Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Emisia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 2 lip 2024, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Anulab czy mocnieszy oprysk może zaszkodzić pomidorom? Właśnie skończyłam oprysk ale mocniejszy według et jak na wciornastki czyli 40 ml na 5 l wody. Popali mi roślinki? Powinnam teraz coś zrobić? Mam im jakiś pomóc?
Pozdrawiam Emisia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9608
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Wszystko w porządku , myślę że to ja robiłam za słabe stężenie . :oops:
Emisia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 2 lip 2024, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Dam znać jutro wieczorem czy przeżyły :wink: Wzięłam takie stężenie bo nigdzie nie było informacji jak stosować na przędziorka, a jutro ma u mnie padać więc wolałam zrobić oprysk dzisiaj zazwyczaj robię ten najsłabszy A dzisiaj... nie wiem dlaczego ale wzięłam tą maksymalną granicę ;:14 teraz trochę się obawiam wyników Bo liście mają pomidory mocno nadszarpnięte przez przędziorki część już Obcięłam i wyrzuciłam bo zaczęły brązowieć.
Pozdrawiam Emisia
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2478
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Emisia pisze: 3 sie 2024, o 22:17 Bo liście mają pomidory mocno nadszarpnięte przez przędziorki część już Obcięłam i wyrzuciłam bo zaczęły brązowieć.
Jesteś pewna ,że to przędziorek - ten pasożyt rzadko atakuje pomidory . Najlepiej wyślij zdjęcia do identyfikacji .
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1011
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Cały sezon pod górkę. Zawiązywanie owoców opóźnione - prawdopodobne przenawożenie azotem.
A teraz ta je#$%^&*() zaraza. Środa wieczór, przy przerzedzaniu liści znalazłem 2 małe ogniska. Było za późno na oprysk. Rano było za dużo rosy. Prysnąłem w czwartek wieczorem. Dzisiaj wykosiłem połowę pędów i liści ...
Od wysadzenia krzaków, co 2 tygodnie profilaktyczny oprysk jodyna/płyn Lugola. Wystarczyły 2 dni żeby to ścierwo ...
To tylko gruntowe. Wcześniej 1/3 krzaków powykręcana w szklarni - podejrzewam obornik granulowany.
Odechciewa się wszystkiego.
pozdrawiam,
Tomek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9608
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Tylko spokój może nas uratować .
U mnie przędziorek najpierw wchodzi na ogórki a póżniej idzie na pomidory , którymi absolutnie nie gardzi . :evil:
Ewaca
500p
500p
Posty: 541
Od: 12 lut 2023, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Ja też nie wiem czy do końca sierpnia uprawa dotrwa. Liście okropnie wykropkowane przez BPL. Już nawet nie obrywam. Dziś popryskałam jeszcze bakteriami i tyle. :cry:
Nie ma to jak porozmawiać z kimś o pomidorach;) Pozdrawiam Ewa
Emisia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 2 lip 2024, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

U mnie ogórki dopadł mączniak rzekomy. Zaprawionych 5xmniej słoików kiszonych jak w zeszłym roku, sałatek zero słoiczków. Na drzewach owoce pomarzły - żeby to było mało śliwy -dziurkowatość liści drzew pestkowych, jabłonie -parch. Jeżyna po raz pierwszy przedziorek (tak myślę ), mszyca wszędzie. Fasola rdza, groch, floksy rudbekie- mączniak prawdziwy. Pomidory mam tylko w tunelu niedobory różnej maści na wszystkich odmianach. Na malinowych BPL, przy wysokiej temperaturze problemy z wiązaniem owoców no i SZW. Żółte NN właśnie on - tak myślę przędziorek zaatakował jako pierwsze. Telefonem trudno zrobić mi jego zdjęcie spróbuję jutro. Ale wygląda całkiem jak:
]https://i.postimg.cc/ZRbWD461/Screensho ... 231649.png

Liście pomidorów wyglądały podobnie jak (cześć dziś oberwałam bo zaczęły się robić brazowe)
https://i.postimg.cc/1tvfk2H4/Screensho ... 231731.png

https://i.postimg.cc/rpCdJKR1/Screensho ... 231835.png

Opryski z Tymolu u mnie nie pomagały ja się dusiłam, a on na drugi dzień chodził po liściach w najlepsze. :evil:
Pozdrawiam Emisia
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1011
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

anulab pisze: 3 sie 2024, o 23:14 Tylko spokój może nas uratować .
...
Od czerwca, wchodząc do szklarni nic nie mówię ... patrząc na moje powykręcane krzaki. Ratowałem się ukorzenianiem wilków, ale ... niektórych odmian nie uratowałem. Do tego "złe" odmiany - 4 czy 5 odmian nie odpowiada oryginałowi ... pies drapał UKR...czy RUS... ale firmowe, amerykańskie? O przepraszam, jedna fake'owa odmiana ma rejestrację D.

Dodając do tego papryki ... 60 krzaków zmasakrowane przez gołębie i bezdomne, nie podniosło się. Wisi kilka owoców ... krzaki wyglądają gorzej od sadzonek, które wysadzałem w maju ...
pozdrawiam,
Tomek
Emisia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 2 lip 2024, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Dziś rozczarowanie wielkie. Po wczorajszym oprysku 40 ml na 5 litrów Limocide to coś biega po liściach w najlepsze. W poniedziałek spróbuję opryskać sodą oczyszczoną. Nie mam już innego pomysłu.
Zdjęcie liścia i tego czegoś- mam nadzieję że cokolwiek będzie widać.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Emisia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9608
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Emisia , jeśli dopuszczasz chemię to Floramite , jeśli nie , to Siltac . Sody nie używam to nie wiem .

Badziu , multiclima to multiclima , nie znam innej nazwy . Kupowałam na olx . Dla mnie lepsza od
włókniny , bo lżejsza i może bezpośrednio leżeć na roślinach , dobrze się przez nią podlewa , trwalsza .
Kupiłam o szerokości 1m a to za mało . Część już pozszywałam , reszta czeka .
esox23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 wrz 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Witam, bardzo prosze o identyfikację choroby

https://zapodaj.net/images/4508623cc31b2.jpg



§ 3.7 Zdjęcia i grafiki wstawiane do postów powinny być związane wyłącznie z treścią merytoryczną wątku.
Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 , zalecamy: 640x480 pix lub 800x600. :idea:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9608
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.22

Post »

Wygląda jak wirus .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”