Podkaszarka,jaką kupić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Suugi81
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 17 mar 2009, o 08:19
Lokalizacja: Tomaszów L.

Post »

Ja poleciłbym kosę Texas z silnikiem 1.8. Mam już ją trzy sezony i żadnych problemów. Dodam że kosa ma u mnie co robić:-). Przy kupnie zastanawiałem się nad shtilem, ale odpowiednik tego silnika kosztował grubo ponad dwa razy tyle.
Awatar użytkownika
slawek73
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 12 mar 2009, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Też posiadam kosę Einhell - "Spear & Jackson" , i jestem jak na razie bardzo zadowolony , a mam co kosić bo ok.25arów trawy.Myślę że nie musi to być od razu sprzęt z najwyższej półki cenowej , wystarczy poszanować,dawać wytchnąć żeby sprzętu nie "zagotować" i nie piłować na najwyższych obrotach przez długi czas.
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dokładnie bo każdy sprzęt można zajeździć. Po prostu trzeba podchodzić z głową :)
Manfret
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 maja 2009, o 09:13

Post »

Czy ktoś mógłby mi doradzić, mam do koszenia działkę o powierzchni 1 ha z różnymi trawami, chwastami, małymi drzewkami, malinami itp. wszystko na nierównej powierzchni.
Zastanawiam się między:
- Victus BC 43 Moc: 1,7KM
- Stiga BJ 335 D Moc: 1,4KM
- Al-Ko BC 4535 Moc: 1,7KM
- NAC CG 430 N Moc: 1,7KM
która z tych kos spalinowych nadaje się do takiej pracy i nie okaże się że będę musiał to robić ręcznie
:)
MUTRA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 maja 2008, o 12:07
Kontakt:

Post »

Na 1 ha powierzchni potrzebujesz znacznie mocniejszej kosy.wypadałoby mieć co najmniej 2,5 KM tym bardziej jeżeli masz na tym terenie zarośla.
Manfret
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 maja 2009, o 09:13

Post »

2,5 KM za 800 zł może ktoś ma jakieś propozycje? Coś sprawdzonego i taniego.
Suugi81
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 17 mar 2009, o 08:19
Lokalizacja: Tomaszów L.

Post »

Sprawdź Texas 2.2 ile kosztuje. Na pewno da rade. Wcześniej pisałem że mam texas 1.8 ale się pomyliłem. Moja ma 2.2 kobyłki. Jak się zdecydujesz zwróć uwagę na głowicę- musi być zabudowana, aby nie nawijała ci się trawa między głowicą a "rurką"(nie wiem jak to się fachowo nazywa).
adash
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 maja 2009, o 23:37

Wykaszarka czy Podkaszarka

Post »

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem podkaszarki/wykaszarki/kosy. Co moglibyście mi polecić. Chodzi mi głownie o cięcie trawy na nierównościach, pod płotem, pod krzaczkami (chociaż planuje wyłożyć korę). W sumie około ~100-150m2.

Czy miał ktoś z takim sprzętem do czynienia? Czy może lepiej kupić elektryczną podkaszarkę ~100 zł ?
Bo wydaję mi się, że w kosę nie warto inwestować, ponieważ planuję również zakup pożadnej spalinowej kosiary
:twisted:
kapjot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 maja 2009, o 19:59

Post »

witam serdecznie.
nie pomogę w sprawie decyzji odnośnie kos bo sam taką decyzję muszę podjąc - i trochę jestem w kropce.
przekopałem w necie co mogłem i jako kompletny laik wciąż jestem niezdecydowany.
mam teren zachwaszczony (w przyszłości to się będzie nazywało - ogród :shock: ), z mała skarpą, trzciną, której nie sposób wyciąc normalnie i kilkoma pagórkami-w sumie ok. 3000m kw.
największą chrapkę mam na oleo mac sparta 42 (ok.1550zł), ale wciąż szukam czegoś tańszego - co sądzicie o victusie? BC 43 (ok. 900zł...), ma chyba 2,2 KM (nie przesadzam z tą mocą?). przedstawiciel oleo maca mówił mi, że victus to praktycznie to samo co oleo mac - tyle, że nie płaci się za nazwę...nie ufam mu do końca...
może wystarczy mi 1,2KM -1,5KM? co mi da, że będę miał 2,2KM?
podpowiedzcie proszę co by tu zrobic - kompletnie nie mam z kim o tym pogadac.

ups. sorki. victus bc 43 ma chyba 1,7KM.
to ja widziałem chyba victusa BC 45 (jak byk miał 2,2KM)- możliwe to? jest taki? może to nowosc.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6516
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Kapjot, a czytałeś to:
- Co wybrać - kosiarka na duży trawnik

3.000 metrów to sporo koszenia. Zapewniam cię, że koszenie takiego areału ręcznym narzędziem nie należy do przyjemności. Tzn. pierwszy raz to jeszcze jeszcze, ale kosić trzeba raz na tydzień, raz na dwa tygodnie, po kolejnym koszeniu ręce ci opadną / odpadną...

Proponuję ci jednak kupno kosiarki na kółkach, niech to ona jeździ, a nie żebyś się zajeździł ty :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Manfret
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 maja 2009, o 09:13

Post »

Witam
Po długich poszukiwaniach, grzebaniu w stosie informacji i dodaniu wspólnika do zakupu kosy wybór pad na Oleo Mac Sparta 42 2,2 KM, po pierwszych próbach tylko strzępy leciały z traw aż boję się, co będzie jak założę tarczę tylko wióry zostaną z drzewek i malin :)
długi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 cze 2009, o 09:57
Lokalizacja: Michałowice,Mazowsze.

Kosy,podkaszarki,wykaszarki.

Post »

Witam.Przed zakupem kosy spalinowej warto sobie odpowiedzieć na pytanie:jak często będę ją wkorzystywał, na jaki obszar i do czego będzie nam służyła?Jeżeli będziemy ją wykorzystywać raz, dwa razy do roku to może lepiej wpożyczyć.Odpada nam dużo kłopotów,jeśli częściej możemy pomślec o zakupie.Przy pomocy kosy możemy kosić trawę,zdrewniałe części roślin,prześwietlać drzewa,formować i strzyc żywopłoty.Trzeba pamiętać,że zwykła kosiarka na kołach jest mniej męcząca niz najlepsza kosa spalinowa.Wykaszarkę stosujemy tam gdzie nie możemy wjechać zwykłą kosiarką.By ochronić młode drzewka przed ścięciem wsadzałem na nie kawałek rurki PCV przeciętej wzdłuż by mogła się "rozciągać" na szerokość.Pozdrawiam.
oskare
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 cze 2009, o 11:15
Lokalizacja: Krakow

Prosze o pomoc Husqvarna czy stihl PODKASZARKA

Post »

Dzien dobry, mam takie jedno pytanie. Proboje sie zdecydowac na zakup podkaszarki do 800 zl na mala dzialke gdzie nie ma duzo chwastu ani krzew. Wybralem sobie dwia modele: Husqvarna 128C i Stihl FS38. I wlasnie potrzebuje doradzic. Roznica ceny okolo 150zl. Z gory dziekuje. /OSKAR/
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”