Altanka - adaptacja kiosku RUCHu -

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5152
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Pozwoliłem sobie zamieścić cytat z przeróbki altanki tutaj:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=98
Bo jestem pełen podziwu :D
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
reebuus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 23 maja 2008, o 01:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ale tu rozgorzało :D. Już niedługo obiecuje zamieścić zdjęcia. Póki co muszę się pochwalić, że kiosk-altanka stoi cała i ma się dobrze. Muszę jedynie ją wyremontować trochę. Na razie pomalowałem z zewnątrz, uszczelniłem dach, w środku rozebrałem sufit i zrobiłem nowy, zasłoniłem szyby pilśnią.

Ważne informacje:
- Kiosk przyjechał na lawecie dla samochodów osobowych! 100 zł
- Kiosk był pusty w środku (bez pulpitów, których zresztą nie miałem w zestawie i dobrze) 500 zł
- Nosił ją dźwig (18 t) za pomocą pasów przytwierdzonych nad kioskiem do belki 200 zł
- nabytek postawiłem na betonowych bloczkach, wypoziomowanych wprost na miękkiej gliniastej ziemi
- Kiosk można podnieść z jednej strony dobrym podnośnikiem do większych aut (zębatkowy), waży mniej niż 1,5 t
- Jak na kiosk ma dużo miejsca w środku. Na narzędzia i żeby się schować przed deszczem czy palącym słońcem super. Mam wstawiony stół i krzesła, graty i wciąż jest luźno.

W tym roku w planie zadaszenie z przodu z werandą, nie mogę się doczekać. Oczywiście zamieszczę zdjęcia przed i po adaptacji dla podkreślenia efektu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7436
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

Reebuusie, chciałabym się upewnić, czy mimo tego iż postawiłeś kiosk na bloczkach bezpośrednio na glinie,
czy zauważyłeś, że coś się zmieniło w poziomie postawionego kiosku, czy wszystko jest w porządku i nie ma żadnych przechyłów :?:

Bo ja też chyba właśnie postawię bezpośrednio bloczki na gliniaste podłoże, tylko chciałam sie upewnić, że nic sie nie będzie dziać :?
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Post »

Jolu mozesz dla pewnisci pod każdy z bloczkow podlozyc plytke chodnikowa, bedzie szersze pole podstawy. Pozdrawiam EWA
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7436
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

Też o tym myślałam, taka glina jest dość stabilna,
ja to się tylko obawiam tej potwornej ilości nornic, która przekopuje mi działkę wzdłuż i wszerz :twisted:
reebuus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 23 maja 2008, o 01:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak, poziom mam utrzymany, na długość i szerokość. Ciekawe jak to będzie wyglądało po zimie. Ponadto wszyscy mi mówili, że po zimie zapadnie się wszystko w ziemie, ale ja w to nie wierze.
Licząc, że kiosk waży max 1,5 t a bloczków jest np. 6, to na jeden przypada 250 kg.
Nie ma się czego bać. Zanim zaczniesz działać na pewno zdam jeszcze sprawozdanie po zimie bo na razie się tam nie pokazuje. Rozplanuj sobie wszystko na spokojnie w między czasie 8). Pozdrawiam
TAD
100p
100p
Posty: 121
Od: 5 lis 2008, o 21:27
Lokalizacja: GDYNIA

Post »

'Reebuus' , a co zrobisz jak okoliczni mieszkańcy zaczną ustawiać się w kolejce po gazety ?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7436
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

No i mam kiosk na działce :!: :) , w poniedziałek na niej stanął i bardzo się cieszyłam. :D ,
Mina mi zrzedła :( jak pojechałam wczoraj i zobaczyłam, że już do niego ktoś zaglądnął :( :evil:

tak po prawdzie to byłam prawie w szoku

Na razie wygląda nieciekawie - jak kiosk , ale po odnowieniu planuje go obsadzić pnączami wszelakimi :) Obrazek
TAD
100p
100p
Posty: 121
Od: 5 lis 2008, o 21:27
Lokalizacja: GDYNIA

Post »

Mówiłem , że ktoś przyjdzie !
Jak nie po gazety , to po papierosy.

- Jest to zarazem ostrzeżenie ! Miejscowe 'buraki' jeszcze nie raz tam przyjdą...
... gdy człowiek kładzie się do snu , morze budzi się do życia !
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Może postawić tabliczkę że nie ma prasy i papierosów :)
TAD
100p
100p
Posty: 121
Od: 5 lis 2008, o 21:27
Lokalizacja: GDYNIA

Post »

Najpierw godziny otwarcia .
... gdy człowiek kładzie się do snu , morze budzi się do życia !
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7436
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

Mam jednak nadzieję, że to była wizyta jednorazowa, w sumie nic nie zginęło, tylko bałagan został zrobiony. Tak po prawdzie( odpukuję, aby nie zapeszyć), nigdy nic mi nie zginęło na działce.

Co do kiosku. Oczywiście, że zostanie odnowiony, najważniejsze, że dach jest chyba w porządku,
w środku nie ma zapachu pleśni, podłoga się nie rozlatuje, nie likwidowałam półek, i jak na razie jest okey. :)
Chwalić też za dużo nie będę, bo licho nie śpi :wink:
TAD
100p
100p
Posty: 121
Od: 5 lis 2008, o 21:27
Lokalizacja: GDYNIA

Post »

Nigdy nic nie zginęło ,bo nie było co konkretnego do wzięcia.
Jak będzie 'budka wyposażona' ,to zawsze coś się znajdzie , co się przyda .
... gdy człowiek kładzie się do snu , morze budzi się do życia !
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”