Zielone rastharsis

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Sabinko jest masę odmian pokrzywek :wink: Jak moje podrosną to z chęcią się wymienię jeśli oczywiście chcesz :lol: Mam trzy z tym że jedną widziałam już u Ciebie :wink:
Hipcio cudnie kwitnie :lol:
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Coś przekłamane te kolory na fotkach - ale co ja mogę mając do dyspozycji tylko komórkę...?
:roll: Na tych zdjęciach chyba lepiej będzie widać prawdziwy kolor hipka. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnia fotka przedstawia kwiat, który sama rozwinęłam z pąku, który moi rodzice przycięli hipkowi przy rozwijaniu rolety. :lol: W filiżance wyglądał pięknie przez przeszło tydzień! :D
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Asiu, to mnie zmartwiłaś. :( Nie wiem czemu nie wzeszły - mi kiełkują w 100%, a jak tylko komuś wyślę, to robią focha i dają plamę. :evil: A co to znaczy, że nie wyglądają pocieszająco? Kiedy je wysiałaś? Robiłaś tak, jak pisałam? Może wyślij mi je w następnym tygodniu razem z resztą roślinek, może coś poradzę... :roll: A jak nie, to wyślę Ci wyhodowane przez siebie maleństwo. :)
Andziax007 pisze:Sabinko jest masę odmian pokrzywek :wink: Jak moje podrosną to z chęcią się wymienię jeśli oczywiście chcesz :lol: Mam trzy z tym że jedną widziałam już u Ciebie :wink:
Aniu, ja mam w planach zapełnić koleuskami jeszcze jedną taką dużą donicę do pary, więc jestem na nie łasa. :P Obydwie będą zdobiły schody przed drzwiami wejściowymi. :D A hipek dziękuje za pochwały! :D
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Sabinko to super :wink: Ja zaraz wrzucę swoje to sobie zobaczysz jakie mam :lol: I jeśli spodobają Ci się to jak podrosną zrobimy wymianę :lol:
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Moczyłam w wodzie aż było widać, że napęczniały, wysiałam na ziemię, nie przykrywałam glebą, przykryłam fiolią, codziennie wietrzę. Wysialam 3.04, więc niedawno. One już nei wyglądają na takie pełne, świeże tylko tak jakby zmiękły, ale może ja jestem przewrażliwiona?
Obrazek
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Andziax007 pisze:Sabinko to super :wink: Ja zaraz wrzucę swoje to sobie zobaczysz jakie mam :lol: I jeśli spodobają Ci się to jak podrosną zrobimy wymianę :lol:
Świetnie. :D
Leśny Duch pisze:Moczyłam w wodzie aż było widać, że napęczniały, wysiałam na ziemię, nie przykrywałam glebą, przykryłam fiolią, codziennie wietrzę. Wysialam 3.04, więc niedawno. One już nei wyglądają na takie pełne, świeże tylko tak jakby zmiękły, ale może ja jestem przewrażliwiona?
Mają jeszcze czas. :) Tylko czemu nie przykryłaś ich ziemią? :roll: Nie wiem, czy tak można, specjalistką nie jestem, ale nie pamiętam, by którykolwiek z forumowiczów tak robił... Ja bynajmniej. Radzę Ci przykryć je 2 cm warstwą ziemi. I nie zapomnij o doświetlaniu, bo, według mnie - obok wilgotności - to najważniejszy czynnik warunkujący kiełkowanie. Wiem, że jest słoneczna pogoda, ale nasionka Adenium do wzejścia potrzebują ponad 24 stopnie i duużo bezpośredniego światła kilka godzin dziennie... Spróbuj! :)
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Ałaśnie w watku przeczytałam, żeby nie przykrywać ich ziemią. Teraz jednak przeglądam i niektórzy radza przykryc. Skoro Tobie wyrosły po przykryciu, to ja też tak zrobię;) Stoją na południowym oknie, więc słońca im nie brak. Czy jeszcze doświetlać? Cieszę się, że mówisz, iż czas jeszcze mają - jak pisałam mogę być przewrażliwiona:)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Leśny Duch pisze:Ałaśnie w watku przeczytałam, żeby nie przykrywać ich ziemią. Teraz jednak przeglądam i niektórzy radza przykryc. Skoro Tobie wyrosły po przykryciu, to ja też tak zrobię;) Stoją na południowym oknie, więc słońca im nie brak. Czy jeszcze doświetlać? Cieszę się, że mówisz, iż czas jeszcze mają - jak pisałam mogę być przewrażliwiona:)
Coś Ty! :shock: Czytałam kiedyś - tak jak i Ty - z uporem strona po stronie cały wątek, by zgłębić tajemnicę uprawy Adenium :wink: i nie natknęłam się na takie porady nieprzykrywania ziemią. :? Ale skoro tak piszesz... Ja jednak radzę normalnie przykryć i do wieczora trzymać na oknie, a potem kilka godzinek pod lampą niech spędzą i się poopalają. :) Mają miesiąc czasu na skiełkowanie! <pociesza>
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

