Ogród Leszka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Spodobało mi się porównanie ... i zrobiłem jeszcze jedno :D Tym razem "Matka Siedliska" i też dokładnie 1 rok przerwy... ale jak widać nie rozrasta się aż tak mocno jak "MB" ;)


Obrazek Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Kilka nowych zdjeć - zaczęły kwitnąć lilie i wiciokrzewy

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Róże

Obrazek
Obrazek Obrazek

Goście, goście
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Clematis "Ville de Lyon"
Obrazek Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

rany, piękne masz te clematisy, wiem, że się powtarzam :roll: :oops:

a to jest boskie połączenie, co za miłość bije z tego zdjęcia.... :P
Obrazek
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

AniaDS pisze:a to jest boskie połączenie, co za miłość bije z tego zdjęcia.... :P
Mam więcej takich połączonych róż z powojnikami, tylko niestety inne róże coś na razie nie bardzo chcą kwitnąć.
Ale jak tylko zabiorą się do roboty to pewnie będzie więcej takich "przytulanych" zdjęć :D
AniaDS pisze:rany, piękne masz te clematisy, wiem, że się powtarzam :roll: :oops:
Bardzo dziękuję :D. A tu kolejny mój clematis który po wiosenny uwiądzie musiał być bardzo silnie przycięty i dopiero teraz odrósł i zaczyna kwitnać
To odmiana "Dr. Ruppel"

Obrazek Obrazek

A tutaj rozpoczyna kwitnięcie Mina lobata + jeszcze raz Orlik
Obrazek Obrazek


I kolejni zwiedzający - tym razem przyleciał do mojego ogrodu nasz lokalny "koliber". Jest to ćma z rodzaju zawisakowatych - Furczak gołąbek.
Mimo, że jest motylem to z wyglądu i zachowania zdecydowanie przypomina kolibra - zawisa w powietrzy przed kwiatem i wypija nektar przez długą rurkę ciągle wisząc w powietrzu. U mnie przyleciał do wiciokrzewu.

Obrazek Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awe
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 paź 2007, o 16:22
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Lesioc,
jestem kolejnym zwiedzającym, nie będę spijać nektaru, ale podziwiać Twój talent.
Robisz cudne zdjęcia!Są zachwycające, doskonałe, wspaniała jakość ;:180
Będę tu zaglądać częściej. Jestem pod wrażeniem...a te ostatnie ...super!
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

lesioc pisze:
Ines1977 pisze:Leszku co ta za róża ta czerwona? Bardzo mi się podoba.
Powiem szczerze, ze jak sadziłem tą różę to jeszcze nie zwracałem uwagi na nazwy odmian i po prostu nie zapamiętałem :oops: .
Ale na tabliczce obok niej mam napisane "Gloria Dei" - co jak teraz popatrzyłem po zdjęciach w internecie jest najwyraźniej jakąś pomyłką - ta odmiana jest zupełnie innego koloru... Tak więc albo ja źle opisałem, albo źle była opisana na opakowaniu. Mam w garażu pudełko gdzie wrzucam wszystkie kartony po sadzonkach, więc przez weekend postaram się tam zajrzeć i sprawdzić czy nie ma tam jakiegoś podobnego do tej zdjęcia, ale niestety nic nie mogę obiecać.

Na pocieszenie jeszcze jedno zdjęcie... już się troszkę rozwinęły bardziej kwiaty, tylko ta mokra pogoda trochę je "przybrudziła"

Obrazek

W końcu sprawdziłem i wszystko wskazuje na to, że ta róża to odmiana "Coronado".

Wstyd się przyznać, ale najwyraźniej to ja pomyliłem sobie plakietki i zapewne "Gloria Dei" to róża która rośnie obok, ale jeszcze (przez 2 lata od posadzenia!) nie zakwitła - dlatego jeszcze nie wykryłem pomyłki (na zdjęciu z opakowań obie wyglądają bardzo podobnie). W tym roku "Gloria Dei" ma 1 pączek kwiatowy, więc może przynajmniej po tym jednym kwiatku będę mógł potwierdzić pomyłkę ;).
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Awe pisze:Lesioc,
jestem kolejnym zwiedzającym, nie będę spijać nektaru, ale podziwiać Twój talent.
Robisz cudne zdjęcia!Są zachwycające, doskonałe, wspaniała jakość ;:180
Będę tu zaglądać częściej. Jestem pod wrażeniem...a te ostatnie ...super!
Bardzo dziękuję :oops: :oops: :oops: i oczywiście zapraszam do oglądania.

