Roślina do kuchni

Rośliny doniczkowe
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1004
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

U mnie w kuchni na parapecie stoi okazały aloes i mirt ,na ścianach mam bluszcza zielonego ,którego liście podobne są trochę do gwiazdek (niestety nie wiem jak się nazywa).Hoję mam teraz w północnym pokoju i nie kwitnie ,bardzo ładnie kwitła w pokoju południowym ;:2
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Berta2702
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 19 lis 2008, o 13:10
Lokalizacja: Alcala de Henares

Rosliny do kuchni

Post »

Czy moze mi ktos doradzic jakie rosliny nadaja sie do kuchni? Wiem, ze niektore wyjatkowo nie znosza wyziewów gazowych. W tamtym roku zginal mi dzwonek i bluszcz. Teraz zaniechalam uprawy roslin w kuchni, ale jakos tak pusto i szaro sie w niej zrobilo.
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

U mnie najlepiej w kuchni, ze względu na wilgotność i ciepło tam panujące czuje się Calathea crocata. Z góry mówię, że to bardzo wymagająca i trudna w uprawie roślinka :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

A może Zielistka?
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
Berta2702
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 19 lis 2008, o 13:10
Lokalizacja: Alcala de Henares

Post »

Najchetniej wstawilabym tam jakis kwitnacy kwiatek. Tyle, ze musi byc to cos bardzo wytrzymalego, ze wzgledu na gaz i na suche i gorace powietrze w lecie. A fiolek nie da sobie rady?? Z tego co pamietam moja mama zawsze stawiala je w kuchni na parapecie.
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Nie wiem, jak fiołek reaguje na opary gazowe. Wiem, że fiołek nie lubi ostrego słońca, więc jeśli masz okna kuchenne na południe to na pewno nie będzie mu tam zbyt dobrze.
Dobrze opary gazowe znosi Epipremnum, ale to nie jest kwitnąca roślinka :(
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

W kuchni jest z reguły wilgotne powietrze a kaktusy przeważnie zimą nadmiaru wilgoci nie tolerują. Zaczynają gnić. Dlatego uważam, że kaktusy to nie jest najlepszy pomysł na rośluinki w kuchni :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Berta2702
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 19 lis 2008, o 13:10
Lokalizacja: Alcala de Henares

Post »

Nie jestem fanka kaktusow poza tym beda sie gryzly z wystrojem. A moze gerbera miniaturowa?
Berta2702
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 19 lis 2008, o 13:10
Lokalizacja: Alcala de Henares

Post »

Pomyslalam tez o papryce. W sumie to chcialabym zrobic jakas kompozycje w koszu wiklinowym, ale nie mam tez pojecia jakie rosliny mozna ze soba mieszac tak zeby sobie wzajemnie nie przeszkadzaly.
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Do kosza najlepiej wybierać wolno rosnące roślinki i z podobnymi wymaganiami :D Nie mieszać sukulentów z takimi co lubią nieco więcej wody :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja mam fiołki w kuchni i czują się całkiem nieżle. Od zawsze rosła mi też pnąca i szybko rosąca roślina, o sporych, zielono-żółtych liściach, ale nie wiem jak się nazywa :oops: . Ale jest bardzo popularna, w marketach można ją dostać bez problemu.
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Post »

Pewnie myślisz o epipremnum Obrazek :?:
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1633
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ja mam kaktusy w kuchni (tak jak w całym mieszkaniu), nie tylko, że nie gniją , ale ładnie rosną, a nawet kwitną. I polecam kaktusy do kuchni :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”