Ile gnojówki ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robaczek
200p
200p
Posty: 279
Od: 19 kwie 2008, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Ile gnojówki ?

Post »

Ile roztworu gnojówki z pokrzyw lejecie pod jedną różę. Konewkę, pół?

Pozdrawiam Agnieszka
Marekk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 7 wrz 2008, o 11:31
Lokalizacja: Nowa Sól - Zielona Góra

Post »

Na 10 l konewkę 1 litr gnojówki takie są zalecenia bardziej doświadczonych forumowiczów, ja osobiście daję właśnie takie proporcje i moje róże szaleją widac po liściach i samych pąkach, piękna barwa i jędrność no i wigor, nie sądziłem, że ten wywar ma takie dobroczynne działanie, a efekty są tak szybko widoczne. Jak to dobrze nazwała Hanka55 to ambrozja dla róż, zgadzam się w 100% i polecam, na mojej działce już zabrakło pokrzyw, nawet podbieram sąsiadowi, a co roku był to poważny problem gdyż traktowane były jako chwasty i roślinne szkodniki, (całe życie człowiek sie uczy, a ... no cóż...), a w połączeniu z obornikiem raj na ziemi dla krzaków :lol: :twisted:
Awatar użytkownika
robaczek
200p
200p
Posty: 279
Od: 19 kwie 2008, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post »

To wiem. Chodzi mi czy całą konewkę czy może tylko pół tej ambrozji wlewasz pod jeden krzak?

Pozdrawiam Agnieszka
Marekk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 7 wrz 2008, o 11:31
Lokalizacja: Nowa Sól - Zielona Góra

Post »

To zależy czy te róże to młode krzaki czy juz kilkuletnie. Należy pamiętać, że młodziutki krzak ma także młodziutkie korzonki i łatwo je spalić ( takie podlewam 1/2 l gnojówki na 10l wody) , a jeśli chodzi jaką ilość to powiem tak, młode około litra pod krzaczek do dołka, a dorosłe róże to nawet i 3 l na jeden krzak raz w tygodniu :P pozdrawiam
Awatar użytkownika
robaczek
200p
200p
Posty: 279
Od: 19 kwie 2008, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post »

Dzięki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”