Ananas - uprawa i rozmnażanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Więc:
Doniczka taka sama jak ta, w której były moje rozetki, które poległy. Ziemia do palm. Wysokość około 10-12 cm., Co do temperatury i strony okna to mnie zastrzeliłeś. Temperatura „normalna”. Centralne ogrzewanie, które już ma przerwę na czas letni. Okno chyba jest południowe. Rano nie ma słońca, ale potem po południu wali mi prosto w okna. Muszę to jeszcze wybadać dokładnie.
Postaram się wrzucić zdjęcie tej doniczki.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Więc podlewaj raz na tydzień ok 80-100 ml. wody, część na podstawek(ok 20 ml) reszta na ziemię.
pablo1990
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 maja 2007, o 21:31

Moj ananas :)

Post »

a to mój ananas ... ma około 2 lata :D rośnie dość szybko.... ma wielkie liśćie ... takie dłuuuugie
nie moge sie doczekać kiedy zakwitnie.... czy to dość trudny proces? :D podobno nie mozna go zostawiać latem na balkonie...
Obrazek Obrazek Obrazek
pablo1990
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 maja 2007, o 21:31

Post »

aha no i dodam, że też wyhodowałem go z rozety :):)

a tu wiecej info o ananasach :D

http://krokodylowy.webpark.pl/uprawa_ananasow.html
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dobry temat w linku jaki podałeś, nie zostawiałbym ananasa na noc na balkonie (różnica temp.) a co do kwitnienia powinien zakwitnąć i zaowocować w trzecim roku ale to też zależne jest od warunków pielęgnacji. :D :D :D
pablo1990
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 maja 2007, o 21:31

Post »

no ja właśnie popełniałem ten błąd z ananasem w zeszłym roku wystawiając go na balkon :):) ale teraz już będę wiedział ;-) z niecierpliwością czekam na kwiatka heh ;-)
tylko jest problem z nim.... bo te liście juz sie ledwo na parapecie mieszczą :/
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To normalne nic na to nie poradzisz :D :D :D
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Piękny masz ten ananas. Mój po włożeniu do ziemi na razie nie schnie. I to jest dobra nowina. Jest duża szansa, że się przyjmie.
Awatar użytkownika
beholderka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 4 lis 2006, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Kontakt:

Post »

Ja nie ryzykuję ponownie.Próbowałam dwukrotnie i okazało się fiaskiem.ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI I DOBRYCH OWOCÓW Z TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA.Pozdrawiam. :o
beholderka :)
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Próbowałeś/ałaś też metodę, w której najpierw wkładasz rozetę do szklanki z wodą aż wyrosną korzenie?
Awatar użytkownika
beholderka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 4 lis 2006, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Kontakt:

Post »

-Zaczarowany-- Powiem szczerze,że nie.Próbowałam metodę z wsadzeniem do ziemii.Jak mi się rzuci ananas na oczy w sklepie to spróbuję tą metodą.Może dołączę do Was.Dziękuję.Pozdrawiam. :roll:
beholderka :)
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

No to polecam. Wydaje się łatwiejszą metodą. Jak będziesz potrzebować wskazówek to pisz. Chętnie pomogę.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przyznam się że sam tej metody spróbowałem z kolejnym ananasem ale jeszcze sie korzonki nie pojawiły czekam, a w ziemi mój ananas zaczyna ładnie się rozwijać jak wybiją pierwsze liście ponad rozetę zrobię fotki i wrzucę do obejrzenia. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”