Kapusta kwaszona

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Magonia13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 sie 2008, o 18:16
Lokalizacja: Tarnów

Kapusta kwaszona

Post »

Witam Wszystkich! Mam pytanie związane z kapustą już ukwaszoną. Jak się skutecznie pozbyć narastającej wokół deseczek i obciążających kamyków pleśni. Na razie mój sposób polega na myciu/ co drugi dzień/. Proszę o skuteczną pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Moja kuzynka kwasi kapustę w dużym kamiennym garnku, a gdy jest już należycie ukwaszona pakuje do słoików i pasteryzuje. Kapusta jest bardzo smaczna i jędrna.
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

A moze deseczki a kamyk trzeba czesciej wyparzać? I nie dotykac kapusty plcami tylko drewniana łopatką, no nie wiem, tak gdybam sobie :roll:
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Post »

Ja najpierw do garnka daję worek foliowy i do niego daję kapustę potem ubijam i zakręcam folię . Na nią dopiero deseczki i kamień. ;:32
Awatar użytkownika
Pola65
50p
50p
Posty: 78
Od: 13 lut 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ja po każdym pobraniu kapusty obmywam brzegi ciepłą wodą.Jak jest potrzeba (pojawia się pleśń wyparzam deskę pod którą jest kapusta.Innego sposobu nie znam.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3042
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kapusta kwaszona

Post »

A ja mam pytanie, czy do już ukiszonej kapusty można dodać świeżej?
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kapusta kwaszona

Post »

Karolina__ Sama osobiści nigdy tego nie robiłam. Czytałam, albo ktoś mi o tym mówił :roll: , że tak sie robi, kapusta w takiej kiszonce szybciej się ukwasi.
Magonia13 Do wybierania kapusty z beczki, mam przeznaczone, tylko do tego celu gumowe rękawiczki- jak napisała babeczka03- staram się nie dotykać jej gołymi rękoma (chodzi o bakterie :wink: ). Zamiast deseczki używam dużego talerza (takiego do pizzy)na nim duży kamień. Pleśni nie ma.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”