Ogórek - choroby, szkodniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Na opakowaniu kurzego obornika jest przepis jak stosować , jaki stopien rozcieńczenia jest zalecany, przy zastosowaniu go jednak na takie maluszki użyj mniejszą dawkę by nie spalić roślinek, używa się go po kilku dniach po przefermentowaniu, ja przynajmniej tak robiłam ale nigdy nie zasilałam tak mlodych sadzonek.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

normalnie obeznana weteranka z ciebie, w życiu bym nie pomyślała zaprawić podłoże gipsikiem, i juz na pewno bym nigdy nie przelała :heja
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

czwarty dzień ogórki w gruncie i mają się świetnie............ czy to też oznacza żę obrodzą wcześniej :?: jeśli tak to o ile ????????????????????????? wsadziłam je zamiast 15 maja to 15 kwietnia..... trzy sztuki , dwa sałatkowe i jeden krótki, dziś w nocy ma być zimno więc je jeszcze dodatkowo czymś nakryje ;:69 .
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

peneloppe moim zdaniem to stanowczo za wcześnie na ogórki do gruntu , a nawet na stałe do nieogrzewanych namiotów foliowych. Ogórek kocha ciepło i wilgoć jednocześnie. Noce są zimne 7 stopni , a w przyszłym tygodniu zapowiadają niskie temperatury w nocy.

http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm

Nie wiem czy będziesz w stanie je uratowć jeśli wsadziłaś ogórki już na stałe do gruntu.

pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :wink:
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

Obrazek to zdjęcie jednego w dołku okopanego, zakrywam na wieczór podwójną włukniną, ale dziś ma być zimno więc może rzucę na to jakiś koc albo coś.... trzymajcie kciuki............ trochę to męczące ale na parapecie już też marnieją, wybujałe i już nawet wąsy wypuściły, jeszcze ze dwa tyg i zakwitną. zresztą mam ich ze 40 , jak te padną to wsadzę następne- eksperymentować trzeba- szczególnie ze taka łaskawa pogoda dla nas............
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2136
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Ogóras ładny , jak tylko nie wymarznie będzie żył . Towarowo niektórzy sadzą tak wcześnie na polach i jakoś ogóry żyją .

Trzymam kciuki , kozula
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

ogóry wciąż się trzymają- czy ktoś zna prognozę długoterminową- na najbliższe dwa tyg?? te przykrywaie jest troche męczace :D
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

peneloppe pisze:ogóry wciąż się trzymają- czy ktoś zna prognozę długoterminową- na najbliższe dwa tyg?? te przykrywaie jest troche męczace :D

Podałam w poprzedniej odpowiedzi link dla pogody 16 dniowej
Wkleję raz jeszcze.


http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm

Nadal podziwiam Cię za ogórki od pierwszej połowy kwietnia w gruncie :D

pozdrawiam :wink:
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

http://www.twojapogoda.pl/encyklopedia/ ... zonowa.htm a to na cały sezon- czyżby susze i upalne lato- a od września zimno :shock: grrryyyyy nie tak miało być ale za to maj cieplutki ;)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Penelopo, ta prognoza na sezon , przypomina mi pogodę z ub. roku , a zwłaszcza zimny i paskudny wrzesień. A w ogóle gdzie tam jest zaznaczone, że to dotyczy 2009-tego roku?
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2812
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

dzisiejsza noc jeszcze miała być zimna - z tego co pamiętam potem miało być już cieplej w nocy...
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

MagdaMisia pisze:dzisiejsza noc jeszcze miała być zimna - z tego co pamiętam potem miało być już cieplej w nocy...
To zależy w jakim rejonie Polski :wink: bo u mnie na południu do piątku mają być zimne noce.

pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Ogórki w pierścieniach

Post »

Mam pytanie; jakiej wielkości powinne mieć pierścienie, w których wysadza się ogórki pod folią, chodzi mi o wysokość i średnicę?
wodnik
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”