Nieśplik japoński - uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
niesplik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 lis 2023, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśplik japoński - uprawa, pielęgnacja

Post »

Dobry wieczór,
Przygoda nr2
Niestety moje roślinki nie przetrwały, ale mam nowe pestki!!! Dużo pestek! W Algierii to owoce sezonowe w maju, więc nawiozłam ich trochę... dużo. Zamierzam zdywersyfikować podłoże.
Jak masz jakieś rady co do ziemi, to poproszę.
niesplik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 lis 2023, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśplik japoński - uprawa, pielęgnacja

Post »

Obrazek
niesplik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 lis 2023, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśplik japoński - uprawa, pielęgnacja

Post »

Dzień dobry,
Na zdjęciu rośliny po przesadzeniu.
Wyszły z pestek, ziemia przepuszczalna z perlitem, warstwa kamieni na dnie.
Lubią słońce nawet bardzo, ale uwaga jak dopiero co kiełkują, to takie pełne słońce 30 • C (bo tyle bywało) jednak nie jest wskazane, bo potrafi je spalić. Co ciekawe jest to waleczna roślina i nie należy pozbywać się od razu tych zasuszonych, bo potrafi powtórnie wypuścić liście z tej samej pestki. U mnie tak się zdarzyło i odkryłam to przy przesadzaniu.
Wszędzie czytam, że nie wolno przelewać, ale jak było tak ciepło, to dość intensywnie i często trzeba było podlewać, bo mocno schla ziemia. Wiadomo przepuszczalna, to schnie szybciej, co za dużo - to przeleci, ale chyba łatwiej ocenić dla takich niewprawnych ogrodników jak ja, czy trzeba podlać znowu.
Oceniam, że takie rośliny jak na zdjęciu, to lubią do 23-26 stopni, powyżej je pali, wtedy mogą stać na dworze ale nie na bezpośrednim słońcu, może w cieniu innych roślin. Jeszcze nie wiem jak znoszą to większe rośliny, może lepiej? Niech ktoś napisze kto miał je większe.


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”