Inwazja kleszczy

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

na działce naczęściej kleszcza (jeśli jest) można spotkać na leszczynie, paprociach i trawie.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6981
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Nemo nie strasz mnie... ;:110 ;:111
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

to tylko podpowiedź, gdzie można je "trafić".
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 767
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Chrońmy nasze zwierzaki przed tym paskudztwem!
To jeden z ostatnich przypadków, dotyczący podhalanki :(

Dzisiaj, 12.05.2006, w przeddzień moich piętnastych urodzin. Halka odeszła. Trzy tygodnie leczenia odkleszczowej boreliozy nic nie dały. W ostatnich dniach Pan Weterynarz bywał u niej nawet dwa razy dziennie. W krytycznej chwili postanowiona zabrać ja do kliniki. W drodze, około połydnia, zmarła.
Frontline i Fiprex – to dokładnie to samo, jest to preparat jednoskładnikowy zawierający Fipronil.
Najbardziej nowoczesny ze spot’onów jest Adventix, jako jedyny spot’on jest dwuskładnikowy - zawiera w składzie imidakloprid i permetrynę, które działają znacznie silniej niż tylko Fipronil to ważne na mocno zakleszczonych terenach.
Z obróżek:
Preventic – ma amitrazę jest świetny nawet do zwalczania nużycy bo tłucze wszystkie pajęczaki. Potrafi jednak czasami uczulać właściciela, przynajmniej mnie uczulił.
A z obroży polecam Kiltix – dwuskładnikowy, mało śmierdzi i długo działa.

... tu trochę więcej o Advantix ...
http://www.vetcontact.com/pl/art.php?a=88&t=
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 488
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Erazm zapewniam Ciebie że trzeba się bać kleszczy. Są naprawde niebezpieczne.
Natomiast antybiotyki po kleszczu daje sie ludziom TYLKO WTEDY GDY STWIERDZAMY ZAKAŻENIE NP BORELIOZĄ. Żaden normalny lekarz nie podaje antybiotyków w "razie czego" po ogryzieniu kleszcza. Pamietajmy, że KZM jest choroba wirusową, a antybiotyki na wirusy nie działają.
Niestety zwięrzeta mogą stracić życie przez choroby przenoszone przez kleszcze ale... dotyczy to też ludzi :(
Nie rozpoznana borelioza to lata leczeń... Borelioza rozwala serce czasami układ nerwowy...Można tez zachorowac na martwice skóry...

Czasami KZM ma taki przebieg że można umrzeć lub zostać kaleką...
Erazm nie bagatelizuj sprawy. :(
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6981
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Będę uważał Elizo.
Pozdrawiam Andrzej.
marta74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 maja 2006, o 19:53
Lokalizacja: Lublin

Post »

Z kleszczami naprawdę trzeba uważać.W tamtym roku pies moich rodziców przyniósł ze spaceru 50 kleszczy.Miesiąc później moja mama przestała widzieć na jedno oko.Miała uszkodzony nerw.Okazało się że jest chora na bolierozę.Do tej pory się leczy.Musi chodzić do szpitala na specjalne kroplówki i nawet nie wie kiedy kleszcz ją ugryzł.
marta
redlalka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 kwie 2007, o 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Czym pryskac aby pozbyc się kleszczy?

Post »

J.w.
Na mojej dzialce jest sporo drzew w tym choinki i brzozy, moj pies wciaz przynosi kleszcze a ostatnio nawet po nich chorowal. Czy jest jakis preparat aby pozbyc sie ich z najblizszego otoczenia. Bardzo prosze o jakas rade.
Dziekuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Witam!

Zobacz na www.axall.pl tam są podane preparaty na kleszcze ,ale mysle ,ze w wiekszym sklepie ogrodniczym kup preparat na mrówki czy komary i tym opryskaj wszystkie krzaki na działce.Poza tym u weterynarza znajdziesz cos dla psa.Poczytaj jeszcze o kleszczach w dowolnej wyszukiwarce. :lol:
redlalka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 kwie 2007, o 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wielkie Dzięki, stronka sie przydala, zlalazlam to czego szukalam.
Pozdrawiam.
Elizago
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 10 paź 2006, o 14:18
Lokalizacja: mazowieckie

Czym utłuc kleszcze na działce??

Post »

Moi drodzy,
mam na terenie jakieś dzikie stada kleszczy :evil: .
Nie wiem jakim cudem nasza okolica uchowała się przed tymi potworami, ale dopiero w tym roku się pojawiły.
Upodobały sobie tylko mnie, bo ani po psach ani po mężu nie wędrują!

Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby (opryski lub inne) na pozbycie się tych ochydnych stworów, bo boję się chodzić do sadu i w ogóle po własnym terenie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6516
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Zerknij tu, może coś znajdziesz - http://www.kleszcze.pl/

Koniecznie codziennie szukaj na sobie kleszczy, a jak znajdziesz jakiegoś, to go nie smaruj niczym tylko wykręć i leć do lekarza po antybiotyki, bo nie zawsze pojawia się odczyn zapalny na skórze, a nawet jak się pojawi, nie daj się niczym smarować, tylko broń się antybiotykiem, bo borelioza jest naprawdę bardzo groźną chorobą!!! I czasem nieodwracalne neurologiczne skutki okleszczowe pojawiają się wiele lat po ukąszeniu!!!

Znalazłam jeszcze to: http://www.przychodnia.pl/poradnik/inde ... &d=7&t=107
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 486
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Ja bym tam nie przesadzał z bojaźliwością wobec kleszczy. Po pierwsze nosicielami chorób jest tylko niewielka część kleszczy, a po drugie kleszcze zarażają dopiero po kilku -kilkunastu godzinach po wbiciu się w skórę.
Należy stosować środki odstraszające kleszcze, i dobrze oglądać swe ciało po przyjściu do domu. Raczej nie ma środków zwalczających kleszcze w środowisku naturalnym.
Roman
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”