Pomidorki koktajlowe - 1cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
krotkasto
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 cze 2009, o 17:38

Post »

Obrazek Obrazek

Może na tym zdjęciu będzie lepiej widać plamy na liściach pomidorów.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Na pierwszym zdjęciu (po powiększeniu) nie wiem czy to nie bakteryjna plamistość pomidora.
Poczekaj do wieczora na Anie (kozule) z pewnością postawi prawidłową diagnozę.

pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Pomóżcie proszę moim pomidorom :( Zasychają im grona kwiatowe i mają jakieś plamy na łodygach. Liście niektóre zwijają się do środka i usychają :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

Krotkasto- u mnie identycznie to wyglądało- jak skórę ściągnąć........
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2158
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

krotkasto pisze:Obrazek Obrazek

Może na tym zdjęciu będzie lepiej widać plamy na liściach pomidorów.
Na pierwszym zdjęciu rzeczywiście coś jest , specjalnie dobrze tych plam nie widać , wydaje mi się to bardziej podobne do septoriozy niż bakteryjnej plamistości , bakteria byłaby już wyżej . Objawy chorobowe są bardzo podobne , ale bakteriozy atakuja również owoce , septorioza tylko liście , pędy szypułki . Owców chyba jeszcze nie ma , więc trudna sprawa . Jeśli to septorioza zadziała tu Amistar , Dithane , Penncozeb .
Przy bakteriozach , zawsze jest zalecenie usuwanie porażonych roślin .

Pozdrowienia , kozula .
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2158
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

katrina26 pisze:Pomóżcie proszę moim pomidorom :( Zasychają im grona kwiatowe i mają jakieś plamy na łodygach. Liście niektóre zwijają się do środka i usychają :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Katrino masz to na wszystkich krzakach czy tylko na jakiejś odmianie ? Kilka roślin obok siebie ? Niestety przypomina to wirusa brązowej plamistości liści pomidora . Możesz pokazać młodego liścia chorej rośliny ?

Pozdrowienia , kozula .
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Tylko na dwóch krzaczkach jednej odmiany. Nie dodałam że rosną w osobnych doniczkach, a między nimi, całkiem zdrowa inna odmiana. Jutro postaram się zrobić zdjęcie młodego liścia, o ile już nie usunąłam wszystkich chorych. Akurat te pomidorki stoją na parapecie w domu. Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2158
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Bardzo dobrze że rosną w osobnych doniczkach . Wierzcholkowy liść to wskaźnk , powinien nam coś powiedzieć .

kozula
krotkasto
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 cze 2009, o 17:38

Post »

Niestety u szczytu też liście są zaatakowane, troszkę miej ale jednak. Są już dwa pomidory - zielone bez żadnej skazy. Spróbować zastosować Amistar , Dithane lub Penncozeb i liczyć, że pomoże, czy jak u szczytu już są zaatakowane to na pewno bakterioza?

Bardzo dziękuję za pomoc.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Miałam dołożyć zdjęcia młodego liścia. Niestety tylko tyle z nich zostało bo pomału zasychały, więc je obrywałam. Może się nadadzą
Na tych zdjęciach dla mnie laika nie wygląda to źle, ale cóż ja się znam :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2158
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

katrina26 pisze:Miałam dołożyć zdjęcia młodego liścia. Niestety tylko tyle z nich zostało bo pomału zasychały, więc je obrywałam. Może się nadadzą
Na tych zdjęciach dla mnie laika nie wygląda to źle, ale cóż ja się znam :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Katrino , to wirus brązowej plamistości liści , bardzo groźna choroba którą przenoszą wciornastki . Zródłem choroby są chwasty , np. gwiazdnica pospolita , mniszek lekarski , powój , koniczyna czerwona , również chryzantema . Skoro pomidory masz w domu , podejrzewam , że zaraziły się od jakiejś rośliny ozdobnej . Pomidory wraz z ziemią wyrzuć , doniczki wyparz w gorącej wodzie . Zdrowe (może jeszcze) pomidory opryskaj kilka razy mlekiem .

kozula
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Dziękuję za pomoc :( Kurczę miałam jedną niezidentyfikowaną gadzinę na fiołku. Pewnie to ten wciornastek. Jutro likwidacja krzaczków i pryskanie reszty mlekiem :cry: A tak się cieszyłam że mają dużo kwiatów :(
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2158
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

krotkasto pisze:Niestety u szczytu też liście są zaatakowane, troszkę miej ale jednak. Są już dwa pomidory - zielone bez żadnej skazy. Spróbować zastosować Amistar , Dithane lub Penncozeb i liczyć, że pomoże, czy jak u szczytu już są zaatakowane to na pewno bakterioza?

Bardzo dziękuję za pomoc.
Obrazek Obrazek
Jeżeli nie ma żadnej plamki na owocach , jest duża szansa że to tylko septorioza , możesz spróbować opryskać i zobaczyć co się bedzie działo . Jeśli pojawią sie plamki na owocach , wyrzuć zaraz chorego pomidora , a pozostałe opryskaj Bioseptem , Grevitem lub środkiem miedziowym .

kozula
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”