Kolorowo owocowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2049
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Przejrzałam wszystkie i ta mieszanka bylin jest najstarsza. :lol:

Te są z 2000 roku.
Obrazek
Bardzo dobrze u mnie rosły, Dzwonek i Goździki pięknie kwitły przez wiele lat.
Facelia ,cudowna niebieska chmura kwiatuszków. Jak tylko zobaczyłam ją w ofercie sklepu podczas poprzednich zakupów to ją natychmiast wrzuciłam do koszyka. Bardzo rzadko ją widzę i szybko znika, widać co dobre. ;:oj Jeszcze jedna zaleta Facelii Dzwonkowatej że wysiewa się ją wprost do gruntu gdyż nie lubi przesadzania. Kwiaty wabią pszczoły i inne owady zapylające.
Będę ją siała w tym roku. ;:333

Obrazek
Takie Cynie uprawiałam i też były piękne na pewno wrócę jeszcze do nich, jak tylko uda mi się zakupić nasionka.
Też są rzadkością w ofertach.
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2049
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Nareszcie pokazały się pierwsze kiełki papryki. ;:215 W odmianie Mercedes mocno pociemniały nasionka ale wypuszczają kiełki więc chyba im to nie zaszkodziło.
Są to nasionka zebrane przeze mnie. Kupne też rozłożyłam ale one są białe i też kiełkują. Kiełkuje też Corno Di Toro i Furilla. Reszta jeszcze bez zmian. Rozłożyłam do kiełkowania najstarsze nasionka pomidorów, bo się boję że będą długo kiełkować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pomidorki to Black Emperor, Absinthe, E06, Bosqe Blue Plum i Mazarini.
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 818
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kolorowo owocowo

Post »

U Ciebie już papryki kielkują a ja dzisiaj dopiero posiałam.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2049
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

I dobrze Halinko, się nie martw, zdążą urosnąć. ;:136
Ja co roku sobie obiecuję że poczekam z wysiewem do marca -kwietnia i co roku nie wytrzymuję. W tym roku to nawet już w grudniu zaczęłam. ;:oj
Ciężko potem te sadzonki doświetlić i zmieścić na parapetach. ;:223
Pierwsze wykiełkowane nasionka papryk są już w miniszklarence, odmiana Mercedes. Przez noc urosły spore kiełki, w ilości 8 sztuk.

Napaliłam się w tym roku na Niecierpki.
Poczytałam trochę na forum i okazuje się że też już trzeba wysiewać. Można jeszcze poczekać do marca ale ja chcę żeby w maju już kwitły, gdyż sadzonki przeznaczyłam w części na prezenty koleżankom i sąsiadce. Mam dwa różne opakowania, nie wiem czy to będzie jedno i to samo.
Wysiałam obie.

Obrazek

Nasionka mają dość duże, rozsiałam tak w miarę rzadko żeby jak najdłużej rosły bez konieczności przesadzania.
Obrazek

Obrazek
Po jednej stronie Niecierpek balsamina a po drugiej , Balsamina kameliowa.

Zaszłam do ogrodu i widzę że rośliny zaczynają wegetację.

Obrazek

Obrazek
Jagoda kamczacka.

Obrazek

Obrazek
Prymule mają nowe liście.

Obrazek

Obrazek
Przegorzan i Malwy.

Obrazek
Myślałam że Rutbekia jest jednoroczna ale chyba źle myślałam. :)

Obrazek
Bratki.

Obrazek
Piwonie.
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1384
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Kolorowo owocowo

Post »

U mnie podobnie rośliny się budzą,
Ja będę twarda i nie będę nic wysiewać jeszcze. :D
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Witam, przeglądam wątki aby zobaczyć co ,gdzie i u kogo już rośnie :D zauważyłam ,że większość niecierpliwa i już sieje 8-) zresztą ja też muszę się przyznać :lol:
Mam pytanie widziałam ,że masz przegorzany czy one kwitną w tym samym roku co posiane? bo mam już ładne siewki na parapecie i się zastanawiam, jeżówki tak siałam dwa lata temu i zakwitły w roku siania więc może te też tak dadzą radę? a ogólnie to pozdrawiam i będę zaglądać co nowego w poście :)
Lena
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2049
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Lenko witam Cię serdecznie. :-D
Te wysiewy, zbieranie nasionek, sadzonek i td to coraz cięższa choroba pogłębiająca się z roku na rok. ;:306
Przegorzany siałam w zeszłym roku i nie tak wcześnie bo chyba latem. W tym roku będą pewnie kwitły. Nie wiem czy Twoje zakwitną. Ja tak siałam Prymule i na jesień kwitły ale bardzo słabo i skąpo. Myślę że Przegorzan raczej nie zakwitnie w tym roku. Potrzebuje większego systemu korzeniowego żeby wytworzyć dorodny kwiatostan.
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Ech no tak , trudno będę czekać :lol: tak człowieka ciągnie do wiosny, siania ,kopania, przesadzania mimo ,że co roku bynajmniej ja obiecuję sobie że nie tak wcześnie :lol:
Lena
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2049
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Lenko takie czekanie też jest fascynujące, jak się wreszcie doczekasz to jeszcze bardziej cieszy. :tan
Mam jeszcze dużo roślin na których kwitnienie czekam, sadzone nawet dwa lata wstecz. Piwonie, Pustynniki, Kosaćce, Liliowce . W zeszłym roku siane to Prymule, Trytomy, Niezapominajki, Malwy dwuletnie, Laki ogrodowe, Bratki, Stokrotki, Monardy, Żagwin, Goździk Brodaty, Naparstnice , Przegorzan. W tym roku mam zamiar siać kolejne byliny, które zakwitną za rok. A w międzyczasie cieszą kwiaty jednoroczne. W zeszłym roku zakwitł u mnie Czosnek ozdobny, czekałam dwa lata ale było warto. Jest prześliczny.
Oto on. ;:215
Obrazek

