Odmiana pomidora polecana do uprawy w tunelu lub szklarni

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6980
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Rosną w tunelu czy w doniczkach Robercie? :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
robert45
200p
200p
Posty: 250
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

W tunelu Erazmie,od 30.03. w ziemi.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6980
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Czy ktoś zna odmianę pomidora "Kivelli". Nie mogę nic na ten temat znaleźć.
Osoba od której kupuję pomidory oprócz odmiany Gloriana F1 oferuje też odmianę Kivelli. Nie chcę jednak brać w "ciemno". Za sadzonkę płacę 1,40 zł.
Liczę na Wasza pomoc. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
markwal
50p
50p
Posty: 54
Od: 28 kwie 2006, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam....... :D
Ja również rozpocząłem zabawę z pomidorkami. Innymi słowy posadziłem kilkanaście sadzonek w foli. Posadziłem je 11. 04, sądzę, że się przyjęły
Obrazek
http://profession.pl/forumogrodnicze/up/markwal21.jpg
Jak w ubiegłym roku stosuje uprawę w pierścieniach. Uważam, że metoda ta ma dużo zalet. Chyba tylko jedną wadę częste podlewanie, ale temu można zaradzić stosują metodę nawadniania kropelkowego. Wiele już pisano na ten temat. Osobiście stosuje tą metodą i stwierdzam, że jest bardzo wygodna. A tak wyglądają moje pomidorki. Jest to odmiana holenderska Corindo. A jak to odmiana hmm.....poszedłem na całość i zaryzykowałem. Próbowałem coś na ten temat znaleźć w necie, niestety mało jest informacji o tej odmianie.
Posadziłem już również czosnek wśród pierścieni, który ładnie się przyjął. co zresztą widać na fotce.
Obrazek
http://forumogrodnicze.info/up/markwal22.jpg
Zamierzam posadzić około 40 krzaków bo tyle zmieści mi się w tunelu. W roku ubiegłym posadziłem ich 30 i zebrałem skromne plony około 143 kg. Jak będzie w tym roku przekonamy się o czym zresztą będę się starał informować.............

pozdrawiam :lol:

a propos przesyłam pozdrowienia od mojego przyjaciela Bartka.
Obrazek
http://img219.imageshack.us/img219/6320 ... l20xy6.jpg
Prosze to traktowac jak żart, ale bardzo lubie tego kogucika ;:32
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4856
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Widzę, że też sadzisz pomidory w cylindrach.
Ja w tym roku też spróbowałam.
Zobaczymy jaki dadzą efekt.
Koleżanka w zeszłym roku też sadziła w cylindrach
i była zadowolona z tej metody uprawy.
robert45
200p
200p
Posty: 250
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Corindo - niestety nie mam opisu do tego gatunku, ale kilka lat temu posadziłem w/w odmianę.
Zalety: b. duże owoce o doskonałym smaku.
Wady: duża podatność na pękanie owoców w czasie chłodów.
U mnie już w sierpniu występowały pęknięcia, które w konsekwencji doprowadziły do znacznych strat w zbiorach. Mała tolerancja na szarą pleśń.
Jeśli nie wystąpią w/w problemy, będą duże zbiory. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Na czym polega taka uprawa w cylindrach? Bo pierwszy raz w życiu coś takiego widzę ;)
I czym się róźni od tradycyjnej?
pozdrawiam
M.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6980
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Piszemy trochę o uprawie w cylindrach tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=186&start=0
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6980
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Czy ktoś zna odmianę pomidora "Kivelli". Nie mogę nic na ten temat znaleźć.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dziękuję ;)

Ale macie niesamowitą wiedze na temat pomidorków ;)
pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
markwal
50p
50p
Posty: 54
Od: 28 kwie 2006, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wszystko o uprawie pomidorków ciąg dalszy

Post »

Witam................ :D
Nawiązując do przedmówcy, to uprawa w cylindrach ma swoich zwolenników ale również, może, nie powiem przeciwników co raczej konserwatystów tradycyjnych metod uprawy.
Ja metodę uprawy w cylindrach stosuje już od szeregu lat. Widzę w niej wiele korzyści. Jeden może mankament to częste podlewanie, ale temu tez można zaradzić stosując np. nawadnianie kropelkowe.
Są również bardziej proste metody utrzymywania stałej wilgoci w cylindrze nie nastręczające problemów z budowaniem instalacji wodnej. Wszystko zależy od inwencji twórczej no i oczywiście zasobów w portfelu. Każdy sposób uprawy dający dorodne plony moim zdaniem jest skuteczny.
Ale nie o tym chciałam pisać. Chciałem się pochwalić, że swoje pomidorki już pierwszy raz podwiązałem. Sposób przedstawiam na załączonej fotce.
Obrazek
http://profession.pl/forumogrodnicze/up/markwal23.jpg
Jak widać stosuje podwiązanie sznurkiem i do niego podwiązuje główny pęd. Wspominam o tym bo są różne metody prowadzenia głównego pędu. Można o tym wyczytać na forum. Jak widać nie jestem zwolennikiem palikowania, czy okręcania pędu wokół sznurka. Sadze, że w późniejszym owocowaniu ciężar kiści pomidorów powoduje zaciskanie go na głównym pędzie. Ale wybór należy do każdego z nas. Zapyta ktoś dlaczego stosuje kolorowe szmatki do podwiązywania ? Ano chce pomóc naturze....żartuje. ;:25
Obrazek
http://profession.pl/forumogrodnicze/up/markwal24.jpg
Jednak logicznie rozumując można zadać sobie pytanie dlaczego wokół nas jest tyle pięknych kwiatów? Chyba po to by przyciągać owady w celu ich zapylania. Umyśliłem więc sobie iż kolorowe szmatki tez mogą spełniać tą funkcje. Niech tylko zakwitną pomidorki to się przekonamy......
Pozdrawiam...... :D
Awatar użytkownika
markwal
50p
50p
Posty: 54
Od: 28 kwie 2006, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

wszystko o pomidorkach ciąg dalszy

Post »

Witam ponownie :D .... zapomniałbym o najważniejszym........meteorolodzy zapowiadają przymrozki....i to nawet nie tylko tzw. przygruntowe. Co robić z pomidorkami w tunelach...czy je przykrywać, czy są inne sposoby utrzymania dodatniej temp. Słyszałem, że skutecznym sposobem jest postawienie w różnych punktach tunelu zapalone znicze. Ponoć utrzymują temp. dodatnią. Co sadzicie Państwo o tym......?.
pozdrawiam.........
:D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6980
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Możesz zapalić znicze albo nakryć je agrowłókniną. Ja wtedy robię drugi tunel (w środku) z listewek i nakrywam agrowłókniną pomidory. Jak na razie zdaje to egzamin. A kiedy mają być te przymrozki?
Markwal po co te kropki ...
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”