Kawon (arbuz) - część 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2983
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

U mnie trochę bieda dwa janosiki wielkości grapefruita, Charleston gray większe trochę jak smocze jaja, niestety straciłem sadzonkę Janosika, Charleston gray i crissped :(
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
caps89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 3 wrz 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Wczoraj zerwałem pierwszego arbuza w tym roku, Złoto Wolicy.

Obrazek

Bardzo, bardzo dużo wody, mniej słodki niż w poprzednich latach. Pogoda i deszcze zrobiły swoje. Zostały jeszcze 3 złota no i Asahi które posiałem dopiero w drugiej połowie maja.
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 716
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

A ja się wcale nie muszę śpieszyć w tym roku. Moje Złota Wolicy na razie mają czas minimum do 28 sierpnia.Mam też Rosario i też dopiero na wrzesień. Teraz się wściekłem na ślimaki. ;:223 ;:223 ;:223
Walczę zawzięcie o każdego arbuza ;:134
Ten co tego nie przerabia, to nie wie co to znaczy! ;:303
Co wieczór idę i owijam folią bąbelkową zawiązki a rano je odwijam, do tej pory tak chroniłem 5 zawiązek, dziś kolejnie 8, na te mniejsze zakładam takie torebki z folii bąbelkowej. Nie podaruję sku...om, zniszczyły mi jjuż kilka zawiązek i przegryzły mi 3 pędy. Ale i tak tego arbuza będę w tym roku jadł albo zjem wszystkie te ślimaki, albo tego arbuza! ;:163
Moje Janosiki gruntowe sobie spokojnie zaczynają zakwitać, jedynie szkodam i Crimsona Sweet, bo zaczyna kwitnąć ale na niego mam chyba już małe szanse. Ale co tam! ;:215
Na ZW mam tak na oko z tego co w buszu widzę, 5 większych kulek, nie bądą to duże arbuzy ale takie na 3kg mam prognozy. Generalnie jak widać nie brakuje mi atrakcji. ;:224

Rowerzysta, zrobiłem jak pisałeś, na razie arbuz z dziurą rośnie!Zobaczymy na ile da radę, jego też owijam na noc folią przed "rudzielcami"! ;:333
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

wokan, masz całkowitą rację. Lata w tym roku nie ma, wszystko dojrzewa wolniej, więc celowo przeciągnąłem zbiór ZW do 44 dni i trafiłem.
Asahi zerwany po 46 dniach, wieczorem będzie otwierane. Zobaczymy czy da się zjeść.
U mnie dodatkowo na opóźnienie wpływa fakt, że rośliny nie duże, mało zieleniny. :roll:
Pozdrawiam, Jacek
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 910
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Dzisiaj poszedł pod nóż najładniejszy tzn największy w tym sezonie Crimson 11.9kg
Miał 47 dni od ręcznego zapylania smak i stopień dojrzałości w punkt.

Asahi jest zdecydowanie szybszy więc nie gadajcie, że potrzebuje aż tyle.
Swoje w tym sezonie zrywałem poniżej 40 a nawet rekordzista 33 (dobra ten był w tunelu) ale to tylko potwierdza zmienność warunków
Tak wiadomo wiele zmiennych różne warunki itd ale zbyt długi pobyt na krzaku nie służy jagodzie.
Redvine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 16 lip 2022, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Poznaje może ktoś co to może być za odmiana? Miał być orangeglo, albo też klondike, pewności nie mam które z nich, ale wyglądem zupełnie ich nie przypominają. Waga około 4kg na ten moment, kształt podłużno-owalny.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 533
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

"Uh, many balls look the same, sir", że tak zacytuję z kreskówki "Beavis & Butthead", a tak serio, to pytanie brzmi: skąd niepewność co do odmiany? Sam siałeś, czy kupiłeś gotowe sadzonki? Jeśli siałeś, to czy z nasion oryginalnych, czy zakupionych w torebce dilerce na jakiejś aukcji? Jeśli to pierwsze, to Orangeglo od Klondike rozpoznasz bez trudu po przekrojeniu arbuza, zaś jeśli to drugie, to możesz tam nie mieć ani Orangeglo, ani Klondike, ani żadnej innej odmiany, tylko tzw. kundelka (co wcale nie oznacza, że arbuz będzie niesmaczny).
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4052
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Moje Orangeglo identycznie tak wygląda ;:333 Podłużne i mimo tylko jednego krzaka zawiązał 2 duże i później jeszcze 2.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Redvine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 16 lip 2022, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Wysiane z nasion oryginalnych ze znanej firmy. Podejrzanie wyglądają według mnie w porównaniu z tym co można znaleźć w internecie. Mam kilka odmian i każda ma charakterystyczne cechy. Być może pomylone były albo w opakowaniu albo przeze mnie.
Tutaj zdjęcie arbuza którego bardziej bym podejrzewał o bycie Orangeglo.

Obrazek
Redvine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 16 lip 2022, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

To znaczy że ten drugi to będzie Klondike :D I wszystko jasne ;:138
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 533
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Skoro z oryginalnych nasion, a już zwłaszcza w porównaniu z tym drugim okazem, to tak, ten pierwszy to Orangeglo.
Kris2
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 31 paź 2021, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Witam.
Po ulewach przez prawie tydzień, zimnych nocach na moim poletku liście więdną a tak ładnie długo się trzymały. Obawiam się że to może być fuzaryjne więdnięcie, ale na lisciach wszystkich które więdną mam taki nalot nie schodzi pod palcem. Czy to jakiś rodzaj mączniaka czy inne paskudztwo i jakiego użyć środka do oprysku. Najmocniej dostały liście sugar baby, Asahi i powoli zaczyna się pojawiać na Złoto Wolicy
Obrazek
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Moje arbuzy już się zwijają. W tym roku miałem Asahi Miyako, Red Star i wydłubańca z Katanii (najpóźniej dosiany, najzdrowszy i jeszcze dochodzi). Asahi pyszny jak zawsze, ale równorzędny z nim jest Red Star. Pyszny, tylko nasiona jedne z droższych. W przyszłym sezonie spróbuję F2. Na zdjęciu dzisiejszy Red Star.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”