Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Super temat...ja też sprzątam bo muszę.A myłyście okna tą pianką z lidla do okien?Ja kupiłam i jestem zadowolona,po zimie już okna nią myłam a czyste to one nie byly.Dla mnie najbardziej wkurzajace są...puchowe piórka papugi przyczepiające się do wszystkich mebli.Normalnie aż przychodzi mi chęć zamknąć ją w klatce.Rano wytrę,ona się przeleci ze dwa razy,i piór znowu natrzepane.A ona jak na złość nie chce sobie uciec jak myję okna. :wink:
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

basga pisze:Super temat...ja też sprzątam bo muszę.A myłyście okna tą pianką z lidla do okien?Ja kupiłam i jestem zadowolona,po zimie już okna nią myłam a czyste to one nie byly.Dla mnie najbardziej wkurzajace są...puchowe piórka papugi przyczepiające się do wszystkich mebli.Normalnie aż przychodzi mi chęć zamknąć ją w klatce.Rano wytrę,ona się przeleci ze dwa razy,i piór znowu natrzepane.A ona jak na złość nie chce sobie uciec jak myję okna. :wink:
Basiu piórk to pikuś...najgorszy kurz :(
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Piórka i kurz to też pikuś, najgorsze są kudły z czterech kotów.

Czytam sobie i przyswajam wiele rad i przepisów na czysty dom. Ja nigdy! tak, tak! nie robię generalnych porządków, wyjątkiem mycie okien. Sprzątam w miarę systematycznie. Myję wnętrza szafek, ot tak w porywie lub gdy coś się rozsypie, nie zbieram prania ani prasowania, bo pewnie leżałoby wieczność.
Moją słabością są "przydasie" - żal mi wyrzucac rzeczy, a może się przydadzą, albo jakieś sentymenty, wspomnienia związane z bibelotem i składam, składam ... Ale powoli dojrzewam do pozbycia się chociaż w części tych zbiorów.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mylisz się Frido, najgorsze są kudły z 13 kotów :( ...
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Izo, biję się w pierś i przyznaję, że z 13. sobie nawet nie chcę wyobrazić.
Pozdrawiam, Danuta
dafnebalin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 2 sty 2009, o 18:45

Post »

Pelagio 72 chyba tylko ja potrafię cię zrozumieć. Mam podobnie,albo nawet jeszcze gorzej, bo ty chociaż masz córkę.Moją największą udręką jest przywiązywanie się do rzeczy ,które i tak nie są mi potrzebne a jednak nie potrafię ich wyrzucić.Jestem od dzieciństwa nauczona oszczędności,ale teraz widzę jak to bardzo utrudnia mi to życie,bo przecież szafy nie są z gumy.Lubię porządek i wtedy mam dobry humor jak wszystko jest na swoim miejscu i w domu jest czysto ale już nie daję rady .
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi,że grunt to systematyczność.
Sprzątam codziennie ,ale dodatkowo np.w któryś z dni tygodnia(przeważnie w poniedziałek) wycieram kurze z górnych poziomów(góry szaf,regałów)zmieniam gazety leżące na górach szafek kuchennych,)myje(nie przecieram) podłogi.
Okna ,(niestety według mnie te plastikowe brudzą się dużo szybciej )chociaż raz w miesiącu muszę przetrzeć.Basiu wypróbowałam piankę z Lidla bardo dobra ,szczególnie do luster,które ciągle mają smugi.Pianka +ściereczka do mycia okien( też z Lidla) załatwia sprawę.
Lustra myję około środy.Łazienkę i toaletę sprzątam codziennie,solidnie,(oprócz odsuwania pralki :wink: ,kiedyś w szale sprzątania samodzielnie ją odsunęłam,ale kręgosłup bolał mnie dość długo).Często robię porządki w szafach i szafkach , na bieżąco pozbywam się rzeczy nie używanych.Z powodu alergii syna na kurz odkurzam codziennie, a na koniec przecieram wszystkie podłogi na mokro.Kafelki z płynem do mycia szyb,a panele wilgotnym mopem z maleńkim dodatkiem płynu do płukania tkanin,nie elektryzują się i ładnie pachnie w całym domu.
W wielu pracach pomaga mi M i tak, wyciera kurz z żyrandoli,myje drzwi , grzejniki,trzepie chodniczki, robi to raz na jakiś czas. Na święta jakoś szczególnie nie sprzątam ,nie ma takiej potrzeby,zmieniam tylko dekoracje :wink:

Tess spróbuję z tą gazetą w lodówce,trzeba ją złożyć i położyć na którejkolwiek półce?
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Tych ściereczek różniastych jest cała masa,kilka razy takowe kupiłam i...sie zawiodłam,pewnie jakieś badziewie nabyłam-jakie polecacie,np.z Lidla czy Biedronki?Przyda mi sie porządna w domu a M do auta.
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Miauuu! Kobitki, ale doba ma tylko 24 h!!! Ja po pracy padam, i kurze mi już nie przeszkadzają, może macie jakiś grafik godzinowy? :oops: :roll:
agromadzik
50p
50p
Posty: 77
Od: 25 paź 2008, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Miluck- powiem tylko jedno wow :D

A jak juz sie zapusciło totalnie dom, to jak to ogarnąć i wrócić na dobre tory?? :idea:
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja staram się sprzątać codziennie .Jestem wrogiem bałaganu o czym wiedzą i mój mąż i dzieci.Oni starają się utrzymywać porządek, więc tego bałaganu nie aż tak wiele. Mam swoje ulubione środki
łazienka - cif do łazienek ( kolor biały)
kuchnia - cif do kuchni ( kolor seledynowy )
do paneli - pronto do mycia drewna

Największą bolączką u mnie jest okres lenienia się Diny ( psa) Dywany oblegają sierścią wiec przynajmniej co drugi dzień lub czasem codziennie odkurzam a raz w tygodniu najczęściej w sobotę zakładam rękawiczkę wampirkę płyn do dywanów i czyści się rewelacyjnie ( na szczęście mam tylko 2 dywany do czyszczenia :)

Sprzątanie podobnie jak ogród sezonem jest moim uzależnieniem . Rodzinka nie bardzo była w stanie to zaakceptować :) ... ale chyba nie mieli wyjścia:)

ale wiecie co ? zastanawiam się co ten wątek tu robi ? czy ja się zgubiłam czy on jest nie na miejscu :)
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 229
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Post »

Witajcie,

A ma ktoś taki wynalazek jak panele plastikowe? Ja mam na suficie w kuchni, w łazience dodatkowo jeszcze na ścianach...

Czyszczę wodą z octem. Jest jakiś lepszy pomysł?
Ta maszyna parowa sprawdziłaby się?
Najgorsze sufity :evil:

Faktem jest,że sprzątam systematycznie ale są miejsca, które "odwiedzam" rzadziej np moje półeczki ze szkła z poukładanymi kamieniami, muszlami itp.


----------------
Pozdrawiam
Angelika
Awatar użytkownika
teli
200p
200p
Posty: 284
Od: 17 paź 2008, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze.6b Płock między torami

Post »

Ja od siebie dodam tylko , co do okien , przypadkowo odkryłam , po solidnym wymyciu , w płynach , biorę czystą wodę i myję szyby i docieram do sucha , świecą się wspaniale ..........żadnych płynów do szyb
Carpe Diem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”