Nie ma róży bez kolców... różanka u Ewy.

Zablokowany
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Heritage piękna, a mnie interesuje jeszcze z jakim powojnikiem ( tak mi się zdaje ) ją połączyłaś. Może msz inne zdjęcia.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Róża Alain

Post »

róża Alain (Meilland)

wielokwiatowa, rabatowa, wys. do 1m, kwitnie pełnymi kwiatami, kolor krwistoczerwony, słabo pachnie, lubię ją za obfite kwitnienie aż do mrozów, jesienią trzeba pryskać na czarną plamistość. Będzie dobrze wyglądać na jasnym tle albo w towarzystwie jasnych kolorów, np. lilia biała, gipsówka, ostrogowiec biały,
Bardzo dobrze znosi upał, u mnie rośnie też na słabej glebie.
Moja ocena: 7 na 10

Obrazek Obrazek
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

cattleya pisze:Heritage piękna, a mnie interesuje jeszcze z jakim powojnikiem ( tak mi się zdaje ) ją połączyłaś. Może msz inne zdjęcia.
To powojnik Anita z grupy Tangutica - długo kwitnie, całą masą drobnych kwiatków, zajął cały łuk w bardzo szybkim tempie. Kwitnie na tegorocznych pędach, tnę go co 2 lata silnie na 30 cm od ziemi . Heritage nie jest jeszcze zbyt duża, więc świetnie wypełnił pustą przestrzeń.
Nie mam zbyt dużo zdjęć, muszę to nadrobić w tym roku ( kto by przypuszczał, że będą mi potrzebne na forum??? :lol: )


Obrazek
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Róża Eden Rose 85

Post »

róża Eden Rose 85 hodowca Meilland

krzaczasta, 1,5m
kwiaty zawnątrz lekko różowe, z ciemniejszymi im bliżej środka. Przepiękny kwiat, niepowtarzalny, trudno pomylić go z inną odmianą. Bardzo mocno wypełniony płatkami, w stylu starych róż mchowych. pachnie, liście błyszczące, ciemnozielone. Ogólnie wytrzymała róża, jako soliter lub nie cięta niska pnąca do 2 m. Uroda 10 pkt. na 10. Ogólnie 9 - dość powoli rośnie na początku, potrzebuje 3-4 lat na utworzenie ładnego krzewu. Moja po 5 latach ma ok. 1 m wys.


Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Też jestem zakochana w Heritage, co widać nawet po emblemacie :wink:
Do jakiej wysokości dorastają Ci jej krzewy prowadzone jak...krzewy? :lol:
A może dodałabyś opisy odmian do forumowej "bazy", bo Alain chyba tam nie ma.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Róża Heritage

Post »

oliwka pisze:Też jestem zakochana w Heritage, co widać nawet po emblemacie :wink:
Do jakiej wysokości dorastają Ci jej krzewy prowadzone jak...krzewy? :lol:
A może dodałabyś opisy odmian do forumowej "bazy", bo Alain chyba tam nie ma.
Oliwko,
dzięki za radę, dodałam opis Alain do bazy.

Heritage posadziłam jesienią 1994, wiosną przycinam ok. 1/3 długości pędów. Na dzień dzisiejszy krzaki mają ok. 150cm. Na wiosnę tego roku wytnę chyba po jednym najstarszym pędzie z krzaka. A jaka wysoka jest twoja Heritage?
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Moja to młodziak, sadzona 2 lata temu wiosną, nie ma jeszcze metra.
Ale trochę ją podetnę w tym roku, niech się zagęści.
W ogóle mnie taka refleksja naszła :wink: , że Austinki mają powolny start. Zanim się porządnie rozrosną, to mija kilka lat.
Porównuję z innymi różami sadzonymi w tym samym czasie - przeważnie historycznymi i różnica jest ogromna.
A może to stare włąśnie idą nienormalnie jak burza?
I fajnie że dodałaś opis :D
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Dokładnie! Bardzo trafne spostrzeżenie! Z Austinek mam jeszcze Graham Thomas, Warwick Castle, Fisherman's Friend i Gertrude Jekyl. Najszybciej rośnie G. Thomas, następne dwie się rozkręcają ale ich krzaki nie są tak dobrze zagęszczone i kształtne. Tą ostatnią mąż mi przywiózł w zeszłym roku z Niemiec. Mam nadzieję, że nie będzie taka powolna :)
Masz może jakieś doświadczenie z tymi, co wymieniłam?
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Róże

Post »

kilka innych
Graham Thomas

Obrazek

Othello

Obrazek

Warwick Castle

Obrazek

Ilse Krohn Superior


Obrazek
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

c.d.
Golden Shovers
Obrazek
White Meillandina

Obrazek
Obrazek
Red Eden Rose
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9575
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Róże bajeczne , a clematis rewelacyjny .
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Z wymienionych przez Ciebie mam Grahama i Othello.
Graham jakiś siedmioletni, więc jest wielkim krzakiem, w zeszłym sezonie co najmniej 2,5 metra.Trzeba będzie ostro ciąć wiosną, bo nie chcę tam mieć pnącej :lol:
Othello mam 3 rok- tzn. ten będzie trzeci.
Kwiaty boskie, ale cała reszta dziwna :? Ma chyba ze 2 lub 3 nieduże gałęzie, nie chce rosnąć. Prześcigł go Charles Austin sadzony rok później. Ale wyczytałam w necie, że to niestabilna odmiana i kapryśna.
W sumie Austinek mam tylko 6: Grahama, Charlsa, Heritage, Mary Rose, Othello i Abrahama Darby.
Przymierzam się w tym roku do The Pillgrim i Cottage Rose.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Moja Othello też 3-letnia. Słabo się rozkrzewia, ma 3 pędy i kwiaty prawie tylko na wierzchołkach. Posadziłam ją z przodu rabaty i to był błąd. Lepiej by było gdyby rosla w środku a przed nią np. lawenda lub szałwia. Przytnę ją bardzo nisko i zobacze co bedzie.
Graham też 3-letni, ale tak jak piszesz, rośnie 2 razy szybciej . W zeszłym roku wybiły mu 3 pędy od ziemi, które już mają ponad 1,5m i kwitły niesamowicie !!!
Othello rośnie na słońcu a Graham ma po południu półcień. Może to jest przyczyna. Generalnie austinki zaleca się sadzić tak, aby były osłonięte przez część dnia, przynajmniej w południe, od palącego słońca.
Othello to też starsza odmiana Austina, może nowsze są lepsze?

Marzy mi się jeszcze pare, ale już brakuje mi miejsca :( . Zacznę chyba sadzić do dużych donic. Masz może jakieś róże w donicach?
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”