Grusza - choroby i szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Zablokowany
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7797
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Aro, mam dokładnie taki sam problem; Bonkreta posadz. 1 kwietnia tego roku, obsychają jej listki, zero nowych przyrostów, wygląda na to, że sie nie przyjmie. Jak wypuściła te listki gdzieś w połowie kwietnia, (widocznie na tyle jej sił starczyło) tak tkwią powoli obsychając. Mam zdjęcie, ale mi się fotosik buntuje. U ciebie jest chociaż troszkę przyrostu a u mnie kompletnie nic-zero,
Poczekamy, może ktoś wyda wyrok: klapa - wyrzucić, lub jeszcze poczekać!
aro
50p
50p
Posty: 97
Od: 6 mar 2009, o 20:49
Lokalizacja: sosnowiec

Post »

Poczekaj nie wyrzucaj Ja mam odmiane bera hardy posadziłem ją na jesień Te drzewa są silne myśle że wyjdą z tego Dowiem się co to jest i dam ci znać na razie pozdrawiam
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7797
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Obrazek
udało mi się dołączyć zdjęcie, czy to jakaś choroba, czy zwyczajnie grusza się nie przyjęła i powoli usycha
aro
50p
50p
Posty: 97
Od: 6 mar 2009, o 20:49
Lokalizacja: sosnowiec

Post »

To raczej choroba trudno określić co to może być Dziś wykonałem oprysk swojej gruszy Miedzianem zobaczymy czy coś to zmieni teraz trzeba czekac Przyszło mi teraz do głowy czy przypadkiem nie stosowałeś jakiegoś nawozu pod drzewko?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7797
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Do wykopanego dołka wrzuciłam łopatę podłoża pieczarkowego, przesiekałam łopatą i przemieszałam, to przysypałam ziemią wybraną z dołka i dopiero na tę ziemię posadziłam drzewko, tak by korzenie gruszy nie dotykały bezpośrednio tej mieszanki. Oprócz gruszy w tym samym dniu i w ten sam sposób sadziłam też wiśnię Pandy i węgierkę Tolar, obydwa pozostałe drzewka mają się świetnie i mają już spore przyrosty. Czekam cierpliwie co się z nią stanie, oprysk miedzianem robiłam w I połowie kwietnia na wszystkich owocowych drzewkach, tę gruszę jak i pozostałe nowe nabytki też oczywiście prysnęłam.
Tylko ta grusza taka jakas niewydarzona!
renatunka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 13 lip 2008, o 15:32

Post »

Witam!!
Mam problem z moją gruszą. Teraz gdy wykształciły sie już owoce, ogonki które je utrzymują więdną i caly owoc opada. Owoce sa dobre nienaruszone tylko te ogonki. Boję się że zanim wyrosną i dojrzeją nic na drzewie nie zostanie. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4297
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Wszystkie?
Znaczna część pada ofiarą fizjologicznego okresu nazywanego 'czerwcowym opadaniem zawiązków'.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
renatunka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 13 lip 2008, o 15:32

Post »

Wszystkie nie ale tak mi sie ich dużo wydaje.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4297
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Może jakieś zdjęcia?...
Jak się zapędziły i zamierzają opaść, to ich nie powstrzymasz; zwykle teraz wyraźnie rozróżniają się te, które opadną a reszta zostanie. Pomijając jakieś nadzwyczajne powody fizjologiczne część zostanie(nie pamiętam procentowo, ale chyba nawet 2/3 może spaść) nastpna przyczyna problemu to atak owocnicy a potem owocówki.
Ja mam papierówkę, którą mocno jakieś mysiory podgryzły, że ledwie stoi a liście takie na pół gwizdka- ale zawiązków z tego powodu nie zrzuca.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
renatunka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 13 lip 2008, o 15:32

Post »

Dodaje kilka zdjęć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
cx

Post »

Witam.
Renatunko ,to niestety,efekt żerowania -Miodówki gruszowej.Niestety bo to trudny szkodnik do zwalczania a i pierwsze zabiegi wykonujemy już w okresie bezlistnym.
Teraz można ewentualnie ograniczyć rozwój szkodnika,aby coś się dojrzało..
Actara,Dimilin,Rimon,zabieg powtórzyć po 7-10 dniach.
Pozdrawiam.
kanna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 kwie 2008, o 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Gąsienice w pajęczynie?

Post »

Na mojej gruszy jest jakby gęsta, lepka pajeczyna a w niej zielone gąsienice - tak z pół cm kazda. W tych pajęczynach sa tez takie brązowe paprochy, jakby odchody (?) tych gasienic.
Co z tym zrobić?
Jak można taką podłą być i miec tak ładny biust
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4297
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”