Pachira (Pachira aquatica) - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nawóz granulowany jest wolnodziałający i przeważnie jest go niewiele w już gotowej ziemi, dałbym nawozu mineralnego płynnego by zasilić roślinę, pachira to żarłok. :wink:
wojteksko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 maja 2009, o 21:28

Post »

Czyli co, nawóz w płynie do roślin zielonych w standardowej proporcji czy ciut mocniejszy? I raz na dwa tygodnie czy przy każdym podlewaniu proponujesz? Boję się ją przenawozić...
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Normalna dawka co drugi tydzień. :wink:
wojteksko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 maja 2009, o 21:28

Post »

Dzięki, dzisiaj dostanie jedzonka i zobaczymy. Dziś planuję ją ustawić na podstawku z mokrym keramzytem- zraszać pomimo to czy zaprzestać? Wilgotność w pomieszczeniu, w którym stoi to ~45%.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zraszać wilgotność powinna być na poziomie minimum70%.
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Post »

Witam,
Jestem szczęśliwa posiadaczka pachiry od roku. Stoi w bardzo dobrze oświetlonym pokoju (okna z 3 stron świata), przesadziłam ją dopiero po kilku miesiącach od momentu "dostania" jej, do ziemi uniwersalnej do kwiatów zielonych czy coś takiego i do doniczki o rozmiar wiekszej niż poprzednia. Rosła pieknie. Na warkoczu wypuszczał takie jakby dzikie pęde, które delikatnie odcinałam. Podlewam ja tak jak pisze na wszystkich mądrych stronach na ten temat. Zasilam w tej chwili raz w tygodniu. A mimo wszystko zaczęły je brązowiec liście!!
Poniżej zdjęcie (niespecjalnie udane), ale może coś zobaczycie, żeby poradzić co jej zrobić:
Obrazek
Obrazek
Bardzo prosze o pomoc, bo szkoda mi jej strasznie ;:96
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Donica jest ceramiczna tak? zakładam że powierzchnia ziemi przesycha a dalej jest bagno bo ceramika nie pozwala tak szybko przeschnąć ziemi jak plastikowa doniczka a co za tym idzie ma za dużo wody stąd plamy na liściach. :wink:
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Post »

Czarodzieju... zbawco kwiatów :lol:
Bardzo dziękuję za radę! W takim razie na pewno będe ostrożniej podlewać, albo jakoś sprawdzać, czy na dnie nie bagienka, bo raczej nie zrezygnuję z ceramicznej donicy, gdyż bardzo nie lubię plastiku.
Czy ewentualnie powinnam jej wymienić donicę na większą? A jeżeli tak, to jaka ziemię zastosować ?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie musisz jej dawać większej doniczki ta jest dobra poza tym bardzo dobrym rozwiązaniem jest sadzenie w plastik i razem z doniczka wstawienie w taka ceramiczna i zamaskowanie że jest to doniczka w doniczce. :wink:
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Post »

No wiem, ale wiesz jakie potrafią być baby... Przeprowadziłam sie do nowego domku, to wszystko chce tak mieć jak sobie wymarzyłam. Wtedy łatwo jest przedobrzyć nawet z doniczkami. Nie wiem czemu, ale wszystkie kwiatki jak tylko mozna to przesadzam do ceramiki....
;:31
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
Madeleine
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 kwie 2009, o 22:40
Lokalizacja: spod czeskiej granicy

Post »

Dostałam własnie pachirę. Obrazek
Czy tylko mi się tak wydaje, czy taka mała doniczka to zbrodnia? Powinnam ją przesadzić? Jeśli tak- to do jak dużej doniczki. Jak bardzo podlewać to hmm...drzewo?
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Post »

Pozwolę sobie odpowiedzieć :D
Wpisz w wyszukiwarce na Forum "pachira" i tam znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania i dobre rady także.
A ja mogę dodac od siebie, że pachira nie ma bardzo dużego systemu korzeniowego co zaobserowowałam przy przesadzaniu swojej, więc wydaje mi sie, że ta doniczka jest jeszcze dobra. Poza tym zobacz sobie co na moje pytania powyżej odpowiedział Czarodziej...
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
izaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 22 maja 2008, o 20:43
Lokalizacja: Łódź

Pachira i ardisia

Post »

Witajcie.
Mam problem z dwiema roślinami: pachirą i ardisią crenatą. Pachirze rdzewieją a potem opadają liście. Po lekturze forum doszłam do wniosku, że jest to spowodowane niedostatkiem słońca i przestawiłam roślinę w bardziej nasłonecznione miejsce, ale problem nie przeszedł.
Ardisia też ma jakieś dziwne zmiany na liściach, czerwonawe. Przy okazji wklejam też zdjęcie nowych pędów, które wyrastają ardisii z pnia - czy coś powinnam z nimi zrobić?
Będę wdzięczna za radę :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”