Storczyki Storczykowej

Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

cieszę się, że ci się podobają.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Bo naprawdę są ładne :)
O wiele ładniejsze od sklepowych kwitnień, bo kwiaty są o wiele delikatniejsze i czystsze :P Dopiero teraz widać ich prawdziwe piękno :wink:, szczególnie białego i białego w różowe żyłki :roll:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

na tych zdjęciach to wszystko moje kwitnienia oprócz bordowo-pomarańczowego.
gelatynka
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 gru 2008, o 15:26

Post »

bialy sliczniutki, reszta zreszta tez:)
gelka
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ten żyłkowany co jest na zdj. wczoraj się otworzył. ten Phal. ma jeszcze wcześniejsze kwiaty, ale ten jest 1 cm większy i dużo wyraźniejszy niż tamte. po prostu - cudo. na tym Phalaenopsisie takich kwiatków jeszcze nie widziałam.
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Może faktycznie trocha za ostro się wyraziłem.

Zobaczymy za kilka miesięcy czy moje storczyki zakwitną.

Jeżeli po roku nie uśmiercę żadnego to sami ocenicie kto bardziej kocha i potrafi o nie dbać.


Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Jolusia pisze:Storczykowa jak mozna doprowadzic storczyka do takiego stanu ze nie ma lisci i korzeni ?? :shock:
Ja też , nie mam pojęcia...
Storczykowa pisze: na pewno chamstwem i krytykowaniem mnie nie zmienicie na lepsze. jestem inna niż inni i krytyka zamiast mnie polepszać jeszcze bardziej mnie zniechęca. wasze chamskie posty mnie nie zmienią. jestem jaka jestem. musicie to zaakceptować.
a zdanie zaczynam od małej litery bo szybko piszę.
Nie za ostro trochę....
gosia2501 pisze: Jak słusznie Wszyscy zauważyli, Storczykowa to młodziutka nastolatka, ma prawo do popełniania błędów, także natura buntownicza jest w tym wieku naturalna, przypomnijcie sobie, czy sami w jej wieku byliście tacy święci?
Podpisuję się pod Gosią..
Storczykowa pisze:ja jestem pesymistką i nie wmawiam sobie, że mi się wszystko uda. uwielbiam storczyki i nie chcę, by mi padały, ale jak im coś zaszkodzi i np. są bardzo przelane lub przesuszone, to już nie da się nic zrobić. czasem mogą stracić liście, jak np. zaczną gnić od podstawy. kilka dni temu tak padł mój miniaturek. zgnił od podstawy. nie dało się nic zrobić.
Raz piszesz , że jesteś pesymistką , a raz że też realistką... Nie raz już podlałem stanowczo za dużo storczyka , albo zapomniałem odlać wodę z podstawki kilka razy :oops: , ale wziołem storczyka ( z mojego kwietnika ) , postawiłem bez podstawki na parapecie a jak zaczeło odtro grzać centralne ogrzewanie to korzenie szyko przeschły i nic im nie było :lol: . Przecież bez przerwy przyglądasz sie swoim storczykom i chyba zauważysz jak dzieje sie coś złego w odpowiednia porę.. Nie da się przesuszyć od razu.. , mi ostatnio jeden trochę zwiędł bo 2 tyg. nie podlewałem ponad , obciołem kilka suchych korzeni i dużo podlałem , dzisiaj jest jak nowy i otwierają się kolejne pączki :D , nic mu nie jest . A jak coś dzieje się naprzykład z paphiopedilami , o których pisałaś , że to nie na twoje warunki... Może warto wstawić fotki na forum i popytac co nie tak.. ? Pisałaś , że w twoim pokoju w zimie jest chłodniej , a to paphiopedilom odpowiada...

Phalaenopsisy przepiękne , ten nowy i nakrapiany bordowy mnie powalają , bardzo bym takie chciał...

A jak vandy i innne.. ? , masz jeszcze jakieś inne storczyki niz vandy i phalaenopsisy ?

Artur
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

KaeR pisze:Witam.

Może faktycznie trocha za ostro się wyraziłem.

Zobaczymy za kilka miesięcy czy moje storczyki zakwitną.

Jeżeli po roku nie uśmiercę żadnego to sami ocenicie kto bardziej kocha i potrafi o nie dbać.


Pozdrawiam, Krzysztof.
właściwie to teraz idzie mi dużo leipiej ze storczykami niż w poprzednich latach. zamiast wyrazić się "więcej mi pada niż przybywa" powinnam napisać, że "padało". bo w poprzednich latach głównie usychały nie-Phalaenopsisy, prawdopodobnie od deszczówki lub nie pasujących warunków, bo każda grupa storczyków ma inne wymagania. Phalaenopsisom pasuje, ale innym nie musi. niestety tak jest, że każdy traci jakiegoś storczyka, często niezależnie od nas, bo np. uschną od choroby lub zostaną zalane z sklepie.

a na innym forum ktoś mi napisał, że plamy na liściach moich kilku Phalaenopsisów mogą być skutkiem niedoboru jakiegoś składnika, a nie koniecznie choroby. może zmienię im nawóz i zobaczę, co będzie...

a olbrzymi żółty Phalaenopsis zaczyna otwierać 1 pąk. będzie cudny, jutro może otworzy się całkiem. może mam nieoryginalne storczyki, ale kocham je i cieszę się nimi.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

żółty Phalaenopsis w rózowe kropeczki, ten ogromny, otworzył kwiatek. ma jeszcze 1 pąk. jak na tak ogromną roślinę pęd jest bardzo krótki i ma tylko 2 kwiatki. liść sercowy tego storczyka ma 35 cm, pęd jest krótszy, a powinien mieć conajmniej 70 cm.

wczoraj 1 Phalaenopsisa z bardzo słabymi korzonkami wsadziłam w keramzyt. T. kupując go patrzył na kwiaty zamiast na korzenie i ten Phalaenopsis miał marne... może mu puszczą jakieś. raz, ze 2 lata temu, wsadziłam w keramzyt innego Phalaenopsisa i szybko puścił nowe korzonki.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Dusia, ślicznie Ci kwitną storczyki, czekam na zdjęcie tego żółtego. No i niech ten słabiutki, szybko wypuści nowe korzonki. Mnie się dwa udało w ten sposób odratować.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Duśka, pewnie że mogą to być jakieś zaburzenia, niekoniecznie od razu choroba, problem w tym, że nikt z nas nie widział tych plam! Parę osób już Ci pisało, żebyś wstawiła zdjęcia, to by się wspólnymi siłami do czegoś doszło, a tak teoretycznie to można sobie gdybać... To może być wszystko. A może woda z vandy kapnęła na taki liść i słońce w tym miejscu troszkę podgrzało..?
Żeby sprawdzić czy to niedobór czegoś, po prostu dodawaj im teraz regularnie nawozy w niewielkich ilościach do wody, najlepiej wszystkie które masz na przemian, a masz ich z tego co kojarzę co najmniej dwa. jeśli będzie poprawa- sprawa jest jasna :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

Dusiu jak teraz wygląda Twoja Phalaenopsis bellina ? czy mażesz wstawić jej aktualne zdjęcie?
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

nie mam zdjęcia belliny, może kiedyś zrobię. nic się niezmieniła, nie licząc tego, że puszcza nowy liść.

a zdjęcia plam mam. mogę wstawić. ktoś mi pisał, że to mogą być od braku jakiegoś składnika.
Obrazek

Obrazek

niedługo może zrobię fotkę kwiatowi dużego żółtego Phalaenopsisa w różowe kropki.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”