Moje oczko i kaskada - ocencie :)

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
strazak998psp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 22 paź 2008, o 15:58

Post »

moze rzeczewiscie moglem bardziej poczytac no ale mnioe juz tak nie krytykujcie za wszystko :) pomocie mi jak by mozna dodoatkowo przyozdobic oczko( jakie kwiaty, moze jakies kamyki dosypac itd)
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Post »

Trochę mnie to speszyło bo ja w pobliżu miejsca gdzie planuję oczko mam duże drzewo - wiąz.
wiązy mają większe liście i można je wyłapać rozpinając jesienią siatkę nad oczkiem- liście wierzby są podłużne i wiele przelatuje przez oczka w siatce.
pomocie mi jak by mozna dodoatkowo przyozdobic oczko( jakie kwiaty, moze jakies kamyki dosypac itd)
strazak998psp co do roślin to tak powiedziałem wcześniej podstawa to lilie wodne oraz rośliny swobodnie pływające (pistia, hiacynt, rogatek, osoka) Na rośliny strefy przybrzeżnej nie masz miejsca. Wokół oczka możesz posadzić funkie, irysy , liliowce i trawy ozdobne.
Jak dobrze to rozplanujesz to będzie może wyglądać całkiem nieźle - roślinami można zamaskować większość niedociągnięć.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
strazak998psp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 22 paź 2008, o 15:58

Post »

a co zrobic z tym miejscem miedzy oczkiem a zejsciem do kaskady ??
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1550
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

strazak998psp pisze:a co zrobić z tym miejscem miedzy oczkiem a zejściem do kaskady ??
Nie wiem o które miejsce Ci chodzi, daj fotkę, to coś wymyślimy.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
strazak998psp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 22 paź 2008, o 15:58

Post »

chodzi mi o tą przestrzen (teraz pasek ziemi) miedzy oczkiem a kaskadą, miedzy wierzbami
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1550
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Czy masz na myśli tę opaskę wokół oczka, i kawałki na kaskadzie, widoczne na drugiej fotce,w pierwszym Twoim poście?
Jeśli tak, to moim zdaniem posadź pod wierzbami funkie są bardzo ozdobne (lubią stanowiska zacienione). Na pozostałej części tak jak pisał Arek, kosaćce. Natomiast na kaskadzie posadził bym rośliny skalne, w ubogim przepuszczalnym podłożu. O podłożu i typowych roślinach na skalniak dowiesz się więcej TUTAJ
Rośliny sadz tak, aby w przyszłości nie zasłaniały widoku na oczko, oraz tak, abyś miał dostęp do oczka w czasie prac konserwacyjnych wewnątrz oczka.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
TAD
100p
100p
Posty: 121
Od: 5 lis 2008, o 21:27
Lokalizacja: GDYNIA

Post »

Witaj 'Strażak ' ! Ale narobiłeś się przy tym oczku . Jakbyś co najmniej fundament pod dom budował . Owszem estetyczne. Musisz jednak wziąć pod uwagę ,że będzie ono wymagało sporo czynności w utrzymywaniu tegoż na odpowiednim poziomie. Jeśli z prawej strony jak widzę jest wznoszący się teren . Zrób dopływ z wody opadowej a między kamieniami dyskretny odpływ . Ponieważ w upalne lato zagrzeje się Tobie licznik od bieżącej wody.
... gdy człowiek kładzie się do snu , morze budzi się do życia !
strazak998psp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 22 paź 2008, o 15:58

Post »

witam.. moje oczko nabiera wkancu uroku po zimie, wiem ze nie jest doskonale no ale czlowiek sie uczy na bledach.. ale do sprawy, tak sie sklada ze w nie dlugim czasie przyjdzie mi przyjemnosc budowy drugiego oczka w zaprzyjaznionym ogrodzie.. bedzie to oczo mniej wiecej owanlego ksztaltu, z mala kaskada ze wzniesienia usypanego z ziemi, na gorze ma byc taki przewiercony kamien i z niego ma wyplywac woda.. moje pytanie jest takie, czy je wybetonowac na foli ukladajac kamienie na calym dnie czy po prostu wylozyc je kamieniami i przemyttymi malymi kamykami.. proszeo porady techniczne i ogolnie jak najlepiej to zrobic by nie popelnic bledow...
TAD
100p
100p
Posty: 121
Od: 5 lis 2008, o 21:27
Lokalizacja: GDYNIA

Post »

Wychodzi na to , że w okolicy spodobało się innym Twoje oczko .
Teraz będziesz miał przez całe lato robotę . Jak tak dalej będzie , to nie opędzisz się od zleceniodawców . - Powodzenia.
... gdy człowiek kładzie się do snu , morze budzi się do życia !
strazak998psp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 22 paź 2008, o 15:58

Post »

wiesz, niektorym sie moje oczko spodobalo i teraz do niego dojedzie altana z grlilem to dopiero bedzie efekt.. no ale niestety niekktorym sie nie podoba moje dzielo.. a kto odpowie na moije pytanie dotyczace wlasnie czy kamienie w betonie czy kamienie na folie
tomgroch
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 364
Od: 11 lut 2009, o 14:00
Lokalizacja: Radków
Kontakt:

Post »

W oczku należy unikać betonu - ani to zdrowe, ani naturalne. Wystarczy ułożyć kamienie na folii, nachylenie ścian powinno byc łagodne i wtedy kamienie nie będą się osypywać.
Najlepiej użyć trochę wiekszych kamienie, np 12 na 20 cm i potem zasypać je żwirem. jeśli masz pionowe ściany to można kamienie ułożyć schodkowo. Generalnie folia ma być niewidoczna !
Na ogół pierwsze oczko wychodzi najgorzej, więc jak będziesz robic kolejne to wyjdzie lepiej :) Zgodnie ze starą zasadą, że człowiek uczy się na błędach. Moje pierwsze oczko było z żelbetu i miałem spory problem, aby je rozebrać :(

Tomek
strazak998psp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 22 paź 2008, o 15:58

Post »

moje tez jest wlasnie z betonu no ale jakos sie trzyma... a jak ci sie podoba moje oczko ??
Rafcio
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 27 mar 2009, o 16:30
Lokalizacja: Łodygowice

Re: Moje oczko i kaskada - ocencie :)

Post »

strazak998psp pisze:witam, jestem tu nowy.. to moje dzielo na dzien dzisiejszy.. troche potrzebje jeszcze dopracocwania... chcial bym byscie wyrazili swoja opinie :)
Jestem w w szoooooooooku :shock: piekne oczko wodne jestem w szoku :shock:,powiedz ile roboczo godzin zajelo wykonanie tego cudenka ?????Ja w tym roku jak tylko stopnieje snieg i nie bedzie blota tez mam zamiar wykopac oczko tylko za staniam sie jakie zrobic czy w kopac plastikowe czy zrobic betonowe z kamienia ??????oczko wykonane na piatke
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”