Moja kwitnąca kolekcja

Zablokowany
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

u mnie nigdy nie ma bardzo długich kwitnień. najwyżej pół roku, więcej nie. i potem kilka/kilkanaście miesięcy przerwy.
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

maluchy niesamowite :!: :!: :!:

no i widzę Prosiaczka takiego jak mój! oj jak u Ciebie musi być pięknie w domku :D
kasia84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 19 lut 2009, o 13:06
Lokalizacja: mazury

Post »

AGNESS masz piękne storczyki, wszystkie pięknie rosną i kwitną.
tylko pozazdroscić.
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1421
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

kasicqa pisze:maluchy niesamowite :!: :!: :!:

no i widzę Prosiaczka takiego jak mój! oj jak u Ciebie musi być pięknie w domku :D
Tak, Storczyki dodaja uroku naszym domkom. Im wiecej tym lepiej :D
Agus, piekne masz te faleczki, takie oryginalne ;:2
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
asiek0
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 paź 2008, o 18:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Witam! Jestem nową miłośniczką storczyków. Do tej pory miałam dwa storczyki, które mimo moich różnych błędnych żyją i chyba będą się miały coraz lepiej. Wczoraj kupiłam dwa kolejne storczyki (prawdziwe bidule) z Obi z promocji. Wyglądają jakby miały przelane podłoże i na pewno wymagają przesadzenia. Problem polega na tym, że oba mają jeszcze kilka pąków do rozwinięcia. W związku z powyższym mam pytanie: czy mam teraz przesadzać (pomimo kwitnięcia), czy nacieszyć się kilkoma kwiatkami i po prostu nie podlewać a po przekwitnięciu przesadzić? Z góry dziękuję z porady i wierze w wasze doświadczenie. :):):)
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

asiek0 pisze:Witam! Jestem nową miłośniczką storczyków. Do tej pory miałam dwa storczyki, które mimo moich różnych błędnych żyją i chyba będą się miały coraz lepiej. Wczoraj kupiłam dwa kolejne storczyki (prawdziwe bidule) z Obi z promocji. Wyglądają jakby miały przelane podłoże i na pewno wymagają przesadzenia. Problem polega na tym, że oba mają jeszcze kilka pąków do rozwinięcia. W związku z powyższym mam pytanie: czy mam teraz przesadzać (pomimo kwitnięcia), czy nacieszyć się kilkoma kwiatkami i po prostu nie podlewać a po przekwitnięciu przesadzić? Z góry dziękuję z porady i wierze w wasze doświadczenie. :):):)

;:7 Dobrze by było gdybyś pokazała zdjęcia storczyków, łatwiej będzie ocenić ich stan. Może nie jest tak źle i nie wymagają jeszcze przesadzania. Ja w wyjątkowych sytuacjach przesadzałam kwitnące storczyki i jakoś im to specjalnie nie zaszkodziło.
asiek0
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 paź 2008, o 18:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ok postaram się popołudniu załączyć zdjęcia. Dzięki
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj Aga!
Zawsze mam spory problem ze znalezieniem Twoich wątków. Wchodzę od tyłu tzn. z Twojego postu. Piękne te falki niesamowicie. Chyba jednak skuszę się na maluszki. Będę jednak zadręczać Cie pytaniami co z nimi robić by zakwitły powtórnie. Kupiłam coś takiego:

Obrazek

i chciałam zapytać czy znasz ten preparat oraz czy warto było.
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

ja znam - że tak się wtrące :D
z tego co pamiętam to na bazie wody destylowanej z wyciągami z cytrusów? ale nie jestem w stanie powiedzieć czy daje jakieś super efekty. należy zamgławiać storczyki więc to robie... ładnie pachcnie tylko szybko psuje się dozownik i potem trzeba kombinować żeby wykorzystać ten preparat...
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Dusiu jakie kwiaty oprócz storczyków kwitną pół roku, storczyki to rekordziści, a pół roku to super wynik, bywa i dłużej , ale ja jestem zachwycona nawet jak kwitnie 3- 4 miesiące, to i tak wielka radość :D U mnie jak na razie mają krótkie przerwy między kwitnieniami, większość potrzebowała 1,5-2 msc. żeby zaczął pojawiać się nowy pęd kwiatowy, oczywiście od pojawienia się do kwitnienia trzeba trochę poczekać.

Kasiu dziękuję :D faktycznie jest teraz ładnie i kolorowo, bo większość moich storczyków kwitnie, część ma jeszcze pączki, a kilka już przekwitło. Cieszę się, że mamy takiego samego storczyka :D

Kasiu 84 dziękuję za odwiedziny i miłe słowa , zapraszam ponownie

Moniś dziękuję Ci bardzo :D

Asiu
tak jak Mamba już powiedziała warto pokazać jak wygląda to podłoże, niektóre dziewczyny przesadzają storczyki profilaktycznie zaraz po kupnie, ja jednak tego nie robię. Przesadzam jak coś złego dzieje się ze storczykiem, lub wychodzi już z doniczki przez nadmiar korzeni.

Izuś, a czemu masz problemy ze znalezieniem wątku :shock: :?: Bardzo się cieszę, że skusisz się na maluszki :D one są naprawdę słodkie :D A na wszystkie pytania bardzo chętnie odpowiem , jeśli tylko będę potrafiła :D Preparatu tego nie stosowałam, ja w ogóle bardzo rzadko storczyki spryskuję, a przemywam listki raz w tygodniu wodą z kilkoma kroplami soku z cytrynki. Ale czytałam pozytywne opinie o tym preparacie.

Kasiu dzięki za podpowiedź :D
x-d-a
---
Posty: 7090
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Agnieszko, zajrzałam dzisiaj do Ciebie - i szok :!: :!: :!:
Przepiękne storczyki. Ja jestem kompletną ignorantką w uprawie tych prześlicznych kwiatów, ale potrafię docenić ich urodę.
Musisz je bardzo kochać, skoro tak pięknie u Ciebie rosną i kwitną. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3679
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Witaj storczykowcu!!!

Dziś zajrzałem do Ciebie i Twoich kwiatków,,piękne!!!
A to dla Ciebie ode mnie....

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11456
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Post »

Ja tak jak Dala powiedziała jestem zupełną ignorantką w ich uprawie ale potrafię dostrzec ich piękno.Chociaż nie wszystkie odmiany mi się naprawdę podobają a niektórych wręcz nie lubię.Ale wszystko jest rzeczą gustu.A Twoje wszystkie prześlicznie pielęgnowane i widać,że jesteś prawdziwą pasjonatką.Powodzenia .
pozdrawiam.
Marysia. :D
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”