Sanseweria(Sansevieria) sadzonki liściowe,ukorzenianie,rozmnażanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

:oops: A o której rozmawiamy ? Bo ja mam na myśli tą.

Obrazek


Z tą nie mam problemu, rośnie jak szalona.

Obrazek
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No tak ale wy mylicie odmiany, bo to co dała ziel-ona i Gabriela to są sanseviery kępiaste a nie odmiany Hahnii. Mi chodzi typowo o odmiane hahnii.
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Gatunek sansewierii nie ma znaczenia, bowiem wszystkie tworzą odrosty z tego co wiem.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

radocha pisze:No tak ale wy mylicie odmiany, bo to co dała ziel-ona i Gabriela to są sanseviery kępiaste a nie odmiany Hahnii. Mi chodzi typowo o odmiane hahnii.
To jak wygląda ta "hahnii" masz zdjęcie ?
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Bardzo podobnie tylko ma żółte obrzeża i liście są bardziej do góry, a ta kępiasta rośnie bardziej wszerz. Zdjęć nistety nie mam.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

radocha pisze:Bardzo podobnie tylko ma żółte obrzeża i liście są bardziej do góry, a ta kępiasta rośnie bardziej wszerz. Zdjęć nistety nie mam.
Moja ma żółte obrzeża :cry:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ziel-ona ma odmianę Sansevieria trifasciata 'Hahnii' natomiast Gabriela Sansevieria trifasciata 'Golden Hahnii' natomiast pierwsze słyszę o sansevierii kępiastej jako roślinie. :D
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Cieszę się że specjalista coś napisał bo ja to tylko tak sobie nazwałem żeby było wiadomo o co chodzi.
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Zgadza się, ja tylko wiem, że mam sansewierię hahnii, dłuższej nazwy nigdy nie jestem w stanie zapamiętać :oops: Podsumowując - wszyscy czekamy na odrosty, bo chcemy mieć sansewierie "kępiaste" :wink:
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Sansewieria żółto obrzeżona-sadzonki liściowe

Post »

Ponieważ sporo czasu straciłam na przeszukanie forum postanowiłam wiedzę o sadzonkach barwnych sansevierii umieścić w jednym wątku. A temat wydaje mi się ciekawy. Większość z nas sądzi, że nie da się zrobić sadzonek liściowych z barwnych sansevierii. A da się ! :)
Oto "patent":

Jak się robi sadzonki liściowe, trzeba wyciąć ostrym nożem czy sekatorem środkową, zielona część (zrobić dwa nacięcia ok 2-3 cm na granicy żółte/zielone i jednym prostopadłym odciąć zielony pasek). Wtedy nowe roślinki wyrastają z części liścia o zmienionej barwie i zachowują tą cechę.

Obrazek


Połączyłam info z wątków: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... %2A#276290 i http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=

A może macie jeszcze inne doświadczenia?
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Sanseweria ukorzenianie

Post »

Witam, ponieważ od pewnego czasu nie udaje mi się ukorzenianie sanseweri przez sadzonki liściowe to pożaliłem się znajomej i.. przyniosła mi 2 sansewerie, w dodatku takie jakie chciałem! Jedna niska z korzonkami, już siedzi w donicy, gorzej z tą moją bardziej wymarzoną, dostałem ją tak jakby odciętą, bez korzeni, teraz chciałbym się was poradzić co zrobić... ziemia do kaktusów z piaskiem i utrzymywać wilgoć, ziemia do kaktusów z piaskiem i podlewać normalnie czy dać ją do wody?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ziemia do kaktusów z piaskiem w proporcjach 1:3 (ziemia do piasku) i podlewanie jak całkowicie przeschnie ziemia w doniczce i to niewielką dawką wody, tylko by zwilżyć ziemię. :wink:
Awatar użytkownika
nita
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 sty 2009, o 18:13
Lokalizacja: WOJ. ŁÓDZKIE

Post »

Ja bym jeszcze zalecała zastosowac zaprawe Funaben( zamoczyc dolną częśc w zaprawie) zapobiega to gniciu roś. i oczywiście ciepła, ale nie bezpośrednio nasłoneczniona miejscówka dla Twojej roślinki. Pozdrawiam
nita
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”