Storczyki Anusski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Teresat, Izula, Elizabett-1977, dzięki Wam wielkie :P Aż sie zarumieniłam od tylu miłych słów... ;:171

A ja dzisiaj byłam w tylu sklepach: Leroy Merlin, Castorama, OBI, IKEA, Tesco, Praktiker, Simlpy Market i Lidl... I nic nie kupiłam :( Właściwie to był duży wybór i nawet był jeden storczyk podobny do mojego straconego, tego fioletowego w różowe kropki, tyle że ze spiczastymi płatkami. Ale miał takie słabe liście i bałam się, że będzie tak jak z poprzednim, bo może to po prostu słaba hybryda :( Nie mogłam się zdecydować, więc pomyślałam, że rzucę monetą: reszka - zostawiam, orzeł - biorę. No i rzuciłam - za pierwszym razem reszka :x Pomyślałam, że do trzech razy sztuka ;:183 , więc znów rzuciłam, i znowu reszka. Pomyślałam, że może jednak go nie wezmę, skoro tak mi ciągle wypada, że nie :roll: I nic nie wzięłam...

Obecnie mam kilka marzeń i liczę na to, że uda mi się je spełnić na wystawie, bo są to głównie botaniki, np. phal. hieroglyphica :)
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Aniu urocze to Twoje marzenie :)
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Orange30, i właśnie tak mnie zauroczyło ;:226 , że zaczęłam o nim marzyć...

Ale, oczywiście :twisted: , to nie jedyne z moich marzeń. Na mojej liście chciejstw są jeszcze między innymi phal. mariae i phal. pulchra.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Aniu, śliczne masz te kwitnące storczyk na zdjęciach- ostatni to wypisz wymaluj mój jeden z ostatnich nabytków.
Marzeniowe storczyki też śliczne, widzę, że już wspinasz się na wyższy stopień stroczykowego wtajemniczenia. Życzę szybkiego nabycia wymarzeńców i powodzenia z botanikami.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Aniu, marzenia cudowne i zaraźliwe :twisted: Też umieszczę je na swojej liście chciejstw. Życzę spełnienia pragnień.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Ależ piękne falki :P , zwłaszcza ten żółto-różowy :P
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Śnieżko, dziękuję :P Z botanikami chcę spróbować, bo mi się straaasznie podobają :lol: I w dodatku jest o wiele większa radość, jak się je doprowadzi do kwitnienia :heja
Mambo, ostatnio na nie zachorowałam ;:225, a moim "numerem 1" jes phalaenopsis pulchra. Szkoda tylko, że tak ciężko go spotkać... Patrzyłam w OS i nie było żadnego. Jedynym ratunkiem może być jakaś zagraniczna wystawa... :roll:
Agar, ślicznie dziękuję ;:180 ;:180

A u moich phalaenopsis'ów wszystko OK. Biały z różową obwódką już przekwitł, a białemu w różowe "ciapy" ostatnio odpadł jeden kwiatek - reszta się trzyma. Co do żółto-pomarańczowego, to nadal kwitnie :wink: Jeden storczyk jest trochę osłabiony - po przesadzeniu nieco opadły mu listki, i zwiędły trzy najstarsze :(
Jeśli chodzi o powiększanie "kolekcji", to najbliższe zakupy planuję na majową wystawę storczyyków we Wrocławiu... ale jeszcze zobaczymy jak z tym wyjdzie :lol:
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Anusska pisze:Może jakiś artysta ;:122 postanowił się wypróbować w kwestii malowania żywych kwiatów, a nie tylko martwej natury :lol:
Aniu są śliczne , jak malowane.
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Aniu cudne :lol:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Awatar użytkownika
gogi
200p
200p
Posty: 491
Od: 27 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Aniu masz bardzo ładne Phalenopsisy i jaka różnorodność kolorów ;:333
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dziękuję za odwiedziny :wink:

Byłam dzisiaj w OBI, ale niestety nie było nic ciekawego :( Za to coraz bardziej nie mogę się doczekać majowej wystawy storczyków - liczę na to, że spełnię na niej któreś z moich marzeń, o których wcześniej pisałam ;:190 Najbardziej chciałabym zakupić phal. pulchra (inna jego nazwa to phalaenopsis lueddemanniana 'purpurea') - jest bardzo, ale to bardzo śliczne, z tego co czytałam łatwe w uprawie, i w dodatku ma zdolności do wypuszczania keiki :shock: Niestety OS nie posiada tego storczyka i powoli zaczynam tracić nadzieję, czy uda mi się go zdobyć :(
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Aniu, życzę Ci spełnienia marzeń. Sama nie mogę się doczekać wystawy i spełnienia swoich storczykowych marzeń :roll:
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Bosssskie ! ;:154 A zwłaszcza ten drugi.... , cudo... :roll: . Bardzo bym takiego chciał :roll: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”