Niecierpek (Impatiens walleriana)wysiew,uprawa. Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
nero
50p
50p
Posty: 84
Od: 23 lip 2008, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witam przyznam szczerze że kwiaty nie są moją mocną stroną pierwszy raz od początku tzn. od zakupu sadzonek zajmuje się tą dziedziną .Dzisiaj kupiłem niecierpki różnokolorowe wysadziłem do większych donic i teraz mam dylemat czy mogę już wystawić je na dwór czy poczekać pytanie też dotyczy fuksji ,pelargonii, :oops:
pozdrawiam Krzysiek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Możesz wystawić jak najbardziej , tylko radze wszystkie rośliny (nawet te, które potem będą na słońcu) ustawić po posadzeniu w lekkim cieniu na jakiś tydzień, aby się przyjęły i zaaklimatyzowały :)
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moje już od dwóch tygodni nocują na balkonie. Ale przez pierwszych kilka dni wystawiałam je tylko na dzień, żeby nie przeżyły szoku termicznego. Latanie z doniczkami jest trochę męczące ale w końcu robimy to dla kwiatków :) Na wszelki wypadek codziennie sprawdzam prognozę na noc- jeśli będą przymrozki to załaduję z powrotem do chałupy ;)
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Post »

Witam :D
W tym roku zdecydowałam się na odważne połączenie surfinii z niecierpkami, ponieważ surfinie fajnie zdobią balkon i co roku na nim królują a niecierpki będą znakomicie cieszyły oko, gdy spojrzę na nie przez okno w kuchni...efekt przerasta moje oczekiwania...będzie jeszcze fajniej, gdy wszystko się rozrośnie :D :D :D
Obrazek Obrazek
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No właśnie, twoje są śliczne i krzaczaste :)

A moje takie dziwne badyle.... Co prawda moje to niecierpki balsamina, ale chyba nie powinny tak wyglądać :cry: Niektóre mają ze 20cm wysokości! I tylko liście na górze a reszta to taki badylek :?
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

jakie piękne niecierpki! marze by z moich siewek takie wyrosły
!
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Onka, a kiedy wysiewałaś swoje? One naprawdę szybko rosną.
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

moje niecierpki wyglądają teraz tak, powiedzcie prosze kiedy moge je wsadzić do gruntu, czy jeszcze są za malutkie? Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Toż one już duże :)

Ja bym zahartowała i wsadzała ale mnie zawsze ręce świerzbią ;) Może niech ktoś bardziej obeznany się wypowie :)
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

czy hartowanie polega na kilkugodzinnym wystawianiu na dwór?
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tak, w ciągu dnia na parę godzin na dwór (jak jest ciepło) a potem z powrotem do domku, po paru dniach możesz już zostawić na noc.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Pokazane na zdjęciu wyżej jeszcze są za małe na wysadzenie. Swoje wysiane z końcem lutego najpierw popikowałam do wielodoniczek, potem rozsadziłam do małych doniczek, gdzie w ciągu trzech tygodni dość szybko urosły i wypuściły boczne pędy.Były w tym czasie na oknie garażu od strony południowej (w tym czasie jeszcze groziły przymrozki) zacieniowane w dzień ażurową przesłonka z listewek, by słońce zbytnio nie paliło.
Teraz możesz je już wystawić na powietrze w półcieniste, osłonięte miejsce i przesadzić jak z dziurek w doniczkach będzie widać korzonki.Ja przesadzałam do skrzynek ( w poniedziałek) kiedy pojawiły sie pączki.Wczoraj rozwinęły się trzy kwiatki :) , miały być różowe i są, ale mają taki trochę 'odpustowy' kolor :? , nie wiem może nie wszystkie będą miały ten sam odcień różu, to nie była mieszanka kolorów- tylko napisane było - różowe.Różnią się też wyglądem liści , jedne maja ciemniejsze, inne jaśniejsze, jedne maja plamki od spodu, inne nie, więc pewnie trochę będa się różniły.
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź postaram się tak zrobić jak mi radzisz :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”