hm to piszą np. chyba 2 posty pod moim ostatniom postem, chyba na przedostatniej stronie. Ale np. karpek napisał, by przykrywać więc tulę uszka po sobie i przykrywam :lol:
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Sabinko śliczny jest Twój Hipek ::
I mam takie skromne pytanie...co ciekawego skrywasz w tej buteleczce za Hipciem??
Pozdrawiam, Paula
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

rastharsis pisze:
A tak kwitną moje pierwsze fiołeczki od wwwioli :D
Obrazek
Obrazek
Strasznie się z nich cieszę! ;:1
Kolor rzeczywiście bardzo zbliżony :) .

Rozetka ładnie ukształtowana, ale .... ja na Twoim miejscu wyciągnęłabym resztę fiołków z tego pudełka, delikatnie przesuneła go na środek i dosypałabym ziemi z tej stronie. O to chodzi, żeby Ci się nie wykrzywił, żeby liście równo rosły.
Po przekwitnięciu przesadzić.
Z tyłu chyba jest biały, dość duża rozetka, przesadź osobno, bo pewnie niedługo będzie kwitła, jest już duża.
Rozeta powinna być ukszałtowana w miarę symetrycznie, dlatego trzeba czasem przekręcać doniczki, żeby ukształtował się w miarę równo.

U mnie w tej chwili też kwitną te ciemno niebieskie :) , niesety nie wszystkie rozety są prawdłowo ukształtowane i po jakimś czasie tworzy się bałagan.
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Asiu, trzymam mocno kciuki za te nasionka...! :)
zabcia_paula pisze:Sabinko śliczny jest Twój Hipek ::
I mam takie skromne pytanie...co ciekawego skrywasz w tej buteleczce za Hipciem??
Dziękuję! :)
A o którą butelkę pytasz? Bo są dwie różne? ;:225
Obie stoją w pokoju rodziców i są to jakieś likiery, jeden chyba czereśniowy, bo tato pracował wiele lat w Niemczech w sadzie owocowym i na koniec pracy szefowa sprawiła mu wykonany właśnie z drewna czereśniowego widoczny na ostatnich fotkach stojak z butelką. :)
A zawartości butelki po lewej nie znam. :wink: Dopytam rodziców i Ci napiszę. :)
Mój tato w ogóle kolekcjonuje ciekawe butelki z trunkami z całego świata. Barek i dwie półki już pękają w szwach. :D Najgorsze, że niektóre wyglądają tak obiecująco, a tata uparł się, by trzymać je tylko dla ozdoby. ;:216 Butelka z Czech na przykład ma kształt plemnika, a wewnątrz jest waniliowy likier, imitujący męskie nasienie. :mrgreen: Może dla niektórych nieciekawie to brzmi, ale naprawdę zabawnie wygląda. :)
wwwiola pisze:Rozetka ładnie ukształtowana, ale...
Dziękuję za rady. :D Kurcze, tylko ja celowo posadziłam je razem, by kwitły obok siebie - białe z niebieskim. ;:173 Bo za niebieskim fiołeczkiem faktycznie są dwie rozetki białego, ale wydaje mi się, że jeszcze za małe na kwitnienie. Mnie nie przeszkadza ten miszmasz w doniczce. :) Tylko czy nie zaszkodzi jakoś poważnie roślinkom :?:
Aha, o przekręcaniu staram się pamiętać. :wink:
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Fiołek, taka pojedyncza rozeta potrzebuje docelowo przynajmniej 15cm średnicy doniczki, ja sadzę czasami fiołki w takie szerokie jakby misy, 3szt fiołkówe w jednej, te misy mają ponad 30cm średnicy i już w pierwszym roku zaczyna im się robić ciasno. Tak to wygląda:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”