A co do ostatniego zdjęcia tego "koliberka" .... to znalazłem ciekawostkę.
Sprawdziłem czas naświetlenia dokładnie tego zdjęcia i wynosi on 1/400 sekundy - w tym czasie na zdjęciu został uchwycony jeden pełny ruch skrzydeł tej ćmy. Z tego wynikałoby, że prawdopodbnie wykonuje ona co najmniej 200 uderzeń skrzydłami w ciągu sekundy!
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

lesioc pisze: Na zdjęciu kwiat świeży tuż obok przekwitającego (takiego właśnie zmoczonego deszczem):

Obrazek
Nierozwinięta zdecydowanie ładniejsza:)
lesioc pisze:Wstyd się przyznać, ale najwyraźniej to ja pomyliłem sobie plakietki
Ja tak starałam się uważać na odmiany a w końcu mam ten sam problem Tylko już się nie dowiem czy pomyliłam czy tak kupiłam bo róża obok się nie przyjęła.
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
KASKA@
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 15 sie 2008, o 12:55

WITAM

Post »

czym nawozić lilie by miały dużo pięknych kwiatów co roku???
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: WITAM

Post »

KASKA@ pisze:czym nawozić lilie by miały dużo pięknych kwiatów co roku???
Ja stosuję takie 4 zasady :
1. w marcu nawożenie Azofoską
2. natychmiast po przekwitnięciu (odpadnięciu płatków) obcinam kwiat aby nie zdążyły zawiązać się nasiona
3. nie obcinam żółknących lilii - czekam, aż same uschną (od momentu obcięcia kwiatu do całkowitego uschnięcia rośnie cebulka - im będzie większa, tym więcej kwiatów w przyszłym roku)
4. późną jesienią odkopuję ziemię wokół głównej cebulki i staram się wyciągnąć wszystkie nowo powstałe cebulki przybyszowe (tak aby w przyszłym roku nie konkurowały z główną cebulką)

Do tego należy dodać, że powinny rosnąć w pełnym słońcu w miejscu z dobrym drenażem (najlepiej na lekko piaszczystej glebie).

Najczęściej tuż przed pojawieniem się pąków kwiatowych na liliach pojawiają się czerwone chrząszcze - poskrzypki liliowe (zdjęcie) - groźny szkodnik lilii. Należy wtedy obserwować roślinki, zbierać owady (bardzo dobrze widoczne) i unieszkodliwiać (np. rozgnieść). W tym roku lilie pierwszy raz zaatakowały mi też mszyce - spryskałem polysectem - zobaczymy czy pomoże.

Wykopane cebulki przybyszowe zimuję w chłodnej piwnicy a na wiosnę wysadzam na nowe miejsce lub rozdaję (większość zakwitnie na 2 lub czasmi na 3 rok po posadzeniu, sporadycznie trafiają się cebule na tyle duże aby zakwitły już w tym samym roku).

W tym roku tak się u mnie zaczyna kwitnięcie lilii:

Obrazek Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Pojechałem sobie na tydzień na urlop.... a w międzyczasie rozkwitły kolejne powojniki :

"Arabella"

Obrazek Obrazek

"Rouge Cardinal"

Obrazek Obrazek

"Warszawska Nike"

Obrazek Obrazek

"Kermesina" (?)

Obrazek Obrazek

"Andromeda"

Obrazek Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Piękne powojniki :)

A ja od paru dni nie mogę się zdecydowac, z czym połączyć moją kwitnącą bujnie Nike!!!

Dzięki Tobie już wiem, że poczeka na pewne białe różane chciejstwo, które czeka na mnie jeszcze w szkółce :)
justynaz
200p
200p
Posty: 413
Od: 23 sty 2009, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post »

Mimo, że jak piszesz Twoja przygoda z ogrodem zaczęła się niedawno, to masz dużo ładnych roslin. Bardzo spodbały mi się powojniki na pierwszych zdjęciach. Mają super kolory! Musze też takie kupić :D
Bardzo lubię lilie, zwłaszcza kiedy są duuuuże i ładnie kwitną, a u Ciebie widzę ich sporo.

Pozdrawiam
Justi
zapraszam do mnie
Ogród nowicjuszki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”