Moro nie uprawiałam i mogę się mylić .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”