Jagoda kamczacka cz. 4

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2042
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

seedkris pisze: 16 maja 2024, o 10:30 Ja mam inaczej, mam siatkę wysoko ponad jagodami. Domki dla wróbli mam pod siadką. One nie zjadają owoców lecz żywią się drobną mszycą występującą na końcach pędów. U mnie sporadycznie zjadają mrówki tez z jagód i z innych krzewów.
Młode krzaczki których nie przykryłam są objedzone na czysto, i nie przeze mnie, wszędzie pełno ptasich odchodów zabarwionych na fioletowo.
Natomiast przykryte siatką mają mnóstwo owoców.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3789
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

U mnie jeszcze Wojtki zostały na gałązkach. Wczesne rosyjskie mam pozbierane i czekają w zamrażarce. Wróble skaczą pod jagodami i żadnej nie zjadają. Może masz inne podobne ptaki.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
karion
500p
500p
Posty: 636
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

W ten weekend z 10 krzewów na jednej z działek zostało przeoranych przez rodzinkę. Zdecydowanie trzeba dosadzać, bo ruch przy jedynych owocach był zbyt duży. Niby jagódek dużo ,ale przez ich wielkość bardzo szybko ubywa z krzaków. W niedziele zostały już końcówki których nie wygrzebano ze środka, więc brakło. Ja sam mógłbym kilka krzewów ogarnąć gdyby nie inni :wink:
Powiem tyle , że jednak z młodszych krzaczków które jeszcze trzymają formę V lepiej się zbiera niż z tych wielkich kul. Z takich co są w gruncie od 3-4 lat idealnie się zbiera.
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Obrazek
Wczoraj zerwałem Blizzard, Bestia i Aurora. Blizzarda koniec Bestii i Aurory zostało z 10 takich zestawów. Blizzard się trochę sypie to samo Piękna a owoce robią się niektóre miękkie. Bestia i Aurora trzymają się krzaczka lepiej ale najlepszy pod tym względem jest Honeybee, ani jedna jagoda nie leży na ziemi, podoba mi się ten zapylacz, owoce ma spore a jak mocno dojrzeje to są smaczne, z 10 dni sobie jeszcze mogą wisieć bez utraty jędrności. Mam jeszcze obok chyba Tundrę i ta jeszcze kwaśna a owoc drobny. 2-3 tyg. jeszcze będą jagody. Wtedy zaczną owocować wczesne borówki i będzie płynne przejście bez przerw.
Obrazek
To jest Blue Treasure późna odmiana a dojrzałe jagody są grube myślę ,że w okolicach 3 g ? Ale 2-2.5 g na pewno.
karion
500p
500p
Posty: 636
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Twoje blue tresure w tym roku wygląda jak u nas zojka, może są większe , ale tego tak nie widać na zdjęciu , ale kształt prawie identyczny.
W ten weekend u nas blizzard i beast brakowało do dojrzałości(osiągnięcia cukrów) wybarwione i sporo było też owoców zielonych.
Widać , że termin zbioru między strefami 6b i 6a daleko od wspólnej granicy to przepaść.
Rzeczywiście te dwie odmiany u nas są późne i to duża zaleta , że będzie można je zjeść w połowie czerwca a może i do końca czerwca dociągną.
Blizzard i Bestia nie jest u nas najlepsza w maju , ale mają dużą szansę być najlepszymi w czerwcu :) Dosadzę na pewno jugane,nimfe ,silginkę i zojkę.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

U mnie nie ma zbytu na jagody kamczackie. Za kwaśne. Poszły na nalewki.
Planuję dosadzić prócz BB także Zojkę, która zaliczana jest do słodszych odmian. Powinna się sprawdzić jako zapylacz Wojtków, bo Kariny są chyba za bardzo z nim spokrewnione.

Obrazek
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Moje jagody jeszcze czekają na krzewach i czekają na zbiory ;:215
Obrazek
Pozdrawiam zagiel
trzyary
200p
200p
Posty: 280
Od: 30 lip 2020, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław 7a

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Wroniarz
Dzięki za tabelkę.
Przepisałem URL widoczny pod tabelką
https://www.berriesunlimited.com/HoneyB ... fo_18.html
i jak go wprowadzę do przeglądarki Firefox
trafiam na jakis portal/zmoderowalam post/Karo


Też masz tak samo?
Krasny
500p
500p
Posty: 560
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Na moich owoce kwaśne, ale już wybarwione. Chcę posadzić jeszcze dwie późne odmiany. Z opisów wynika, że najpóźniejsze są Boreal Beauty, Blue Tresure i Strawberry Sensation. Jak ze słodkością u tych jagód? Nie chciał bym posadzić kwasiorów. Porównywalne są do np. Aurory?
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1375
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

A u mnie co nie zmarzło, to zaschło, albo ptaszory opędzlowały :(
Irek_2
200p
200p
Posty: 246
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Przyłapałem gościa na gorącym uczynku. Okazało się, że grzywacze gustują w moich jagodach. Na przyszły rok będę musiał zaopatrzyć się w siatkę.
Pozdrawiam Irek
vYVYv
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 10 maja 2024, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Liście na mojej kamczackiej zasychają od brzegów. Czy umie mi ktoś podpowiedzieć czy to jest choroba, słońce czy problem z glebą (woda, pH, za mało/za dużo nawozu)?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jak starsze liście dostały takich objawów przy większym upale wcześniej tego roku, ale potem wypuściły pełno młodych zdrowo wyglądających pędów, to myślałem że to brak wody/poparzenia. Rośliny (w sumie młode sadzonki z patyków wetkniętych w ziemię zeszłej wiosny) rosną na razie w większych doniczkach w półcieniu. Nie widziałem żadnego mączniakowatego nalotu czy innych niepokojących rzeczy.
karion
500p
500p
Posty: 636
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Usmażone korzenie, ususzone lub spalone nawozem. Jakie zastosowałeś nawożenie jak można spytać?
To samo było u mnie po 3 dniach kamczackiej na zewnętrznym parapecie który się nagrzał jak patelnia. Potrzebowały z 2-3 tygodni na regenerację , ale już na nowo odbija a za 2 tygodnie do gruntu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”