2 odmiany Kosaćców kwitły a na pozostałe 4 czekam.

Obrazek

Obrazek

2 odmiany mam na zdjęciach bo od sąsiadki mam sadzonki a pozostałe 2 to zagadka.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2049
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Zaglądam po nocy do pojemniczków i oczom nie wierzę. ;:oj
Po 3 dniach od wysiewu. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A dzisiaj z rana po nocnej zmianie obskoczyłam sklepy i dokupiłam
oczywiście nasiona . Jeszcze dwie odmiany Dalii i melon. ;:215
Obrazek

I taką ciekawą pułapkę na gryzonie, no mam plagę i chwytam się wszystkiego. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w Biedronce upolowałam takie pomidorki, nawet dość dobre jak na sklepowe o tej porze roku.

Obrazek

Malinowy Tingwino.
Obrazek

Żółty Kumbulu.
Obrazek

Czekoladowy CLX37.935 taka nazwa odmiany.
Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolorowo owocowo

Post »

U Ciebie, Kasieńko, dużo się już dzieje! ;:63
Wschodzą sieweczki, kompletujesz dodatkowe nasiona i budzące się z zimowego snu roślinki w ogrodzie. ;:215
Masz dwie odmiany balsaminy: wysoką i karłową. Wysoka widoczna jest z daleka, karłową musisz posadzić tak, by wyższe rośliny nie kradły jej światła, przy czym nie wymagają słonecznej wystawy. Dobrze sobie radzą nawet w cieniu. ;:333
Zdradzisz, gdzie kupiłaś tę pułapkę na gryzonie? Widzę, że świetnie nadawałaby się także na karczowniki, które u mnie co rok się pokazują. ;:108

Pozdrawiam serdecznie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Wiosna pełną parą u ciebie. ;:219 Zastanawiałam się nad tymi pomidorami z biedry czy nie kupić na nasiona bo ładne są,ale pewnie są to jakieś f ,choć słyszałam że z nimi to nie koniecznie jest tak jak mówią,raczej chodzi tu o prawa autorskie.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2049
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Dzięki Lucynko za wiedzę w sprawie Niecierpków. ;:196
Tak myślałam ale na opakowaniach w opisie mają podobną wysokość i to mnie zmyliło. Nigdy nie uprawiałam tych roślin.
Miałam kiedyś, jeszcze w dzieciństwie Niecierpka Walerianę, ale to chyba nie to samo. On był rośliną zwisającą, w skrzynce balkonowej.
Tą pułapkę kupiłam w moim stacjonarnym ogrodniczym, i nasiona też. Najpierw chcę wypróbować na szczury w kurniku. Bo przeniosłam kury w jeden kurnik a dwa są puste i tam kładłam truciznę , ale szczury są chytre i przeniosły się razem z kurami. Jak zobaczyłam tą pułapkę to pomyślałam że można ją nastawić nawet tam gdzie są kury. A na karczowniki też można spróbować nastawić. Jest bardzo łatwa w obsłudze, do środka wkłada się przynętę i otwiera się taką zębatą paszczękę, która się zamyka na szkodniku jak wejdzie do środka.
Dominiko, ranczowiczko też kupiłam te pomidorki żeby wziąć nasiona tylko czy one warte są takiej ceny? ;:oj Bo za 3 pomidorki prawie 2 dyszki :shock: Dobrze że w ogrodniczym były takie odmiany pomidorowych nasion co już mam bo widzę że nie panuję nad sobą. ;:306
Dodam jeszcze że malinowy i czekoladowy sprowadzony z Hiszpanii a żółty z Polski. ;:oj
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”