Mój ogród - steresa

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Zakwitły kolejne tulipany,żonkile i hiacynty.Nie wiem czy to z powodu suszy ale tulipany w tym roku kwitną znacznie gorzej niż w poprzednich latach,Część z nich nie ma pąków ,a niektóre po zakwitnięciu wygladają tak jak na pierwszym zdjęciu.Nie wiem czy to jest jakaś choroba,czy sprawiły to przymrozki kiedy tulipany miały wykształcone już pąki.

Obrazek

moje nowe tulipany i żonkile

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zakwitła również taka oto roślina nie znam nazwy.Musiała chyba być w jakiejś mieszance bo ja sama jej nie wsiewałam.
Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Tereniu! Piękne i kolorowe kwiaty - jak zwykle zresztą u Ciebie:)
Bardzo mi przykro że chorują Ci tulipany. Nie potrafię Ci doradzić w tym względzie ale mam nadzieję że to tylko przymrozek!!!
Awatar użytkownika
gulek
200p
200p
Posty: 311
Od: 16 mar 2008, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bardzo ładnie jest u Ciebie, mnóstwo kolorów.
Ja tez mam wiele kamieni, musze je jakoś wykorzystać bo leż juz drugi rok i tylko miejsce zawalają
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Dzisiaj wsadziłam kupione w ostatnich dniach lilie i dalie.Wszystkie rośliny udało mi się kupić za połowę ceny.Nie mam zbyt dużego doświadczenia w uprawie dalii i mam nadzieję ,że nie zawcześnie je wsadziłam.Ale zaczęły mi już wyrastać i uznałam ,że tak będzie lepiej.Jak nie będzie już przymrozków to może nic im się nie stanie.
Oto moje zakupy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Dzisiaj zrobiłam zdjęcia kolejnym tulipanom,żonkilom,narcyzom.Wysoka temperatura sprawia ,że przekwitają one bardzo szybko dlatego zdjęcia staram się robić na bieżąco.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Dzięki Mario i Grzegorzu za odwiedziny w moim ogrodzie.
U mnie jest coraz bardziej kolorowo i coraz bardziej sucho.
A oto kolejne tulipany,które właśnie zakwitły.Mam ich bardzo dużo.W ubiegłym roku kupiłam mnóstwo na wyprzedaży w Auchan i ku mojemu ździwieniu większość wyrosła pomimo bardzo późnego sadzenia.Część tylko zwłasza tych które kwitły jako pierwsze miało chyba przemrożone pąki lub złapały jakaś chorobę bo kwiaty miały brązowe końcówki
Oto moje tulipany.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
nigella
1000p
1000p
Posty: 1016
Od: 1 kwie 2009, o 23:36
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Teresko! Czyś Ty oszalała? Tyle dalii??? Wiem coś o tym- szybki efekt- duuużo wykopywania jesienią.
Ale i tak najlepiej przechowują się zimą jako kłącza.
Witaj, wiem, gdzie Rumia- bywałam tam dawno, dawno temu. Ciekawie urządziłaś skarpę. Też mam kawałek do zagospodarowania, ale moja w cieniu.
Pozdrawiam, nigella
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Nigello dzięki za odwiedziny w moim ogrodzie.No może i przesadziłam w tym roku z daliami,ale tak naprawdę nie mam pewności,że wszystkie wyrosną.Doszłam do wniosku ,że ładnie będą uzupełniały niektóre zakątki ogrodu zwłaszcza te pod płotem.Wszystkie dalie kupiłam na wyprzedaży po 1,5 zł więc całkowity koszt nie był aż tak duży.Jeżeli będą kwitły tak jak w ubiegłym roku to powinno byc kolorowo aż do późnej jesieni.W latach wcześniejszych broniłam się przed zakupem dali raz ze względu na zapach za którym nie przepadam ,a dwa z powodu braku miejsca na ich przechowywanie. W ubiegłym roku po raz pierwszy wsadziłam je w moim ogrodzie dlatego,że kupiłam je w komplecie z innymi roślinami i żal mi było wyrzucać.Kwitły bardzo pięknie zwłaszcza takie różowe.Chyba na poprzednich stronach powinny być zdjęcia.W tym roku kupiłam więcej i nawej jeżeli nie przetrwają zimy to trudno.W tym roku znacznie mniej wsadziłam mieczyków ponieważ w ubiegłym roku deszcze lipcowe i sierpniowe sprawiły ,że nie prezentowały się one najlepiej.Polecam wszystkim zakup cebulowych na wyprzedażach.Ja w ubiegłym roku kupiłam ich bardzo dużo i teraz w każdy kolejny dzień zakwitają nowe.Pomimo bardzo późnego sadzenia tuż przed pierwszymi przymrozkami wyrosły wszystkie.Te pierwsze trochę odchorowały przymrozki wiosenne ale te które obecnie kwitną są piękne.Na bieżąco dołączam zdjęcia kolejnych roślin.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Zakupy naprawde kosmiczne!!!

Ja też u siebie w ogrodniczym widziałam takie lilie w woreczkach powyrastane że aż pozakręcane.Ale czy z takiego pędu dzikiego coś by wyrosło? No i jak to wkopywać? Nie kupiłam,bo nawet przecenione nie były :(
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Witaj Lamio.Ja swoje lilie już wsadziłam i ładnie mi rosną.W ubiegłym roku wsadzałam też kilka wyrośniętych i rosły również dobrze.Te wyrośnięte kwitły dużo wcześniej od tych niewyrośniętych.Nie wykopywałam ich na zimę i widzę ,że również w tym roku wyszły z ziemi.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Tereniu! Ja w tym roku posadziłam również kilkanaście lilii. I tak samo jak Ty zauważyłam że te wyrośnięte wyszły na powierzchnię ziemi dużo wcześniej niż pozostałe. Niektórych jeszcze wcale nie widać. Na razie wykiełkowało dopiero osiem cebul. Ale się nie przejmuję bo co tydzień pojawiają się następne :lol:
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Witaj Mario i dzięki za odwiedziny.Dzisiaj Julek już śpi więc za chwilę zajrzę do Ciebie .Ostatnie moje odwiedziny na forum ograniczją się najczęściej do wrzucania zdjęć i jak zostanie odrobina czasu to zwiedzania ogrodów innych.Teraz mam gorący okres córka właśnie zdaje maturę,a do komputera mogę usiąść najczęściej bardzo późno kiedy Julek już śpi.Dzisiaj na skarpie zauważyłam coś bardzo dziwnego jest tego dość dużo.Nie wiem co to jest wygląda jak jakiś grzyb,jak się tego pozbyć?
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Tulipany w dalszym ciągu królują na skarpie.Zakwitają kolejne a wygladają tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”